Jak często trzeba używać peelingu, antyperspirantu & odżywki do włosów? (KOSMETYCZNY PRZEWODNIK)

W tym przypadku zasada „im częściej, tym lepiej” może okazać się szkodliwa.
Jak często trzeba używać peelingu, antyperspirantu & odżywki do włosów? (KOSMETYCZNY PRZEWODNIK)
22.12.2012

Liczysz, że poprawią twój wygląd i pozwolą cieszyć się pięknymi włosami, nieskazitelną cerą czy gładką skórą. Tymczasem niektóre kosmetyki mogą wyrządzić więcej szkody, niż pożytku – zwłaszcza, jeśli używamy ich zbyt często.

Sprawdź zatem, z jaką częstotliwością powinnaś stosować konkretne produkty!

Kosmetyki

Antyperspirant – możesz używać go tylko raz dziennie, a pod koniec dnia powinnaś dokładnie spłukać go ze skóry. Inaczej jest w przypadku dezodorantu. Ten bez przeszkód może być bowiem stosowany tak często, jak potrzebujesz.

Peeling – wykonuj go raz w tygodniu. Częste złuszczanie naskórka może podrażniać skórę i prowadzić do jej nadwrażliwości.

Lakier do włosów – możesz stosować go kilka razy w tygodniu, pod warunkiem, że po każdym użyciu dokładnie umyjesz włosy. Niespłukany lakier może je bowiem obciążyć i osłabić.

Kosmetyki

Lakier do paznokci – raz na dwa tygodnie postaraj się zrobić kilkudniową przerwę od lakieru. Wcieraj wówczas w pazurki odżywcze kremy i poprawiające ich kondycję preparaty ziołowe.

Odżywka do włosów – jeżeli producent zaznaczył na opakowaniu, że jego kosmetyk można stosować codziennie, nie masz się czego obawiać. W przeciwnym wypadku korzystaj z odżywek 1-2 razy w tygodniu – i to najlepiej z takich, które trzeba spłukać po kilkunastu minutach. Wtedy twoje włosy nie będą niepotrzebnie obciążone. Nie będą się również szybko przetłuszczać.

Krem do depilacji – ponieważ produkt ten mocno podrażnia skórę, stosuj go raz na tydzień. W pozostałe dni używaj zwykłej maszynki do golenia.

Jeżeli nie jesteś pewna, jak często możesz stosować konkretny kosmetyk, pamiętaj, że najczęściej nadmiar może zaszkodzić, a nie pomóc!

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2013 21:32
ja również używam antyperspiantu rano i wieczorem i jak do tej pory nic mi nie jest wrecz przeciwnie czuje się świeżo
odpowiedz
Natalia (Ocena: 5) 23.12.2012 11:39
Dzieci zablokujcie te reklamy i po kłopocie!! Ja ściągnęłam program do blokowania badziewia na stronach i jest OK. Wystarczy ruszyć makówkami :)
odpowiedz
xyz (Ocena: 5) 22.12.2012 23:20
dziewczyny, depilację miejsc intymnych robicie codziennie?
zobacz odpowiedzi (2)
Beth (Ocena: 5) 22.12.2012 21:19
lakier może nie codziennie, ale nie ma mowy o jakiejś przerwie O.O
odpowiedz
12345 (Ocena: 5) 22.12.2012 16:52
Skoro zmieniłeś wygląd durny papilocie to czego nie usunąłeś tych zasranych stron?!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie