CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA PERFUM

Interesujesz się perfumami? Na bieżąco śledzisz nowinki związane ze światem zapachów? Dowiedz się wielu ciekawych informacji dotyczących tej jakże aromatycznej sfery naszego życia...
CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA PERFUM
16.06.2011

Kawa w perfumerii...

Wiele osób twierdzi, że aby móc wydobyć aromat poszczególnych perfum nie można testować dziennie więcej niż trzech zapachów. Regułę tę da się jednak ominąć. Intensywny aromat neutralizuje bowiem zapach kawy. Ten niezwykły trik wykorzystuje ostatnio wiele perfumerii. Dając swoim klientom do powąchania kawę, mogą oni testować bez końca wiele aromatów.

Uważaj na swoją biżuterię...

Perfum nie należy używać bezpośrednio na biżuterię. Takie postępowanie może bowiem zniszczyć nasze ulubione ozdoby. Pod wpływem alkoholu zawartego w perfumach złoto i srebro tracą swój blask, a perły żółkną.

Zapach, który uwodzi...

Chociaż większość kobiet posiada swój ulubiony zapach, który niechętnie zmienia, to jednak nie jest to dobre przyzwyczajenie. Stosowanie cały czas przez jedną osobę tych samych perfum, może bowiem powodować, iż wyda się ona nudna płci przeciwnej. Częsta zmiana zapachów sprawia za to, że w oczach mężczyzn uchodzimy za osoby spontaniczne, ciekawe i przede wszystkim bardziej pociągające.

Perfumy nie zawsze pachną tak samo...

Perfumy nie zawsze na tej samej osobie pachną tak samo. Jeżeli kobieta jest w ciąży, cierpi na silne zmiany hormonalne, przechodzi menopauzę bądź też jest w stresie, to zapach, którego używa będzie na niej całkiem inaczej pachniał. Aromat perfum w dużej mierze zależy również od naszej diety. Kiedy zjemy czosnek lub coś ostrego, intensywna woń tego pożywienia przeniknie przez skórę i z pewnością zmiesza się z nutami zapachowymi naszych ulubionych perfum.

 

 

perfumy

Tajemniczy składnik perfum...

Czy wiesz, że olejek ylang-ylang to jeden z najczęściej używanych składników perfum. Olejek ten otrzymuję się podczas destylacji zapachu kwiatów Cananga odorata - drzewa azjatyckiego. Ten niezwykły składnik zapachowy znaleźć można w wielu najpiękniejszych perfumach świata. Jest on również dodawany do mydeł oraz innych kosmetyków głównie znanych jako orientalne mieszanki zapachowe.

Trochę historii...

W Europie przemysł perfumeryjny rozwinął się za sprawą osobistego perfumiarza królowej Francji Katarzyny Medycejskiej. Receptury pierwszych aromatów zaczerpnięte zostały w XIII wieku od mnichów z zakonu Santa Maria delle Vigne z Florencji. Na początku perfum używała jedynie arystokracja. Jednak nie chodziło im raczej o uwodzenie cudownym aromatem, lecz bardziej o ukrycie nieprzyjemnego zapachu związanego z brakiem higieny osobistej.

Alergia na perfumy...

Jak sprawdzić, czy perfumy nie wywołają u Ciebie reakcji alergicznej? Najlepiej zastosuj je na nadgarstek lub wewnętrzną stronę łokcia. Jeżeli po chwili zauważysz zaczerwienienie skóry, to znak, że nie powinnaś ich używać. Jeżeli jednak nie możesz powstrzymać się od ich stosowania, staraj się unikać aplikacji zapachu bezpośrednio na skórę. Perfumami spryskaj za to włosy, ubrania lub torebkę.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Perfumy na wakacje: Pachną słońcem, plażą, oceanem! TOP 3

Na półkach twojej ulubionej perfumerii czekają letnie zapachy – jabłkowe, gruszkowe, cytrynowe, kwiatowe. Orzeźwiają jak szklaneczka lemoniady!

Perfumy dla Panny Młodej

W tym wyjątkowym dniu każda kobieta chciałaby nie tylko pięknie wyglądać, lecz również cudownie pachnieć

Polecane wideo

Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2011 12:08
DlIv6x onecusaupigl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.07.2011 11:59
WhIBdw xfcssjxzrcbb
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 21:35
Begun, the great irntenet education has.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2011 12:15
hprWWK vrupkqsjysav
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 12:58
U2xTk5 hxqpbgdanldv
odpowiedz

Polecane dla Ciebie