W pracy masz kontakt z klientami? Być może już niedługo nie będziesz mogła używać perfum

Chodzi o dobro alergików.
W pracy masz kontakt z klientami? Być może już niedługo nie będziesz mogła używać perfum
21.02.2012

Zakaz używania perfum, wód toaletowy, a nawet zapachowych dezodorantów dla wszystkich osób, które w swojej pracy mają bezpośredni kontakt z klientem – takie kontrowersyjne prawo już niedługo będzie obowiązywać w Stanach Zjednoczonych.

Jak informuje The Daily Mail, nowe procedury powstały specjalnie z myślą o osobach uczulonych na perfumy. Takich ludzi jest podobno znacznie więcej niż nam się wydaje. Według badaczy, alergia na substancje chemiczne zawarte w aromatycznych flakonikach dotyczy jednej na 20 osób.

Wprowadzenie tak radykalnych zmian wydaje się więc jak najbardziej zasadne. Z drugiej strony jednak jest to pewnego rodzaju ograniczenie swobód obywatelskich.

A Wy co myślicie o tym pomyśle? Zgodziłybyście się na takie poświęcenie dla dobra ogółu?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Czym pachną Polki?

Zobacz, jakie perfumy kupujemy najczęściej! (Ranking)

Perfumy z charakterem

Jak właściwie dokonać wyboru perfum? Czy istnieje zapach idealny?

Polecane wideo

Komentarze (21)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.11.2017 12:13
Myślę, że warto zwracać uwagę na okazję na jaką używamy perfum. Do pracy gdzie mamy kontakt z klientami polecałabym raczej delikatne zapachy żeby dobrze się czuć cały dzień, a także aby nie przeszkadzał on współpracownikom i klientom. Duży wybór jest na zapachowiec.pl i mają fajne perfumy, polecam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.08.2012 14:53
www.glossybox.pl/oferty/probki-perfum/ -polceam, alergicy będa miec okazje do rpzetestowania perfum , za niewielką cenę :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2012 21:17
Byłam ostatnio u alergologa bo przez cały rok dokuczał mi wstrętny katar :/ Po przeprowadzeniu wywiadu, zrobieniu testów skórnych Pani doktor doszła do wniosku że jestem uczulona na chemię domową i kosmetyki, zwłaszcza cudze, ze wskazaniem na jakieś perfumy : / Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, żeby dziewczyna ładnie pachniała, ale na miłość boską, znam takie które mają na sobie pół perfumerii... Ja nawet z taką nie mogę pogadać, bo od razu kicham, duszę się i łzawię : D Jak dla mnie prawo może nie do końca udane, nie można przecież kazać się podporządkowywać bo jakiś klient ma alergię... ale wiadomo to AMERYKA.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.02.2012 18:23
Powini zacząć od zakazu papierosów, gdyż nie tylo wywołują zagrożenie dla zdrowia i nietylko dal tych co palą! Zakaz perfum to wielka głupota, przecież pracownicy tego typu to nie jedyni ludzie których spotykamy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2012 20:17
uważam to za głupotę, choc sama jestem alergikiem. ale z drugiej strony właśnie w tym momencie zużyłam chyba z tysięczną chusteczkę w ciągu 2 godzin właśnie dlatego, że chłopak na moim wydziale przyszedł na zajęcia wypsikany jakimiś intensywnymi, duszącymi perfumami :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie