Pośpiech największym wrogiem urody

Słyszałaś, że złość urodzie szkodzi? Jest coś, co wpływa na nią gorzej – pośpiech. Błyskawicznie suszysz włosy, podkład nakładasz od razu na krem, a paznokcie malujesz w tempie błyskawicy? W ten sposób psujesz cały efekt.
Pośpiech największym wrogiem urody
19.09.2008

Pewnie żałujesz, że doba nie ma 48 godzin. Szybko jesz, w biegu czytasz gazetę i co chwilę nerwowo patrzysz na zegarek, stojąc w korku. Próbujesz ze wszystkim zdążyć i w efekcie brakuje ci czasu dla samej siebie. Zwolnij choć na chwilę i dokładnie zajmij się swoim ciałem.

Błąd 1. Ubranie na samoopalacz

Wstajesz rano, bierzesz prysznic, a gdy patrzysz w lustro, stwierdzasz, że jesteś blada jak ściana? Szybko sięgasz po balsam samoopalający i zaraz po wsmarowaniu go w skórę, narzucasz T-shirt? Pamiętaj, wszystkie kremy brązujące zawierają dużą ilość substancji barwiących, które muszą się całkowicie wchłonąć (trwa to około 10 minut). Inaczej na twoim ciele pojawią się nieestetyczne smugi, a na ubraniach trudne do wywabienia plamy.

Błąd 2. Suszenie włosów w maksymalnej temperaturze

Chcesz jak najszybciej wysuszyć mokre kosmyki, więc trzesz je energicznie ręcznikiem i traktujesz gorącym strumieniem suszarki. Nic dziwnego, że twoje włosy są matowe, łamliwe i pozbawione blasku. Po umyciu owiń głowę suchym ręcznikiem, który wchłonie nadmiar wilgoci. Następnie rozczesz włosy i roztrzep ja palcami. W czasie, gdy będziesz się malować albo jeść śniadanie, kosmyki same wyschną. Jeśli codziennie rano układasz misterną fryzurę i suszarka jest ci niezbędna, używaj najlżejszego strumienia ciepła.

Błąd 3. Podkład sekundę po kremie

Make-up nakładamy minimum 5 minut po aplikacji kremu. Inaczej podkład się zważy, rozwarstwi i ściemnieje. Aby mieć pewność, że kosmetyk dobrze się wchłonął, zbierz jego nadmiar chusteczką lub wacikiem kosmetycznym.

Błąd 4. Trzy warstwy lakieru naraz

Efekt: rozmazane, nierówno pomalowane paznokcie z nieestetycznymi grudkami. Raz w tygodniu wygospodaruj pół godziny na porządny manicure. Opiłuj paznokcie, wzmocnij je maską albo bezbarwną odżywką i dokładnie pomaluj. Nakładaj trzy warstwy emalii w czterominutowych odstępach czasowych. Dzięki temu płytka zdąży wyschnąć, a ty będziesz cieszyć się gładką, równomierną powierzchnią paznokci.

Polecane wideo

Komentarze (48)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2008 21:43
ŚCIĄGNIĘTE Z GAZETY <<ŚWIAT KOBIETY> ŻYWCEM MASAKRA GAZETA NUMER WRZEŚNIOWY ŻENUA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2008 09:40
mi włosy strasznie wypadają przy myciu szamponem, potem kiedy nakladam odzywke i kiedy je rozczesuję to wygląda jakby mi pół włosów z głowy wypadło a kiedyś tak nie miałam :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2008 22:11
[quote="Gosc"]Następnie rozczesz włosy i roztrzep ja palcami. podobno nie wolno czesac wlosów po ich umyciu, nie wiem nawet czy sami tego nie napisaliscie wczesniej ;][/quote] ja też słyszałam że się nie powinno bo mokre są bardziej podatne na zniszczenie... no chyba, że bardzo delikatnie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2008 17:36
PRZEPISUJECIE ARTYKUŁY Z INNYCH GAZET, NIE WSTYD WAM?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2008 17:23
Ja zawsze nakładam podkład odrazu na krem...ale chyba przestanę, i będę suszyć włosy w mniejszej temperaturze ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie