Metalowy przyrząd do usuwania wągrów

Przypomina pęsetę albo pilniczek, ale działa całkowicie bezboleśnie, skutecznie usuwając wągry i wyjmując spod skóry wszelkie zanieczyszczenia. Zobacz całkiem nowy sposób na pryszcze i zaskórniki!
Metalowy przyrząd do usuwania wągrów
20.11.2008

Pory to ujścia gruczołów łojowych, które zawsze są otwarte. Jeśli twoja skóra produkuje zbyt dużo łoju lub ujścia gruczołów są zanieczyszczone, dochodzi do ich zatykania się, a w konsekwencji - do powstawania zaskórników.

Stopień rozszerzenia porów na skórze twarzy to, po pierwsze, kwestia genów. Jeśli twoja mama i babcia borykały się z tym samym problemem, co ty, nie uniknie go prawdopodobnie również i twoja córka. Na wielkość porów wpływają także hormony oraz rodzaj skóry. Przy tłustej i mieszanej, cera najczęściej przypomina gąbeczkę. To reakcja przyczynowo-skutkowa: hormony pobudzają gruczoły łojowe, które zaczynają pracować ze zdwojoną siłą, a w efekcie, cera staje się tłusta, pory się rozszerzają, w strefie T pojawiają się zaskórniki, grudki i pryszcze. Jednym słowem – istny koszmar.

W takich sytuacjach trzeba jednak zachować zimną krew i szybko przystąpić do działania.

Wyciskanie wyprysków nie jest dobrym pomysłem, ponieważ w ten sposób przyspieszamy produkcję sebum, a dodatkowo wpychamy pod skórę mnóstwo bakterii. Oczywiście, idealnym sposobem na walkę z wągrami są regularne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, ale, niestety, nie każdego na to stać. Wtedy należy szukać rozwiązań alternatywnych. My proponujemy użycie rewolucyjnego przyrządu do wyjmowania wągrów, specjalistycznie nazywanego „łyżeczką unny” (do tej pory stosowały go tylko kosmetyczki, a teraz dostępny jest dla każdej z nas w drogeriach). Mimo że wygląda dość przerażająco (przypomina pilniczek z dwiema końcówkami), jest prosty i bezbolesny w użyciu. Jego największą zaletą jest to, że dociera do trudno dostępnych miejsc, np. w uchu i przy skrzydełkach nosa. Można go używać bezpośrednio na umytą skórę (ta forma sprawdza się szczególnie w wypadku nagłych niespodzianek), ale my proponujemy wcześniejsze przygotowanie twarzy do zabiegu:

Krok 1. Oczyszczający napar rumiankowy

Zagotuj w garnku wodę i wrzuć do niej dwie saszetki rumianku, szałwii lub kwiatu lipy. Pochyl twarz nad naparem, a głowę przykryj ręcznikiem. Jeśli masz skórę normalną, zabieg powinien trwać około 5 minut, a jeśli tłustą i trądzikową – 10.

Uwaga! Jeśli borykasz się z niezagojonymi zmianami ropnymi i pękającymi naczynkami, zrezygnuj z ziołowej parówki.

Krok 2. Usuwanie wągrów

Białą końcówką wyjmujemy pryszcze ropne, a metalową – zaskórniki.

Krok 3. Dezynfekcja skóry

Na koniec przemyj twarz dogłębnie oczyszczającym tonikiem z jodyną. Wystarczy, że jedną czwartą filiżanki gorącej wody wymieszasz z trzema kroplami jodyny i łyżeczką soli. Poczekaj, aż ostygnie, po czym przetrzyj powstałą miksturą skórę.

Łyżeczkę unny można kupić w drogeriach Sephora (ok. 50 zł) oraz w sklepach internetowych, gdzie ceny wahają się od 15 do 35 zł. Ale może lepiej zaufać tradycyjnym metodom oczyszczania cery? Piszemy o nich w odrębnym artykule.

Polecane wideo

Komentarze (74)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2012 22:26
A ja myślałam że to się do nosa wtyka hahahahah
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.09.2009 23:40
srutu tutu pecek drutu - zróbcie sobie coś takiego a popamiętacie do końca życia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2009 20:21
[quote="Gosc"]Kuuuurde! Babcia Wam nie powiedziała do czego uzywac wsuwek??[/quote] o co chodzi z tymi wsuwkami? ;>
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2009 20:04
yyy a to nie boli? a poza tym nie zrozumiałam jak tego używać... wydłubywać tym pryszcze czy jak? :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.01.2009 11:44
[quote="Gosc"]Darmowe kosmetyki VICHY. Wystarczy się zarejestrować pod tym adresem [url=http://klubnormaderm.pl/?userRegisterForm&friend=Mishay" ?][/quote]
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie