Skuteczne metody wybielania zębów: Która działa najlepiej? Kto nie powinien ryzykować?

Czy istnieje metoda skuteczna i bezpieczna?
Skuteczne metody wybielania zębów: Która działa najlepiej? Kto nie powinien ryzykować?
29.09.2012

Najczęstszą przyczyną utraty śnieżnobiałego uśmiechu jest zły sposób odżywiania. Kawa, herbata, wino i palenie papierosów to główne powody wstydliwego koloru zębów. Warto pamiętać, że trudne do usunięcia przebarwienia to także częsty efekt występowania próchnicy i kamienia nazębnego. Najszybszą i najskuteczniejszą metodą walki z tym uciążliwym problemem jest wybielanie.

Skuteczne metody

Powszechne techniki wybielania można podzielić na mechaniczne i chemiczne. Do pierwszej grupy zaliczamy domowe sposoby: dedykowane szczoteczki i pasty wybielające, które ścierają zewnętrzne zmiany. O wiele bardziej skuteczne i coraz częściej stosowane jest chemiczne wybielanie z zastosowaniem lasera. - Proces ten polega na użyciu środka chemicznego o właściwościach utleniających związki, tworzące uciążliwe przebarwienia. Aktywuje się go przy pomocy światła lasera diodowego np. D-Touch™, o długości fali z zakresu bliskiej podczerwieni (810 lub 980nm) – mówi Tomasz Kowalczyk, specjalista z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu stomatologii i medycyny estetycznej.

Wśród ekspertów przeważa opinia, że w porównaniu z innymi metodami, środki chemiczne aktywowane światłem podczerwonym – laserem diodowym, wykazują wyższą aktywność, a przez to skuteczność. Co więcej, zabieg ten przebiega bezboleśnie.

wybielanie zębów

Wybielanie nie jest dla każdego

Pomimo dużej możliwości wyboru profesjonalnych metod wybielania zębów, niektórzy nie mogą poddać się żadnej z nich. Grupę tą stanowią dzieci, kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Ponadto, warunkiem zakwalifikowania pacjenta do zabiegu jest wyleczenie próchnicy, chorób przyzębia i wszelkiego rodzaju owrzodzeń oraz infekcji w jamie ustnej. - Niezbędne jest również pozbycie się osadów, a gdy to koniecznie wykonanie skalingu, czyli zabiegu usunięcia kamienia. Wybielaniu zębów, nie powinny poddawać się pacjenci z jakkolwiek osłabioną strukturą szkliwa, np. hipoplazją szkliwa lub dysplazją oraz osoby z nadwrażliwością zębów- mówi Tomasz Kowalczyk.

wybielanie zębów

Jak zachować piękny uśmiech na dłużej?

Niezależnie od zastosowanej techniki, po zabiegu powinniśmy stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Aby móc jak najdłużej cieszyć się wymarzonym uśmiechem, należy przestrzegać higieny jamy ustnej i unikać spożywania używek, pokarmów i napojów wywołujących przebarwienia oraz podrażnienia zębów. Wskazane są również częstsze wizyty u stomatologa i regularne usuwanie kamienia nazębnego.

Śnieżnobiały uśmiech jest gwarancją dobrego samopoczucia. Zapewniają nam go liczne i łatwo dostępne metody wybielające. Pamiętajmy jednak, że decydując się na jakąkolwiek z nich, warto skorzystać z porady specjalisty, który wybierze dla nas odpowiednią metodę.

Zobacz także:

5 zasad właściwej depilacji

Dzięki nim zawsze będziesz cieszyć się idealnie gładką skórą!

TEST: Na ile % Twoje piersi są sexy?

Sprawdź, co o twoim biuście myśli większość facetów! Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań i podsumujesz punkty.

Komentarze (65)

Ocena: 4.98 / 5
miśka (Ocena: 4) 16.03.2017 23:32
A ja sie skusilam na wybielanie u stomatologa, chyba nie mialam cierpliwosci bawic się w codziennie nakladanie specyfikow. Skorzystalam z oferty wfww.willowdent.pl. Geeralnie mogę ocenić na czwóreczke ale tylko przez dziwny efekt utrzymujacy sie kilka dni, potem bylo juz okej.
odpowiedz
okularnica (Ocena: 5) 22.02.2017 18:36
mi sprawdza się metoda Dr Martina Schwarza ,kupuje zestaw Home Comfort i zęby mam bialutkie jak śnieg,nie wiem czy taki efekt można uzyskać czymś innym
odpowiedz
Kamila (Ocena: 5) 29.06.2016 17:04
Zastanawiam się właśnie nad kupieniem tych nakładek iWhite. Próbowałam już paski, ale mi pasował mi sposób używania
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 01.06.2016 15:42
Sprawdziłam wiele produktów i dla mnie najlepszy jest iWhite. Efekty są szybko, a do tego utrzymują się dosyć długo. Nie powoduje też nadwrażliwości. Polecam
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 31.05.2016 23:36
Ja polecam metodę iWhite, sama jej używam, choć na początku byłam sceptycznie nastawiona. Ale efekty są niesamowite, wybielenie o kilka tonów, utrzymuje się do 3 miesięcy, wygoda i dobra cena :) można się uśmiechać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo