Czas na generalne porządki!

Jak długo nie zmieniałaś pędzla do nakładania pudru? A może nie pamiętasz już, kiedy ostatni raz czyściłaś swoje buty do biegania? Bakterie są wszędzie! Przygotuj się na generalne porządki. Czas na bolesne rozstania.
Czas na generalne porządki!
10.10.2008

Kosmetyczka:

Przeterminowane produkty do pielęgnacji ciała i makijażu mogą być przyczyną wielu infekcji skórnych. Nawet nie wiesz, ile bakterii lęgnie się w otwartym od miesiąca kremie albo błyszczyku. Dlatego tak ważne jest, abyś dbała o higieniczne przechowywanie kosmetyków i nikomu ich nie pożyczała.

Pamiętaj!

  • Fluidy z dozownikiem tracą swoją ważność po 4 miesiącach, a w słoikach - po dwóch.
  • Przydatność tuszów do rzęs trwa 3 miesiące, pomadek, błyszczyków i kredek – około roku.
  • Pudry, cienie i róże możesz bez obaw stosować przez 8 miesięcy.
  • Toniki tracą swoje właściwości po 8 miesiącach, a żele i balsamy po sześciu.
  • Pędzle syntetyczne myj co tydzień, a te z naturalnego włosia - raz w miesiącu. Najlepiej sprawdzi się w tej roli mydło, szampon dla niemowląt albo specjalny płyn IsaDora Brush Cleanser (25 zł).
  • Gąbki i puszki myjemy po każdym użyciu.

Szafa

Biustonosz powinno się prać co dwa dni, ponieważ wsiąka w niego masa bakterii, które mogą spowodować wysypki i alergie skórne. Jeśli chodzisz na siłownię albo uprawiasz inny sport, na czas ćwiczeń zakładaj specjalny, sportowy stanik. Biustonosz nadaje się do wyrzucenia po około roku użytkowania – materiał przestaje wtedy dobrze podtrzymywać biust.

Buty do biegania należy bezwzględnie zmienić po pokonaniu około 800 km (średnio co 8 miesięcy). Po takim czasie znajduje się tam więcej grzybów i roztoczy niż na desce klozetowej.

Sportową torbę dokładnie czyść po każdym treningu i dbaj o to, aby dokładnie wyschła. Możesz też prać ją w pralce, w temperaturze 40 stopni. Co dwa lata kupuj nową torbę.

Sypialnia

Regularnie odkurzaj swój materac, aby nie stał się siedliskiem kurzu, który może cię uczulić. Raz na dwa lata zamów w tym celu ekipę sprzątającą, a po 10 - 12 latach wymień stary materac na nowy. Pościel trzep i wietrz co miesiąc, a wyrzucaj po około 1,5 roku. Zadbaj też o poszewki i prześcieradła – pierz je i prasuj (w maksymalnej temperaturze) raz w tygodniu.

Łazienka

Ręczniki wymieniaj dwa razy w tygodniu i pierz je w temperaturze 60 stopni. Po każdym użyciu zadbaj o to, aby dokładnie wyschły.

Maszynki do golenia nadają się do wyrzucenia już po dwóch użyciach. Pomiędzy ostrzami gromadzi się wilgoć, martwy naskórek i włoski, które bardzo szybko się rozkładają.

Na szczoteczce do zębów znajdują się niezliczone ilości grzybów i bakterii, a nawet paciorkowców. Dlatego wymieniaj ją maksymalnie co trzy miesiące.

Pumeks, tarkę do pięt i szczotkę do czyszczenia paznokci wymieniaj co miesiąc. Inaczej narazisz się na działanie milionów niebezpiecznych bakterii.

Polecane wideo

Komentarze (197)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.10.2017 10:37
Czy ktoś z was korzysta z ozonowania?
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2009 00:40
[quote="Gosc"]Ten reportarz jest wyjatkowo komiczny.......[/quote] tak jak i twoja znajomość ortografii
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2009 00:40
[quote="Gosc"]Ten reportarz jest wyjatkowo komiczny.......[/quote] tak jak i twoja znajomość ortografii
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2009 17:21
Ten reportarz jest wyjatkowo komiczny.......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2009 21:39
wiecie dlaczego brudasy nie maja alergii oraz Cyganie bo zyją w nieczstych nie sterylnych warunkach, człoiek nie jest narazony na bakterie to sie nie uodparnia choruje z roku na rok coraz czesiej a pomyslcie o antybiotykach co w nich jest... jak ktos uczył sie biologi to doskonale wie i zna funkcje tego leku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie