Zakazane solarium - 10 przykazań

Niektórym nie wolno korzystać z solarium. Sprawdź, czy nie ma przeciwwskazań, żebyś mogła opalać się w świetle lamp. Dekalog Młodej Solariowiczki, część pierwsza.
Zakazane solarium - 10 przykazań
13.06.2008

Kwadrans spędzony w solarium jest odpowiednikiem całego dnia smażenia się w pełnym słońcu. Logiczne, że to raczej mało zdrowy dla skóry zabieg.

Ale co zrobić, opalone ciało wygląda kusząco, więc klientek solariów przybywa. Warto jednak wiedzieć, dla kogo ten sposób zdobywania opalenizny jest całkowicie, kategorycznie ZABRONIONY.

Dekalog Młodej Solariowiczki:

Przykazanie pierwsze - Nie chodź do solarium po zażyciu środków przeciwbólowych (to samo tyczy się naturalnego słońca).

Przykazanie drugie - Przed poddaniem się działaniu lamp nie smaruj skóry kosmetykami zawierającymi witaminę A. Mogą pojawić się wtedy brzydkie przebarwienia. Tę uwagę powinny wziąć sobie do serca szczególnie młode dziewczyny, używające kosmetyków do skóry trądzikowej - często mają one w składzie niebezpieczne w solarium kwasy owocowe.

Przykazanie trzecie - Przed wejściem do solarium, jeśli to możliwe, ogranicz stosowanie dezodorantów oraz perfum. Zawarte w nich substancje w kontakcie z promieniami UV mogą być trujące i wywoływać przebarwienia.

Przykazanie czwarte - Jesteś w ciąży? Solarium w twoim przypadku jest zabronione! Organizm produkuje hormony w innych niż zwykle proporcjach i w efekcie możesz nabawić się nieestetycznych przebarwień.

Przykazanie piąte - Nie opalaj się w ten sposób, jeśli jesteś blondynką o bardzo jasnej skórze. Nie tylko możesz nabawić się poparzeń, ale i czerniaka, gdyż twoja skóra ma słabą barierę ochronną.

Kolejnych 5 przykazań już za kilka dni. Jeśli kiedykolwiek borykałaś się ze zmianami skórnymi, powstałymi w wyniku korzystania z solarium, koniecznie nam o tym napisz - co to było i czy udało się zwalczyć. Poza tym rekomendujcie najlepsze waszym zdaniem solaria w różnych miastach Polski - może uda nam się stworzyć mapę godnych polecenia i zaufania gabinetów.

Polecane wideo

Komentarze (125)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2011 20:47
A co to niby że blondynka ? Pff.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.07.2010 00:39
xbgjhebrht brmtbeht
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2009 15:30
Lubie się opalać
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2009 15:29
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2009 10:39
Gdynia-polecam solarium "Silver" w centrum , oraz solarium "Róża" na Fikakowie.:) Przystępne ceny i regularnie zmieniane lampy
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie