Jak wybrać perfumy na prezent?

Perfumy to prezent, który zadowoli każdego. Pod warunkiem, że zapach zostanie mądrze wybrany.
Jak wybrać perfumy na prezent?
01.04.2010

Perfumy to prezent, który zadowoli każdego. Pod warunkiem, że zapach został gruntownie przemyślany, dostosowany do potrzeb obdarowywanego i mądrze wybrany. Poniżej kilka praktycznych zasad, które warto mieć na uwadze przekraczając próg perfumerii z myślą o bliskiej osobie:

Zacznij od szpiegostwa

Oczywiście w łazience! Przy okazji pobytu w domu obdarowywanej osoby, zajrzyj do łazienki i nie zawahaj się przed otwarciem szafki z kosmetykami. Jej zawartość może być źródłem wielu inspiracji! Możesz iść na łatwiznę i kupić kolejny flakon tego, co znalazłaś albo… zagłębić się w temat, popytać w perfumerii i dobrać zapach pokrewny.

Przykład: Jeśli Twoja przyjaciółka stosuje Miss Dior Cherie, możesz być pewna, że Idol d’Armani także przypadnie jej do gustu.

UWAGA! Nie próbuj zmienić cudzych nawyków! Kobieta stosująca od lat konkretny zapach (choćbyś uważała go za paskudny!) nie doceni Twoich prób nawracania jej na lepsze! Kup jej albo to co lubi, albo wymyśl coś innego niż Perfumy!

Nie ma zapachów uniwersalnych

Niestety, jeszcze nie stworzono aromatycznej kompozycji, która spodoba się każdemu. Nie daj się nabrać na magię kultowych zapachów – słynne Chanel nr 5 czy D&G Light Blue są bardzo wyraziste, mocne i nie powinny być kupowane na oślep. Możesz natomiast pokusić się o nabycie jednej z reklamowanych nowości. Nawet jeśli zawarte w niej nuty zapachowe nie do końca trafią w gust obdarowywanego, to (jak radzi autorka bloga flakonik.blox.pl) jest duża szansa, że doceni, że mamy go za światowego człowieka, podążającego za najnowszymi trendami.

Przykład: Obecnie wśród kobiecych wód perfumowanych, na topie są między innymi Be Givenchy oraz Classique X Jean Paul Gaultier.

UWAGA! Decydując się na tę opcję raczej odrzuć zapachy ciężkie. Większość z nas woli lekkie wonie, więc kwiatowo-owocowe kompozycje mają większą szansę na powodzenie.

Ostatecznie zdobądź się na podstęp

Jeśli do urodzin czy imienin masz już naprawdę mało czasu i najwyższa pora dokonać zakupu, spryskaj się w perfumerii swoim zapachowym faworytem i… umów na kawę z osobą, której ma przypaść do gustu. Zazwyczaj ludzie komentują nowe zapachy, więc i on/ona być może zdradzi swoją opinię.

Przykład: Jeśli nie usłyszysz ani słowa, po prostu zapytaj „Jak ci się podobają moje nowe Perfumy?”.

UWAGA! Nie każdy, gdy idzie o komplementy, potrafi zdobyć się na pełną szczerość. Nie wierz we wszystko co usłyszysz, może ktoś po prostu nie chce zrobić ci przykrości – obserwuj więc reakcje niewerbalne…

Gabriela Mostowicz - Zamenhof

Porady dotyczące perfum publikujemy w każdy czwartek:

W zeszłym tygodniu: PSYCHOZABAWA: Jak dobrać perfumy do charakteru?

Dwa tygodnie temu: Perfumeryjne grzechy Polek

Polecane wideo

Komentarze (20)
Ocena: 5 / 5
Ewa (Ocena: 5) 08.03.2017 14:25
Perfumy to świetny prezent !!!! .Polecam kupić świetne perfumy przez stronę galeriazapachow.pl. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić trochę, a mieć perfumy dobrej jakości to właśnie takie można kupić przez tą stronę.
odpowiedz
Sefona (Ocena: 5) 22.09.2013 20:37
!. Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune 125ml woda toaletowa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2010 12:27
dobrze jest też poprowadzić babską rozmowę na temat perfum - te wiadomości się przydają...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2010 12:15
\\\'Oczywiście w łazience! Przy okazji pobytu w domu obdarowywanej osoby, zajrzyj do łazienki i nie zawahaj się przed otwarciem szafki z kosmetykami\\\'... Tak jak jestem u kogoś, otwieram komuś szafki! w łazience i niucham perfumy a ktos inny myśli że tylko myje ręce, osobiście nie mam takich zwyczajów i strasznie mnie to denerwuje jak ktoś tak robi bez zapytania, bez potrzeby w moim domu czyli wciska nos tam gdzie nie powinnien, zagląda tu tam, otwiera szafki i panoszy się jak we własnym domu. Tak może robić tylko ktoś komu na to pozwole, powiem, czuj się jak u siebie w domu, ale jak ktoś ma troche kultury to i tak sie w ten sposób nie zachowuje!! Ładne porady dla papilotek...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.04.2010 08:53
\'Oczywiście w łazience! Przy okazji pobytu w domu obdarowywanej osoby, zajrzyj do łazienki i nie zawahaj się przed otwarciem szafki z kosmetykami\'... Tak jak jestem u kogoś, otwieram komuś szafki! w łazience i niucham perfumy a ktos inny myśli że tylko myje ręce, osobiście nie mam takich zwyczajów i strasznie mnie to denerwuje jak ktoś tak robi bez zapytania, bez potrzeby w moim domu czyli wciska nos tam gdzie nie powinnien, zagląda tu tam, otwiera szafki i panoszy się jak we własnym domu. Tak może robić tylko ktoś komu na to pozwole, powiem, czuj się jak u siebie w domu, ale jak ktoś ma troche kultury to i tak sie w ten sposób nie zachowuje!! Ładne porady dla papilotek...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie