Operacja nosa - czy może się nie udać? Prawidłowy PRZEBIEG ZABIEGU + masa praktycznych INFORMACJI

O plastycznym i funkcjonalnym charakterze zabiegu korekcji nosa opowiada specjalista z warszawskiej kliniki Rclinic.
Operacja nosa - czy może się nie udać? Prawidłowy PRZEBIEG ZABIEGU + masa praktycznych INFORMACJI
05.02.2013

Ponad 80% Polek pragnie poprawić wygląd swojej twarzy i ciała, a jedną z najczęstszych operacji plastycznych jest korekcja nosa. Prawidłowo wykonany zabieg chirurgiczny to jednak nie tylko poprawa wyglądu, ale również zachowanie wszystkich funkcji części ciała, która jest operowana. Dr n. med., specjalista otorynolaryngolog, Marcin Jadczak z warszawskiej kliniki Rclinic, opowiada o plastycznym i funkcjonalnym charakterze zabiegu korekcji nosa.

Polskie marzenia o zgrabnym nosie

Według badań TNS OBOP, Polki najchętniej poddałyby się zabiegom, poprawiającym wygląd i kondycję skóry, nosa oraz ust. 14% respondentek w wieku 18-29 lat chciałyby zmienić wygląd swojego nosa. Operacja plastyczna narządu węchu wielokrotnie jest postrzegana jako jeden z mniej inwazyjnych i poważnych zabiegów. Musimy jednak pamiętać, że dotyczy on niezwykle ważnej części naszego ciała, dlatego tak istotne jest, aby zoperowany nos w 100% spełniał swoje funkcje – tłumaczy dr n. med. Marcin Jadczak, Rclinic.

Kiedy „estetyka” nie równa się „funkcjonalność”

Układ oddechowy to skomplikowana sieć połączonych narządów w ludzkim organizmie – korekcja nosa wpływa na stan zatok, jamy ustnej, gardła oraz uszu, oskrzeli i płuc. Bezpieczna i skuteczna operacja nosa opiera się na poprawie wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu i często poprawie pełnej funkcjonalności początkowego odcinka dróg oddechowych. Źle przeprowadzony zabieg, mający na celu jedynie modelowanie nosa, może spowodować wiele efektów ubocznych, takich jak zaburzenia drożności nosa, a co za tym idzie doprowadzić do chrapania, bezdechów sennych, infekcji zatok i uszu, gardła. Dodatkowo nieprawidłowo zoperowany nos może pogorszyć stan zdrowia astmatyków i przyczynić się do powstania licznych chorób układu oddechowego. Aby uniknąć pooperacyjnych komplikacji, należy zgłosić się na konsultacje i zabieg do laryngologa, biegłego w chirurgii plastycznej bądź chirurga plastycznego, który specjalizuje się również w tej dziedzinie medycyny. Wybierając lekarza, musimy kierować się jego wieloletnim zawodowym doświadczeniem oraz zwracać szczególną uwagę na umiejętność przeprowadzania zabiegów estetycznych i funkcjonalnych – podkreśla dr n. med. Marcin Jadczak.

Metody operacji nosa

W chirurgii plastycznej stosuje się dwie metody korekcji nosa – wewnętrzną i zewnętrzną. Metoda zewnętrzna polega na wykonaniu nacięcia na słupku nosa, co umożliwia po odpreparowaniu i uniesieniu skóry nosa dokładną ocenę struktur chrzęstnych i kostnych i wykonanie operacji pod kontrolą wzroku. W wyniku operacji powstaje mało widoczna blizna, która staje się niewidoczna po około miesiącu po zabiegu. Wewnętrzna operacja jest przeprowadzana poprzez nozdrza, co umożliwia uniknięcie powstawania blizn. W Polsce najczęściej przeprowadza się korekcję nosa metodą wewnętrzną, natomiast na zachodzie, zwłaszcza w Ameryce, popularna jest operacja zewnętrzna. Dobór metody jest jednak w pełni uzależniony od stopnia trudności zabiegu i osobistych doświadczeń chirurga – wyjaśnia dr n. med. Marcin Jadczak. Zabieg korekcji nosa jest wykonywany zazwyczaj w narkozie lub sporadycznie znieczuleniu miejscowym. Okres rekonwalescencji jest krótki – trwa 1,5 tygodnia, natomiast między 7 a 10 dobą po zabiegu usuwane są szwy, gips, płytki stabilizujące przegrodę.

Chirurgia plastyczna w Rclinic

Od 8 lutego oferta nowej kliniki, założonej przez Roberta Chmielewskiego oraz Emila Chmielewskiego, zostanie poszerzona o zabieg korekcji nosa. Pacjenci trafią pod opiekę jednego z najlepszych specjalistów otorynolaryngologów – dr n. med. Marcina Jadczaka. Nowy lekarz w zespole Rclinic specjalizuje się w operacjach plastycznych nosa, medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej głowy i szyi. Jeden z najważniejszych staży odbywał u boku prof. P. Palmy, prezesa Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych Głowy i Szyi, uznawanego za najlepszego specjalistę chirurgii nosa w Europie. Dr n. med. Marcin Jadczak w swojej zawodowej praktyce wykonał kilkaset operacji plastycznych nosa.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Monika (Ocena: 5) 06.05.2013 21:14
wszystko ci to prawda, wazne tez aby wiedziec do kogo się idzie - sama szukałam bardzo długo sprawdzonej miejscówki i profesjonalisty dlatego mogę polecić doktora Ryszarda Nawrockiego, który przyjmuje w Dermamedzie- naprawde warto!
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 07.02.2013 20:33
Czy musimy się skupiać tylko na wyglądzie mężczyźni docenią również inne kwestie na przykład FELLATIO. Ja już spróbowałam polecam idealnefellatio. pl
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2013 22:42
ja póki co miałam rekonstrukcję piersi (przez asymetrię) i teraz mam wspaniałe pełne piersi. przez to, że poznałam magiczne wręcz skutki operacji plastycznych rozważałam właśnie korektę nosa - jednak bardzo się boję, bo w razie niepowodzenia błędy będą centralnie na widoku :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2013 16:17
Bardzo bym chciała poprawić swój noc, ale mam wiele kompleksów. Boje się, że jeśli poddam się zabiegowi, efekt mnie zadowoli to postanowię poprawić jeszcze coś. Każdy wie jak to się kończy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2013 16:07
Chyba najlepsza decyzja w moim zyciu;) jestem dokladnie rok po operacji i widze roznice nie tylko w wygladzie twarzy, jej wyrazie, ale w mojej psychice, pewnosci siebie;) bylam przed 20 urodzinami, z marzeniem o operacji zylam od lat, ale brakowalo mi odwagi i do tego probowalam sie przekonac, ze wyglad nie jest taki wazny. Nie jest wazny, ale samopoczucie, to jak czujesz sie w swoim ciele, jest bardzo wazne. Nadarzyla sie okazja w zyciu i czas, to wykorzystalam;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie