Objętościowe modelowanie twarzy

W gabinetach medycyny estetycznej można doznać cudownych przemian. Dziś opisujemy, na czym polega i komu jest polecany zabieg podkreślający policzki przy zastosowaniu preparatów do objętościowego modelowania rysów twarzy.
Objętościowe modelowanie twarzy
24.09.2008

Każda kobieta chciałaby wyglądać jak modelka z reklamy na stronach ekskluzywnego magazynu o urodzie. Niestety, natura bywa przekorna i czasami nasza twarz wydaje się być zbyt płaska, policzki za słabo zaakcentowane, a „dolina łez” oszpecająca. Wtedy, jeśli nie pomagają nawet makijażowe triki, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Nie powinniśmy się jej obawiać, w dobie rozkwitu nauki jest bezpieczną metodą na poprawę nie tylko wyglądu, ale i samooceny.

Komu poleca się zabieg modelowania twarzy?

  • Kobietom o płaskiej lub nieproporcjonalnej twarzy;
  • Paniom, które chciałyby podkreślić policzki;
  • Dziewczynom z tzw. doliną łez, czyli zagłębieniem biegnącym od wewnętrznego kącika oka ukośnie przez policzek;
  • Kobietom, którym zaczyna wiotczeć skóra albo które po diecie mają wychudzoną buzię;
  • Tym, których problemem są zapadnięte oczy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg bazuje na zastosowaniu kwasu hialuronowego o dużej gęstości, który przyjmuje formę elastycznego, żelowego implantu. Jest to bardzo bezpieczny związek chemiczny, ponieważ występuje naturalnie w naszej skórze, więc nie powoduje alergii. W młodej skórze (u dzieci i nastolatek) jest go bardzo dużo, dlatego jest ona sprężysta i dobrze nawilżona. Z wiekiem, niestety, go tracimy. Stąd utrata jędrności i pojawianie się zmarszczek.

Lekarz, który przeprowadza zabieg, zaznacza na skórze miejsca, gdzie poda kwas. Stosuje znieczulenie miejscowe (lignokainę z adrenaliną lub maść Emla ). Następnie wtłacza kwas głęboko pod skórę - albo poprzez zastrzyk, albo przez kaniulę wprowadzoną w nacięcie lub od wewnętrznej strony górnej wargi. Najbezpieczniejszy wydaje się drugi sposób (mimo konieczności wykonania 2-milimetrowego nacięcia), ponieważ nie uszkadza naczyń i nerwów. W przypadku zastrzyku lekarz ma mniejsze pole działania, a prawdopodobieństwo wylewów podskórnych rośnie.

Kiedy widać efekty?

Mamy dobrą wiadomość dla niecierpliwych - efekty widać od razu - skóra jest bardziej napięta i jędrna. Znika dolina łez. Niestety, przez jakieś 14 dni utrzymuje się jeszcze pewna nadwrażliwość i bolesność.

Uwaga: Przez pierwsze dni po zabiegu nie należy spać na brzuchu, aby preparat się nie przemieścił. Trzeba również zrezygnować z solarium i sauny oraz chronić się przed przeziębieniem. (Wysokie i niskie temperatury źle wpływają na preparat w skórze).

Zabieg trwa około 40 minut, jest dość kosztowny - około 2,5 tysiąca złotych za każdy policzek, a efekt utrzymuje się przez 2 lata.

Przeciwwskazania:

  • choroby autoimmunologiczne;
  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • uczulenie na kwas hialuronowy albo substancje stosowane do znieczulenia;
  • cukrzyca.

Jakie efekty uboczne mogą wystąpić?

Mogą pojawić się krwiaki i lekki obrzęk albo bolesna grudka. Czasami po zabiegu może okazać się, ze pojawia się asymetria. Na szczęście, zabieg można poprawiać poprzez dodanie kwasu. Jeżeli kompletnie się sobie nie podobamy „w nowych policzkach”, stosuje się hialuronidazę, czyli enzym rozkładający kwas hialuronowy. Zabieg można poprawić poprzez dostrzykiwanie preparatu co około 3 miesiące.

Ważne pytanie od Czytelniczki:

Kilka lat temu zrobiłam sobie kilka zastrzyków z botoksu. Jestem bardzo zadowolona z efektów i teraz, gdy usłyszałam o modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym, także chciałabym spróbować. Mąż zaproponował, że zafunduje mi zabieg z okazji urodzin. Bardzo się ucieszyłam, bo wraz z wiekiem moja twarz wiotczeje, a skóra traci jędrność. Obawiam się jednak, czy mogę poddać się zabiegowi po tych zastrzykach. Hanna, 44 lata”.

Odpowiedz lekarza specjalisty dermatologii estetycznej:

Może pani poddać się zabiegowi, ale proszę uprzedzić osobę, która go wykona, że kilka lat temu podawany był botoks. Podkreślam jednak, że wybór gabinetu jest bardzo ważny, a zabieg wykonywać może wyłącznie lekarz.

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.83 / 5
Mariika (Ocena: 5) 15.02.2016 11:26
Swoje policzki zmieniłam w LipSil i to było wg mnie świetne rozwiązanie. Bezpiecznie, komfortowo i estetycznie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 3) 26.11.2014 19:50
Według mnie te zabiegi są zbędne. Istnieje naturalny sposób walki z objętością, są to ćwiczenia mięśni twarzy tzw joga twarzy oraz naturalny wyciąg z rośliny puaria* ćwiczenia są potrzebne bo mięśnie wiotczeja, tak jak inne mają swoje potrzeby... Ekstrakt z rośliny pobudza tworzenie nowych komórek, bez żadnych kwasów.. Tylko trzeba porządnie się do tego zabrać. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2011 12:27
Modelowanie owalu i kształtu twarzy jak również podnoszenie np. zapadniętych kości policzkowych można wykonywać w naturalny sposób poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego np. Modelis. Nie ma sensu poddawać się inwazyjnym zabiegom operacyjnym, po których twarz przez długi okres czasu powraca do zdrowia, a i takowe zabiegi sa kosmicznie drogie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2011 10:03
Jeśli komuś to poprawi samopoczucie to czemu nie? Znam osobę, która ma wymodelowane policzki preparatem Modelis, dużo korzystniej wygląda. Miala z ich powodu duże kompleksy. Teraz jak inna osoba, uśmiechnięta i zadowolona. Z tego co wiem ten Modelis jest bardzo plastyczny i nie przemieszcza się, to bardzo ważne. Poza tym żadnych podrażnień, siniaków nie miała po zabiegu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2011 15:54
Dbać o skórę trzeba, jednak żaden krem nie zlikwiduje istniejących już zmarszczek, nie czarujmy się. Poza tym niektórzy wydają na kremy po 200 zł albo i więcej miesięcznie, a i tak mają zmarszczki. Ja wolę już wydać te 800-1000 zł na kwas hialuronowy i mieć ze zmarszczkami święty spokój przez co najmniej rok czasu!!! Ostatnio (4 miesiące temu) miałam wypełniane "kurze łapki" Esthelisem. Nie bolało, efekt super. Jak dla mnie warto...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie