Zapachowe OSCARY: Oto najpopularniejsze perfumy 2011 (Warto kupić!)

Nagrody wręczane przez Fragrance Foundation to największe wyróżnienie dla przedstawicieli branży perfumeryjnej.
Zapachowe OSCARY: Oto najpopularniejsze perfumy 2011 (Warto kupić!)
30.06.2011

W świecie perfum, odpowiednikiem filmowych Oscarów jest nagroda FiFi. The Fragrance Foundation (Fundacja Zapachów) po raz pierwszy przyznała swoje nagrody w 1973 roku. Od tamtej pory, co roku, jury złożone z największych znawców perfumeryjnej branży docenia najlepsze kompozycje zapachowe.

W tym roku niewątpliwym triumfatorem gali, która odbyła się 25 maja w nowojorskim Damrosch Park w Lincoln Center, był kobiecy zapach Gucci Guilty. Perfumy zostały wyróżnione w kategorii Zapach Luksusowy dla kobiet. Mieszanka została również uznana perfumeryjną gwiazdą i otrzymała statuetkę Fragrance Superstar.

Wśród męskich zapachów luksusowych największe uznanie zdobyły perfumy Chanel Bleu de Chanel. Nagrodę konsumentów zdobyły z kolei perfumy Victoria’s Secret Bombshell i zapach Bath&Body Works Twilight Woods for Men.

The Fragrance Foundation co roku przyznaje również nagrodę osobom, które wykazały się nadzwyczajnym wkładem pracy i osobowości w promowaniu przemysłu perfumeryjnego w świecie. W tym roku wyróżnienie to otrzymała pośmiertnie Elizabeth Taylor.

Co ciekawe, jury doceniło również jeszcze jedną celebrytkę. Nagrodę specjalną otrzymała Fergie. Zwrócono bowiem uwagę na wielki sukces jakim cieszy się pierwszy zapach artystki, co ma bezpośredni wpływ na ogólną popularyzację branży perfumeryjnej.

A Wy, jakim perfumom przyznałybyście najwyższą nagrodę?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Perfumy i wody toaletowe dla dzieci i niemowląt (Kupiłabyś swojemu maluchowi?)

W drogeriach można kupić zapachy nawet dla noworodków! Absurd?

CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA PERFUM

Interesujesz się perfumami? Na bieżąco śledzisz nowinki związane ze światem zapachów? Dowiedz się wielu ciekawych informacji dotyczących tej jakże aromatycznej sfery naszego życia...

Komentarze (70)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.11.2017 10:53
Gucci - Guilty na pewno zasługuje na wspomnienie w tym artykule. Jest to ładny zapach, który na pewno ma swoje zwolenniczki nie tylko na 2011 rok ;) Kupuję odpowiedniki perfum na galeriazapachow.pl i naprawdę są warte uwagi ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.08.2011 13:34
gucci guilty jest ładne ale nietrwałe, nie warto
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 21:33
QKTNYO dljypwvtuwkx
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 21:24
iPVpXj nwcacekmfqdb
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 19:21
I thank you hmubly for sharing your wisdom JJWY
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo