Cel na cellulit

Jest zmorą każdej z nas. Walka z nim to niemal walka z wiatrakami. Jest ciężko, ale da się go pokonać.
Cel na cellulit
06.10.2008

Nieinwazyjne metody leczenia

Liposukcja napawa cię strachem przed opuchlizną, powikłaniami i długim powrotem do zdrowia? Inwazyjne metody pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej to bezpowrotna przeszłość. Teraz, by poczuć przewagę nad naszym największym wrogiem, wystarczy jeden bezbolesny zabieg.

Cellulit jest niemiłosierny wobec naszych żywieniowych zachcianek i zawsze „funduje" nam podobny efekt. Sprzyja mu prawie wszystko to, co nam sprawia przyjemność. Trudno go przepędzić za pomocą specjalistycznych kremów oraz preparatów, dlatego naukowcy opracowali nowe, nieinwazyjne i skuteczne sposoby na "pomarańczową skórkę".

Terapie kompleksowe

Cellulit i miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej to mankamenty urody, z którymi zmaga się bardzo wiele osób. Na pozór są to niedoskonałości niewielkie, lecz ich eliminacja poprawia samopoczucie, a tym samym jakość życia zarówno kobiet, jak i... mężczyzn. Cellulit dotyczy około 80% kobiet i to nawet szczupłych 20-latek. Zaczyna się tworzyć w bardzo wczesnym wieku, warto więc wyjść mu naprzeciw już na wstępnym etapie jego rozwoju.

"Początkowe fazy kształtowania się cellulitu związane są z nagromadzeniem płynu międzykomórkowego – to tak zwana faza obrzękowa. Następnie, w wyniku coraz gorszego krążenia miejscowego, dochodzi do niedotlenienia i włóknienia w tkance tłuszczowej. Najbardziej skuteczną terapią jest terapia kompleksowa. W przypadku ogólnego nadmiaru tkanki tłuszczowej należy zastosować terapię odchudzającą u lekarza specjalisty, a w trakcie włączyć zabiegi miejscowe na ciało. W przypadku ogólnie prawidłowej zawartości tkanki tłuszczowej i tylko problemów z jej nagromadzeniem lokalnym (pośladki, brzuch, uda) można od razu wkroczyć z zabiegami na ciało" – informuje Barbara Jerschina, specjalista medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej ze Skin Clinic w Warszawie.

Zabiegi lekarskie, jakie zalecamy w tym przypadku, to lipoliza iniekcyjna, mezoterpia igłowa, liposukcja laserowa. Najlepiej, jeżeli są one połączone z kontynuacją zabiegów kosmetycznych, takich jak endermologia LPG, stymulacja mięśni, ultradźwiękowe rozbijanie tkanki tłuszczowej, zabieg przy pomocy technologii Shock Wave, polegający na połączeniu działania fal ultradźwiękowych i niestosowanych wcześniej fal akustycznych" – dodaje Barbara Jerschina.

Ultradźwiękiem i falą akustyczną w cellulit

Jedną z nowości, która pojawiła się niedawno także na polskim rynku medycznym, jest LipoShock marki Vanity Line. Urządzenie służy do nieinwazyjnego zwalczania "pomarańczowej skórki", a przy okazji modeluje ono sylwetkę. Innowacyjność LipoShock polega na wykorzystaniu synergii oddziaływania fal ultradźwiękowych i fal akustycznych. ShockWave to fala dźwiękowa, która rozrywa zwłóknienia w tkance tłuszczowej, nierówności i grudki, nazywane cellulitem. Zastosowane w urządzeniu ultradźwięki wprawiają w drgania błony komórek tłuszczowych, które ulegają rozpuszczeniu. Uwolniony tłuszcz jest natychmiastowo eliminowany z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne.

"Ważną częścią tego zabiegu jest użycie tuż po nim kosmeceutyków Ozo System, które zawierają fosfatydylocholinę, wspomagającą metabolizm tłuszczu, rozbijając go na kwasy tłuszczowe. Obecne w produktach ozonidy dotleniają tkanki, przyspieszając przemiany komórkowe oraz drenaż. Na dzień przed zabiegiem oraz po zabiegu niezbędne jest wypicie dwóch litrów wodyprzyspieszy to drenaż tłuszczu oraz jego metabolizm" – mówi Barbara Dąbrowska, specjalista kosmetolog z firmy ITP Consulting.

Terapią bazującą na technologii rezonansu ultradźwiękowego jest zabieg urządzeniem Bella Contour. Stosuje się go do redukcji obwodu ciała oraz usunięcia tkanki tłuszczowej i cellulitu. Kształtuje i rzeźbi ciało, bazując na naturalnych procesach zachodzących w organizmie. Jest to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, a wszystkie jego etapy są dokumentowane, sprawdzane i nadzorowane. Całość monitoruje komputer, a efekty są od razu widoczne na ekranie. "W pierwszym etapie zabiegu na ciele pacjenta umieszczona zostaje sonda urządzenia, która precyzyjnie identyfikuje tkankę do zabiegu, czyli naskórek i skórę właściwą, masę mięśniową, masę kostną, tkankę tłuszczową oraz cellulit. Po określeniu parametrów tkanki tłuszczowej i cellulitu system określa częstotliwość oraz moc fali ultradźwiękowej, która wprowadza te tkanki w rezonans" – informuje dr Elżbieta Radzikowska z kliniki La Perla.

Moc sześciu sił

Kolejnym zabiegiem jest Body Mix High Power, który likwiduje "pomarańczową skórkę" oraz pozwala wyszczuplić i skorygować sylwetkę. Efekty wymodelowania widoczne są już po pierwszej sesji. Stosowane podczas zabiegu urządzenie Body Mix firmy Vanity Line wykorzystuje sześć współdziałających sił.

Promieniowanie podczerwone lasera reaktywuje lokalny przepływ krwi, ułatwia spalanie tłuszczu oraz stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Głowica emitująca fale radiowe oddziałuje bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową, porządkuje zwiotczałe włókna, poprawia metabolizm komórkowy i mikrocyrkulację. Kolejna głowica łączy fotostymulację, krioterapię i masaż endodermiczny, które usuwają zalegające w tkankach płyny i toksyny, poprawiają mikrokrążenie oraz stymulują pracę naczyń krwionośnych. Masaż endodermiczny poprzez zasysanie i kompresję poprawia ukrwienie tkanki, przyczyniając się do jej drenażu i oczyszczenia. Naprzemienne działanie negatywnego i pozytywnego ciśnienia wygładza tkankę łączną, modelując figurę oraz stymulując cyrkulację limfatyczną. Terapia kończy się zastosowaniem kosmeceutyków, podobnie jak w przypadku zabiegu LipoShock.

Skuteczność obu terapii zależy od właściwej diagnozy, a tę wykonuje się przy pomocy klisz termograficznych, precyzyjnie obrazujących indywidualny stan tkanek" – informuje Barbara Dąbrowska, kosmetolog.

Przeciwwskazania

Zabiegi te są bezbolesne oraz nieinwazyjne, przez co zwiększone zostaje bezpieczeństwo, ale jak zawsze należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, do których należą: wszelkiego rodzaju patologie skórne, choroby zakaźne, niewydolność serca, zakrzepica żył, nowotwór, cukrzyca, niewydolność nerek i wątroby, ciąża, rozrusznik serca, patologie tętnicy szyjnej.

Ceny:

LipoShock – 900 zł (seria to około 6 - 10 zabiegów);

Bella Contour – od 699 zł (seria to około 6 - 10 zabiegów);

Body Mix High Power – 300 zł (seria zawiera 10 – 15 zabiegów).

(Źródło: „Spa Wellness, autorka Magdalena Okoń)

Polecane wideo

Komentarze (53)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2011 18:58
polecam zabiegi domowej mezoterapii igłowej... cena ok a efekt bardzo dobry.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.05.2009 15:49
świtne majtasy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.04.2009 22:24
Drooogo... nie macie jakis tamszych sposobow?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2008 21:33
a ja slyszalam od znajomej pracujacej w SPA ze najskuteczniejsze sa oklady z kawy, podobno lepsze od najdrozszych kremow.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.11.2008 19:09
niestety ceny jak dla mnie zbyt wysokie:(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie