Jak pielęgnować brwi?

Wizażyści są zgodni – brwi powinny być gęste, przyciemnione i wydłużone w kierunku skroni. Korekta łuku brwiowego może w znaczący sposób odmienić twoją buzię i odjąć jej lat.
Jak pielęgnować brwi?
04.10.2008

Kształt łuku

Miejsca, w których brew powinna się rozpoczynać i kończyć, określamy za pomocą dwóch patyczków. Jeden patyczek należy przyłożyć do skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka (tu powinna zaczynać się brew). Drugi zaś przykładamy do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka (to druga krawędź wyznaczająca długość brwi). Brew powinna być delikatnie uniesiona w miejscu, które wyznacza nam ołówek przyłożony od skrzydełka nosa i przechodzi przez źrenice.

Półkoliste, cienkie brwi reguluj na kształt lekko wznoszący się ku skroniom. Krzaczaste depiluj na całej długości, a krótkie i proste wyrywaj tak, aby przypominały linię wznoszącą się i zwężającą. Pamiętaj, że cienkie brwi w stylu Grety Garbo wyostrzają rysy i dodają lat.

Lekcja regulacji

1. Używaj pęsety typu krab, ponieważ precyzyjnie i bezboleśnie wyrywa nawet najmniejsze włoski.

2. Brwi wyrywaj zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, tylko od dołu i z umiarem. Nie usuwaj tych rosnących nad linią skroni.

3. włoski depilujemy ruchem do góry – inaczej linia brwi zacznie się osuwać.

4. Po zabiegu posmaruj skórę kremem łagodzącym podrażnienia.

Dobór koloru

Brwi nie mogą być ciemniejsze od włosów o więcej niż dwa tony. Blondynki powinny zrezygnować z henny na rzecz szarego, matowego cienia do powiek. Dla szatynek idealne okażą się brązy i grafity. Brunetki mają z reguły naturalnie ciemne brwi, więc nie muszą ich koloryzować. W tym wypadku wystarczy bezbarwna odżywka – utrwali kształt włosków i nada im połysk. Jeśli uważasz, że masz zbyt wyraziste brwi, rozjaśnij je podkładem lub korektorem.

Malowanie brwi na 2 sposoby

1. Jeśli masz delikatne, rzadkie brwi, postaw na matowe cienie (mogą być do powiek). Nakładaj je cienkim, ukośnie ściętym pędzelkiem.

2. Wyraźne i ciemne brwi przyciemniaj za pomocą twardej kredki. Rób małe, delikatne kreseczki między naturalnymi włoskami.

Sprawdzone triki

1. Pamiętaj, aby zawsze oczyszczać włoski z podkładu, najlepiej patyczkiem kosmetycznym.

2. Niesforne brwi możesz uczesać za pomocą specjalnego żelu. Utrwali ich kształt i lekko je nabłyszczy.

3. W wersji na wieczór stosuj żele koloryzujące. Wszystkie odcienie dozwolone :).

Polecane wideo

Komentarze (50)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.01.2012 20:56
Ja tam używam odzywki kreatynowej od Gal. Takie moje znalezione dawno, dawno temu na necie cudo. Codziennie 1 kapsułkę sobie biorę i rozcieram na brwiach. Skutek jest naprawdę zadowalający.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.09.2009 16:56
kosmetyczka mi powiedziała że nie wolno sobie golić maszynką niczego z twarzy bo: - to żle wygląda - potem odrasta ich wiecej i sa grubsze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2009 13:33
A ja mam idealne brwi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2009 16:17
ja brwi depiluje zwykla maszynka....a nie chca mi odrastac za bardzo....bo chce inny kształt
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2009 20:49
a ja gole irysuje takie jakie chce.cieniutkie i rowniutkie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie