10 pytań o perfumy – fakty, które powinnaś poznać!

Czy perfumy mogą się zepsuć? Czy można nimi spryskiwać miejsca intymne? Jak najlepiej się perfumować?
10 pytań o perfumy – fakty, które powinnaś poznać!
07.10.2010

Czy alergicy mogą używać perfum?

Osoby podatne na uczulenia powinny stosować raczej lżejsze zapachy, a unikać nut owocowych i kwiatowych, które są najczęstszą przyczyną wszelkiego rodzaju wysypek i reakcji alergicznych. Warto także udać się na specjalne testy, które pomogą nam stwierdzić, co dokładnie nas uczula, by potem móc unikać konkretnych olejków. Podczas zakupów można  przeprowadzić szybki eksperyment – należy w tym celu posmarować kosmetykiem niebyt widoczny, mały fragment skóry i wstrzymać się z podejmowaniem ostatecznej decyzji na 24 godziny. Jeśli w tym czasie perfumy nie wywołają reakcji alergicznej, można śmiało je kupić.

Czy można używać perfum na okolice intymne?

Zdecydowanie nie! To gwarancja pojawienia się podrażnienia! Ginekolodzy odradzają nawet używanie perfumowanych wkładek higienicznych.

Jak najlepiej się perfumować?

Należy spryskiwać się tam, gdzie tętno jest najsilniejsze, czyli  za uszami, po bokach szyi, między piersiami oraz po wewnętrznej stronie nadgarstków. Coco Chanel radziła, by perfumować się tam, gdzie chciałybyśmy być całowane, opisując w ten sposób dość pokrętnie strefy erogenne naszego ciała – mocno ukrwione i unerwione. Można także rozpylić perfumy przed sobą i wejść w pachnącą mgiełkę.

Czy jest jakaś dobra metoda na sprawdzenie, jak zapach się rozwinie na naszym ciele?

Polecamy uperfumować chusteczkę i włożyć ją na kilka godzin za biustonosz. To dobra metoda zdobycia bezcennej wiedzy, jak pachnie nuta bazy połączona z zapachem skóry.

Jak przechowywać perfumy?

Należy uważać, by flakonik z perfumami nie stał długo na słońcu (nie należy więc stawiać go na parapecie), bo w efekcie barwniki zaczynają wytrącać się na dno w postaci osadu, a kosmetyk trzeba będzie wyrzucić. Najlepiej przechowywać perfumy w ciemnym, niezbyt ciepłym miejscu, np. na półce w łazience.

Czy można perfumować ubrania?

Można (zresztą zapach utrzymuje się na nich dłużej niż na skórze), ale trzeba liczyć się z ryzykiem powstanie małych, żółtawych plamek. Internautki polecają jednak sprawdzony sposób na pozbycie się ich z ciuchów -  plamę zwilżamy ciepłą gliceryną, a następnie pierzemy ręcznie w wodzie z mydłem.

uczulenie na perfumy

Dlaczego te same perfumy pachną inaczej na mnie i inaczej na koleżance?

Szukając perfum, nie należy zwracać  uwagi na to, jak pięknie pachnie w nich inna kobieta. Naturalny aromat skóry zależy od jej pH, zmian hormonalnych w organizmie oraz od diety. Dlatego te same perfumy na każdej osobie pachną inaczej.

Czy dzieci mogą używać perfum?

Mogą, ale delikatnych wód toaletowych, które zostały stworzone z myślą o ich delikatnej, wrażliwej skórze. W swojej ofercie ma je na przykład Yves Rocher (o zapachu zielonego jabłuszka).

Czy perfumy niszczą włosy?

włosy długo utrzymują zapach, więc raz na jakiś czas można spryskać je wodą toaletową. Niestety kosmetyki zapachowe przeznaczone do ciała zawierają spore ilości wysuszającego alkoholu, nie należy więc eksperymentować zbyt często. Istnieją jednak specjalne preparaty do perfumowania włosów, które kupić można w większości perfumerii.

Czy w ciągu dnia można się perfumować powtórnie?

Można, ale wówczas rozkwit zapachu zostanie zaburzony. Zanim wyjmiesz z torebki flakon i skropisz się perfumami, przypomnij sobie, że zmysł węchu szybko się do niego przyzwyczaja i być może dlatego zapach jest niewyczuwalny. Zasada nie tyczy się jedynie delikatnych wód toaletowych i kolońskich oraz podróbek, które z reguły nie są trwałe.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Czy tanie perfumy mogą być trwałe?

Czy testery perfum pachną inaczej?

Polecane wideo

Komentarze (31)

Ocena: 5 / 5
Avarati (Ocena: 5) 19.03.2016 11:29
Co to za moda na stawianie perfum w łazience? To prosta droga do zepsucia sobie perfum! Zmiany temperatury i wilgoci mogą wpływać na skład chemiczny, zatem najlepiej przechowywać je w sypialni lub w pokoju, gdzie nie dochodzi do gwałtownych zmian temperatury.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2012 22:25
W temacie jest napisane "Czy perfumy mogą się zepsuć?",a akurat odpowiedzi na to pytanie nie ma. Więc po cholerę jest to napisane.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 19:40
7KT5ma gqsjfkhlozch
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 11:45
WdMD6I woeguqahuzyk
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2011 03:26
That's way the betsest answer so far!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie