Jak testować zapach w perfumerii?

Aby dokonywać zawsze dobrych wyborów i nie przeżywać nieprzyjemnych niespodzianek, warto poznać kilka zasad kupowania perfum
Jak testować zapach w perfumerii?
06.05.2010
>

Moc zapachu jest ogromna. Dobrze dobrane perfumy wiele powiedzą o twoim charakterze. Ponadto, mogą być skutecznym wabikiem i afrodyzjakiem w kontaktach z mężczyznami. W zależności od twoich potrzeb, mogą poprawić humor, podnieść pewność siebie, otulić aurą tajemniczości. Aby dokonywać zawsze dobrych wyborów i nie przeżywać nieprzyjemnych niespodzianek, warto poznać kilka kluczowych zasad kupowania perfum:

Wąchaj o poranku!

Do perfumerii wybierz się przed południem - wtedy twoje zmysły nie są jeszcze „zmęczone", więc dobrze i wyraźnie odczujesz zapach. Najlepiej, żebyś sama nie była wówczas zbyt obficie spryskana używanymi obecnie perfumami, których roztaczająca się wokół ciebie woń, mogłaby zaburzyć odbiór innych wrażeń przez zmysł węchu.

Nie wpadaj w zapachowy obłęd!

Za jednym zamachem testuj najwyżej cztery różne zapachy. Przy kolejnych, twoje wrażenia mogą już nie być tak wyraziste oraz wiarygodne. Pomiędzy poszczególnymi aromatami warto powąchać ziarna kawy, które restartują zmysł węchu. Jeśli zależy ci na czasie i nie masz ochoty odwiedzać perfumerii kilkanaście razy, zrób wcześniej rekonesans w sieci, poczytaj o nowościach, poznaj ich nuty i… odrzuć te, które na pewno nie przypadną ci do gustu. Podczas pobytu w drogerii nie trać czasu na ich testowanie, skup się wyłącznie na tych flakonach które kryją twoje ulubione nuty, np. owocowe, kwiatowe czy orientalne. Warto także poprosić o pomoc pracownika sklepu. Zwykle personel renomowanych perfumerii jest doskonale przeszkolony i w każdej chwili może posłużyć ci radą.

>

Nie ufaj papierkom!

Najpierw testuj zapach na papierowym pasku, potem na skórze. Na każdej pachnie inaczej! Niestety, fakt, że na Twojej koleżance jakaś nowość zniewala, nie gwarantuje, że z Tobą będzie identycznie. Nie kupuj więc nic na ślepo!

Nie wstydź się prosić o próbki!

Zanim zdecydujesz się na zakup, poproś o próbki produktów, które spodobały ci się najbardziej we wstępnych eliminacjach. Potem, przez kilka kolejnych dni używaj najpierw pierwszego, potem drugiego i tak dalej… Dzięki temu, poznasz każdą z woni w pełni, poczujesz, jak poszczególne nuty się rozwijają w ciągu dnia.

UWAGA! Jeśli zależy Ci na pełnej satysfakcji, nie kupuj perfum przez Internet. Zdalne transakcje niosą za sobą poważne ryzyko otrzymania podróbki oryginalnego zapachu, nawet jeśli zapłacisz za niego prawie tyle samo, co w renomowanej perfumerii. Szczególnie odradzamy także sugerowanie się podczas zakupów on line samym opisem kompozycji i poszczególnych nut zapachowych – to, co na monitorze komputera wydaje się prawdziwą poezję, w realu może na twoje zmysły podziałać nienajlepiej. Najpowszechniejszymi objawami złego dobrania zapachu są zawroty i bóle głowy oraz mdłości. Przetestowanie konkretnego aromatu na własnej skórze wyklucza ryzyko poważnego… perfumeryjnego zawodu.

Lilka Tylman 

Zobacz także:

PSYCHOZABAWA: Jakie perfumy do Ciebie pasują?

Jak kupować perfumy na prezent?

Polecane wideo

Komentarze (52)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2010 21:23
puma flowing i AVON - little black dress :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2010 10:16
lanvin-jeanne <3
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2010 10:16
VERSACE MEDUZA NA JESIEN I ZIME, VERSACE BRIGHT NA LATO I WIOSNE, NAJPIEKNIEJSZY ZAPACH...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2010 13:35
gucci by gucci ^^ najpiekniejsze. Kupilam przez internet, orginalne ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2010 09:18
Lancome- Hypnose uwodzicielskie i zmysłowe piękny zapach
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie