Te same perfumy pachną inaczej na różnych osobach - DLACZEGO?

Szukając perfum, nie należy zwracać uwagi na to, jak pięknie pachnie w nich koleżanka, mama czy siostra.
Te same perfumy pachną inaczej na różnych osobach - DLACZEGO?
13.01.2011

Moc perfum jest ogromna. Na pewno nie raz przekonałaś się o tym przechodząc obok zjawiskowo pachnącej kobiety, która rozsiewała za sobą cudowną aurę esencjonalnej mieszanki. Zapragnęłaś tych samych perfum? Niestety, nie ma żadnej gwarancji, że ty będziesz pachnieć w nich tak samo!

Naturalny aromat skóry, który decyduje o zapachu perfum na danej osobie, jest uwarunkowany pH naskórka, zmianami hormonalnymi w organizmie oraz sposobem odżywiania. To właśnie te czynniki sprawiają, że efekt po użyciu tej samej kompozycji przez różne panie może być zupełnie inny – od naprawdę oszałamiającego po… zwyczajnie  nieprzyjemny.

Co więcej, niektóre perfumy zmieniają swój aromat na skórze tej samej kobiety, w zależności od fazy cyklu w jakiej się znajduje, albo od temperatury jej ciała. I tak panie, które na co dzień mają odrobinę podwyższoną temperaturę, powinny wystrzegać się ciężkich aromatów, ponieważ ciepło naskórka dodatkowo intensyfikuje zapach. Podobna zasada dotyczy zapracowanych kobiet żyjących w ciągłym napięciu – podwyższony poziom stresu także wzmacnia zapach perfum.

jak wybrać perfumy

Z kolei wegetarianki pachną subtelniej niż panie stosujące dietę opartą na mięsie, przez co mogą sobie pozwolić na mocniejsze mieszanki perfum. Warto również pamiętać, że indywidualna woń zmienia się pod wpływem jadłospisu bogatego w czosnek, por, seler czy cebulę. Niekorzystnie wpływa na nią także duża ilość spożywanych słodyczy, dań typu fast food oraz produktów zawierających sztuczne aromaty i barwniki.

Dlatego jeśli marzysz o zachwycającym zapachu i chcesz, aby naturalna woń twojego organizmu stanowiła dobrą bazę dla aromatu perfum, staraj się pić dużo wody mineralnej oraz jak najczęściej sięgać po owoce i warzywa. W ten sposób oczyścisz organizm z toksyn, a twój zapach nabierze delikatności.

Słynne nosy podkreślają jednak, że nadrzędną zasadą prawidłowego doboru perfum jest ich dopasowanie do właściwości skóry. Właścicielki cery suchej powinny stronić od lekkich wód toaletowych, ponieważ odwodniona skóra szybciej wchłania substancje oleiste zawarte w perfumach, a w konsekwencji zapach szybciej się ulatnia. Inaczej reaguje cera tłusta, która mocno eksponuje zapachy, co oznacza że aromaty trzymają się jej dłużej i są bardziej wyczuwalne. 

Więcej o zasadach doboru perfum do rodzaju skóry przeczytasz TUTAJ.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Czy tanie perfumy mogą być trwałe?

Czy testery perfum pachną inaczej?

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2011 10:03
faktycznie,od 4 lat nie jem miesa i moja skora pachnie inaczej. subtelniej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2011 19:15
Ściema
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2011 18:51
4!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2011 15:44
To przez pH skory..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2011 15:30
rzeczywiscie, zauwazylam te zaleznośc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo