10 pytań o perfumy – fakty, które powinnaś poznać!

Od teraz świat zapachów nie będzie miał przed Tobą tajemnic.
10 pytań o perfumy – fakty, które powinnaś poznać!
Fot. Unsplash & pexels
01.05.2023

Czy perfumy mogą się zepsuć? Jak je przechowywać? Dlaczego ten sam aromat pachnie inaczej na każdej kobiecie? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania!

Zobacz także: Najcudowniejsze perfumy na wiosnę. Są bardzo zmysłowe ♥

Fakty i mity na temat perfum

Czy alergicy mogą używać perfum?

Osoby podatne na uczulenia powinny stosować raczej lżejsze zapachy, a unikać nut owocowych i kwiatowych, które są najczęstszą przyczyną wszelkiego rodzaju wysypek i reakcji alergicznych. Warto także udać się na specjalne testy, które pomogą nam stwierdzić, co dokładnie nas uczula, by potem móc unikać konkretnych olejków. Podczas zakupów można  przeprowadzić szybki eksperyment – należy w tym celu posmarować kosmetykiem niebyt widoczny, mały fragment skóry i wstrzymać się z podejmowaniem ostatecznej decyzji na 24 godziny. Jeśli w tym czasie perfumy nie wywołają reakcji alergicznej, można śmiało je kupić.

Czy można używać perfum na okolice intymne?

Zdecydowanie nie! To gwarancja pojawienia się podrażnienia! Ginekolodzy odradzają nawet używanie perfumowanych wkładek higienicznych.

Jak najlepiej się perfumować?

Należy spryskiwać się tam, gdzie tętno jest najsilniejsze, czyli  za uszami, po bokach szyi, między piersiami oraz po wewnętrznej stronie nadgarstków. Coco Chanel radziła, by perfumować się tam, gdzie chciałybyśmy być całowane, opisując w ten sposób dość pokrętnie strefy erogenne naszego ciała – mocno ukrwione i unerwione. Można także rozpylić perfumy przed sobą i wejść w pachnącą mgiełkę.

Czy jest jakaś dobra metoda na sprawdzenie, jak zapach się rozwinie na naszym ciele?

Polecamy uperfumować chusteczkę i włożyć ją na kilka godzin za biustonosz. To dobra metoda zdobycia bezcennej wiedzy, jak pachnie nuta bazy połączona z zapachem skóry.

Zobacz także: Najbardziej komplementowane perfumy damskie

Jak przechowywać perfumy?

Należy uważać, by flakonik z perfumami nie stał długo na słońcu (nie należy więc stawiać go na parapecie), bo w efekcie barwniki zaczynają wytrącać się na dno w postaci osadu, a kosmetyk trzeba będzie wyrzucić. Najlepiej przechowywać perfumy w ciemnym, niezbyt ciepłym miejscu, np. na półce w łazience.

Czy można perfumować ubrania?

Można (zresztą zapach utrzymuje się na nich dłużej niż na skórze), ale trzeba liczyć się z ryzykiem powstanie małych, żółtawych plamek. Internautki polecają jednak sprawdzony sposób na pozbycie się ich z ciuchów -  plamę zwilżamy ciepłą gliceryną, a następnie pierzemy ręcznie w wodzie z mydłem.

Dlaczego te same perfumy pachną inaczej na mnie i inaczej na koleżance?

Szukając perfum, nie należy zwracać  uwagi na to, jak pięknie pachnie w nich inna kobieta. Naturalny aromat skóry zależy od jej pH, zmian hormonalnych w organizmie oraz od diety. Dlatego te same perfumy na każdej osobie pachną inaczej.

Czy dzieci mogą używać perfum?

Mogą, ale delikatnych wód toaletowych, które zostały stworzone z myślą o ich delikatnej, wrażliwej skórze. W swojej ofercie ma je na przykład Yves Rocher.

Czy perfumy niszczą włosy?

włosy długo utrzymują zapach, więc raz na jakiś czas można spryskać je wodą toaletową. Niestety kosmetyki zapachowe przeznaczone do ciała zawierają spore ilości wysuszającego alkoholu, nie należy więc eksperymentować zbyt często. Istnieją jednak specjalne preparaty do perfumowania włosów, które kupić można w większości perfumerii.

Czy w ciągu dnia można się perfumować powtórnie?

Można, ale wówczas rozkwit zapachu zostanie zaburzony. Zanim wyjmiesz z torebki flakon i skropisz się perfumami, przypomnij sobie, że zmysł węchu szybko się do niego przyzwyczaja i być może dlatego zapach jest niewyczuwalny. Zasada nie tyczy się jedynie delikatnych wód toaletowych i kolońskich oraz podróbek, które z reguły nie są trwałe.

Zobacz także: Triki, dzięki którym będziesz cudownie pachnieć przez cały dzień ♥

Polecane wideo

Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok
Ten mężczyzna jest tak piękny, że od jego twarzy trudno oderwać wzrok - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
HOT GUY 🥵🥵🥵🥵🥵 (Ocena: 5) 02.05.2023 08:20
HOT BABCIA 🥵🥵🥵🥵🥵
odpowiedz
NiesprawnaDiana (Ocena: 5) 02.05.2023 07:43
Uważam, że podstawą jest porządne mycie i podmycie, żeby nie śmierdzialo rybą. Później natomiast można pomyśleć o perfumach. Z doświadczenia wiem, że zapach makreli plus perfumy to mieszanka wybuchowa i może dojść do samozapłonu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie