Jest taki dzień i godzina w tygodniu, kiedy wszystkie kobiety wyglądają gorzej niż zwykle... Kiedy?

Podobno w środku tygodnia prezentujemy się wyjątkowo niekorzystnie. A konkretnie...
Jest taki dzień i godzina w tygodniu, kiedy wszystkie kobiety wyglądają gorzej niż zwykle... Kiedy?
25.01.2013

Choć to poniedziałek jest jednym z najbardziej znienawidzonych dni tygodnia, przedstawicielki płci pięknej swoją niechęć powinny przenieść na… środę. Dlaczego? Ponieważ to właśnie wtedy wyglądamy podobno wyjątkowo niekorzystnie.

- Czas, w którym prezentują się najgorzej, wskazały same kobiety w sondażu, przeprowadzonym przez firmę St. Tropez. Wynika z niego, że o kremie przeciwzmarszczkowym i poprawieniu makijażu panie myślą najczęściej w środowe popołudnie, ok. godz. 15:30 – czytamy w „The Daily Express”.

Poza tym w środku tygodnia ponoć spada nasz poziom energii i narasta stres związany z obowiązkami zawodowymi oraz życiem rodzinnym. - Tego dnia niestety najbardziej widać też skutki coraz częstszego sięgania po alkohol przez kobiety. To właśnie w środy ich organizm wydala przez skórę najwięcej toksyn z drinków, które wypiły w weekend - dodaje Nichola Joss, ekspertka z branży kosmetycznej.

To jednak nie wszystko. W środowe popołudnie aż 33 proc. pań wygląda bowiem o kilka lat starzej, niż w pozostałe dni tygodnia! – Jeżeli nie wyśpimy się dobrze w poniedziałkową noc, skutki zmęczenia będą najbardziej widoczne właśnie po 48 godzinach – wyjaśnia specjalistka.

Co o tym sądzicie? Wy również najgorzej czujecie się we własnej skórze właśnie w tym terminie?

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
dudo (Ocena: 5) 30.01.2013 20:10
Dziś jest środa a zatem chciałam obalić ten MIT!! Nie wyglądam dziś najgorzej, nie musiałam poprawiać, o dziwo! makijażu ani trochę, a nawet mogę śmiało powiedzieć, że czułam się dziś atrakcyjnie;) W weekend piłam alkohol, miały być skutki widoczne w środę- brak! W pon. także nie wyspałam się w ogóle, jako że mam pracę 24h dyżur a akurat w pon byłam w pracy nie ulega wątpliwości, że w takiej sytuacji wyspać się nie mogłam - wedle tego artykułu po 48h od niewyspania się, czyli w środę w tym przypadku miały być widoczne skutki - skutków brak.. Artykuł DO BANI i tyle.. Owszem Mam takie dni gdy czuję się brzydko, muszę poprawiać makijaż, włosy nie chcą się ułożyć, ale są to dni różne, równie to może być środa jak i niedziela i poniedziałek!
odpowiedz
pipka (Ocena: 5) 29.01.2013 22:20
tak w środę bywam dyspozycyjna nie dla męża ale tylko dla koleżanek
odpowiedz
marta (Ocena: 5) 26.01.2013 11:42
ja najgorzej wyglądam w czwartki :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2013 19:40
Dziewczyny, wy też tak macie, że rano, do 2-3 godzin po obudzeniu wasza skóra jest taka napięta, jasna i bez przebarwień, a później w trakcie dnia wszystko się zmienia - bardzo widoczne zmarszczki, jakieś zaczerwienienia w strefie T, nawet po oczyszczeniu skóry podkład źle się nakłada, no masakra.
zobacz odpowiedzi (4)
Ola (Ocena: 5) 25.01.2013 17:30
W środe ja kończe lekcje o 15:20 ,a ostatni mam w-f więc możliwe że wtedy wyglądam najgorzej :P
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo