Złote zasady używania perfum

Czyli jak się spryskać, żeby pięknie pachnieć przez cały dzień? Dodatkowo kilka pożytecznych trików.
Złote zasady używania perfum
14.08.2008

Technika używanie perfum wcale nie jest taka prosta i oczywista. Nie ma sensu spryskiwać się byle gdzie, bo zapach szybko się ulotni, prawie całkiem niezauważalnie.

Oto 5 perfumiarskich przykazań:

1. Umiar - dokładnie dozuj ilość perfum, którymi się spryskujesz. Dyskretny efekt osiągniesz, rozpylając w powietrzu chmurę zapachu i wchodząc w nią na kilka chwil. Kropelki wody toaletowej czy też perfumowanej osiądą równomiernie na całym twoim ciele.

2. Nie stosuj ich na ubrania - perfumuj swoje ciało, a nie ciuchy. Zapach nie rozwinie się na tkaninie tak, jak na rozgrzanym ciele. Skrop także delikatnie włosy - długo utrzymują zapach.

3. Dobieraj starannie miejsca na ciele, które perfumujesz - skrapiaj te, gdzie płytko pod skórą pulsuje krew. Najlepiej przeguby dłoni, miejsce między piersiami, skronie, kark, szyję, zgięcia łokci. Coco Chanel radziła: „Perfumuj się tam, gdzie chcesz być całowana”.

4. Nie wcieraj perfum w skórę - po pierwsze możesz ją podrażnić, a po drugie podniesiesz temperaturę, co zmieni zapach.

5. Nie mieszaj - nie stosuj kilku zapachów jednocześnie, bo od takiej kakofonii aromatów naprawdę może rozboleć głowa. Staraj się używać dezodorantów, perfum i balsamów z tej samej linii zapachowej.

Pożyteczne triki:

Podczas prania, do wody, w której płuczesz bieliznę, zamiast płynu do płukania dolej kilka kropli skoncentrowanych perfum, których zamierzasz użyć. Możesz być pewna, że wszystko będzie pięknie pachnieć.

Trzymaj flakony perfum w lodówce, a zapach pozostanie niezmienny przez trzy lata, a nie jak przy normalnym przechowywaniu - przez zaledwie rok.

Calvin Klein radzi, by perfumować się jeszcze przed założeniem ubrania - zapach powinien podpowiedzieć ci, w co powinnaś się ubrać danego dnia, żeby czuć się naprawdę komfortowo.

Gdy decydujesz się na zakup nowych perfum, nie podejmuj decyzji pochopnie - zapach, żeby się przed tobą odsłonić, potrzebuje minimum 10 minut, dlatego zaczekaj choć tyle czasu w perfumerii ze spryskanymi nadgarstkami (a nie karteczkami!), zanim podejdziesz do kasy.

Polecane wideo

Komentarze (245)

Ocena: 5 / 5
kgc (Ocena: 5) 09.09.2013 11:07
hahaha sie usmaiałam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2013 18:12
gabriela zapachtani :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2012 11:28
Tutaj wpisz treść komentarza do Złote zasady używania perfum...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2012 18:20
Jak widać,na głupotę nie ma rady ,heheheh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.10.2011 23:12
6
odpowiedz

Polecane dla Ciebie