Uwaga na sklep e-Zapachy.pl!

Nie realizują zamówień, nie można się z nimi skontaktować, a szefa firmy poszukuje policja.
Uwaga na sklep e-Zapachy.pl!
19.01.2009

Zakupy przez Internet są w Polsce coraz popularniejsze. Oprócz elektroniki i ubrań, najczęściej za pomocą sieci kupujemy kosmetyki.

Perfumy są dużo tańsze, mają podobne ceny jak w strefach bezcłowych, często można trafić na promocje. Jednak, jak wszędzie, i w Internecie są oszuści. Wszystko wskazuje, że sklep e-Zapachy.pl został stworzony, aby okraść klientów, pod pozorem sprzedaży perfum.

Dziennikarze portalu „Dziennik Internautów" dostali od swoich czytelników sygnały o niezrealizowanych zamówieniach. W celu wyjaśnienia sprawy próbowali skontaktować się z właścicielami i administratorami. Maile wracały z powrotem, a na GG nikt nie odpowiadał. Podobnie na czacie, a w telefonach odzywała się skrzynka pocztowa.

Oszukana klientka miała numer zamówienia 281, a dziennikarze, weryfikując informacje, złożyli zamówienie i dostali numer 1175. Skala oszustwa może obejmować co najmniej kilkaset osób. Wpisy na temat podejrzanych działań sklepu e-Zapachy.pl można znaleźć na forach i w serwisach Goldenline.pl, ceneo.pl, opineo.pl.

Z informacji, jakie pojawiły się na stronie wyhacz.pl, wynika, że niemożliwe jest nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu z właścicielem sklepu, Piotrem S. Mężczyzna, jak podało radio RMF FM, jest poszukiwany listem gończym przez prokuraturę w Pruszkowie. Sprawę zgłosił jeden z poszkodowanych klientów.

Po artykułach, które pojawiły się w Internecie i informacjach w radiu, do poszkodowanych dotarły maile o następującej treści:

„Przepraszamy wszystkich klientów za brak możliwości skontaktowania się z firmą Luxury And Beauty (właścicielem sklepu e-Zapachy.pl - red.).

Informujemy, iż oświadczenia, które pojawiły się w Internecie, nie są napisane przez osobę powiązaną z firmą.

Wszystkie osoby, które nie otrzymały zamówionych i opłaconych towarów, otrzymają zwrot wpłaconej kwoty lub zamówiony towar. Wszystkie osoby, które nie otrzymały zamówionych towarów, prosimy o napisanie wiadomości e-mail na adres: [email protected], wraz z numerem zamówienia, numerem telefonu klienta, numerem konta do wpłaty lub informacją, że chcą Państwo otrzymać zamówiony towar).

Jeśli złożyli Państwo doniesienie na policję lub do prokuratury, również prosimy o taką informację. Działanie firmy nie było w żaden sposób celowe i nie miało na celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wszystkie sprawy chcemy zakończyć polubownie i rozumiemy, ile Państwa nerwów musi kosztować cała sytuacja. Od dnia 19.01.2009 kontakt z firmą będzie możliwy w godzinach 10 - 18, od poniedziałku do soboty".

Czy firma okaże się uczciwa, przekonamy się w tym tygodniu. Robiąc zakupy w Internecie, sprawdźmy najpierw, czy firma ma jakąś historię i poczytajmy opinie klientów, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą.

Polecane wideo

Komentarze (54)
Ocena: 5 / 5
Nemkol (Ocena: 5) 07.09.2020 22:01
Jeszcze lepszy powrót po latach :) po 12 latach 1 rozprawa :) ja to ten z Pruszkowa :) i mu nie popuszczę aż mi odda kasę z odsetkami...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.11.2019 18:46
Powrot po latach http://otozapachy.pl/index.php
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2009 13:07
[quote="Gosc"]Mała prośba ;p jest taki konkurs walentynkowy organizowany przez Milkę, w którym walczy się o miejsce na tablicy przystankowej ;p Trzeba było napisać walentynkę, wybrac przystanek no i teraz zbiera się głosy ;) I stąd właśnie moja prośba ;) Rozumiecie chyba, że bardzo mi zależy na tym, żeby sprawić radość mojemu mężczyźnie ;) Tak więc jeżeli ktoś z Was ma chwilkę, to bardzo bym prosiła na zagłosowanie na mnie [url=http://w****.i****.pl/vE116C" ?][/quote] ghghghg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2009 17:23
Oszust siniarski z w-szawki znowu w akcji !!! Strzeżcie sie ludziska !!! strzeżcie !!! Pozdrawiam Dada
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2009 09:24
Maćcie problem wywszysty dałny wiecie ile jest wogule 2-2= hahaha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie