Domowe sposoby na cellulit

Już po sezonie kostiumów, wakacje powoli dobiegają końca, ale o skórę trzeba dbać cały rok, a nie tylko na tydzień przed wyjściem na plażę.
Domowe sposoby na cellulit
29.08.2008

Cellulit, mimo że cały rok jest niewidoczny, potrafi popsuć wakacje. Dlatego na walkę z nim warto poświęcić wszystkie 12 miesięcy, a nie tylko te poprzedzające lato. Systematycznie nad nim pracując, jesteśmy w stanie otrzymać zadowalające efekty. Dlatego myśląc o przyszłych wakacjach, warto zacząć się do nich przygotowywać już teraz.

Walka z cellulitem powinna przebiegać dwutorowo - masaże plus kosmetyki. Mamy dla was sprawdzony domowy sposób, który jest skuteczny i niedrogi.

Okłady:

10 liści bluszczu, olejek migdałowy.

Liście bluszczu zaparz w rondlu. Pozostaw na około 20 minut, aby się naciągnęły, po czym wyjmij, a wodę pozostaw do zrobienia olejku. Teraz zmiksuj nasiąknięte liście z olejkiem. Powstałą papkę nałóż i pozostaw na skórze przez około pół godziny. Następnie spłucz i rozpocznij masaż przy użyciu olejku.

Olejek do masażu:

250 ml słodkiego olejku z migdałów, po 5 kropli olejku grejpfrutowego, lawendowego i wody z bluszczu (która zostało po tworzeniu bazy pod okłady).

Olejek migdałowy zmiksuj z olejkiem grejpfrutowym i lawendowym, dodaj 5 kropli naparu z liści bluszczu. Przy pomocy tak powstałej substancji zrób masaż w miejscach, gdzie masz cellulit.

Polecane wideo

Komentarze (80)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2014 15:21
A jakiego bluszczu użyć?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2012 22:49
gdzie kupic te sklqdniki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.05.2010 10:00
* ** ***** ***** * *** *******
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2009 18:03
Nie potrzeba tak naprawdę żadnych "cudownych" kremów, wystarczy, że pod prysznicem będziesz zmieniać temperaturę wody zimna-ciepła-zimna-ciepła. Kremy same w sobie nie pomagają- niektóre jedynie minimalnie ujędrniają skórę, ale nakładanie ich, masowanie i wcieranie sprawia, że celulit staje się coraz mniej widoczny. I nie ważne czy będziesz robić takie masaże drogim kremem antycellulitowym czy zwyklą oliwką lub balsamem nawilżającym.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2009 13:55
jak sie pozbyc cellulitu mam go dosyc nie wierze w skutecznosc kremow szkoda na to pieniedzy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie