KOREK czy ATOMIZER? Jakie zamknięcie flakonu wybrać?

Poznaj wady i zalety obu rozwiązań!
KOREK czy ATOMIZER? Jakie zamknięcie flakonu wybrać?
12.05.2011

Perfumy zamykane są zazwyczaj w unikalnych, przyciągających uwagę flakonach. Jednak piękny wygląd buteleczki to nie wszystko. Kupując w sklepie perfumy, mamy do wyboru różne ich zamknięcia. Jedne zakończone są atomizerem, a inne zatykane korkiem. Wybór określonej formy zakończenia to bardzo istotna kwestia. Od tego zależy przecież trwałość i intensywność naszych perfum oraz komfortowy sposób aplikacji.

Flakony zamykane na korek

Perfumy zatykane korkiem stanowią pewien rodzaj kosmetyku kultowego. Znane z dawnych filmów, przywodzą na myśl seksowne aktorki, które w ponętny sposób nakładały sobie na szyję perfumy przy pomocy pięknego kryształowego korka. Takie zamknięcie kojarzy się bardzo kobieco i teatralnie. Jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę codzienną aplikację perfum, rozwiązanie to nie jest już takie idealne.

Używanie flakonu zamykanego korkiem często bywa bardzo kłopotliwe. Przede wszystkim takie zakończenie nie zapewni nam trwałości i świeżości zapachu na długie miesiące. Nakładanie perfum korkiem lub bezpośrednio z szyjki flakonu powoduje bowiem dostawanie się potu i łoju pokrywających skórę do wnętrza flakonu. Ludzkie wydzieliny w kontakcie z perfumami zmieniają ich dotychczasowy zapach. Perfumy zaczynają również szybciej się psuć.

Dużo problemów może przysporzyć również aplikacja takich perfum bezpośrednio na skórę. Gdy nakładamy zapach na nadgarstki i rozcierany go na skórze, podgrzewamy tym samym olejki zapachowe, przez co szybciej tracą one swoje właściwości. Kolejną wadą korków jest możliwa ich nieszczelność, która powoduje, że substancje zawarte w perfumach szybciej się ulatniają i zapach tym samym traci swoją trwałość.

 

 

flakon perfum

Perfumy zakończone atomizerem

Aplikacja perfum z flakonu zakończonego atomizerem chociaż nie jest tak seksowna i zmysłowa, jak tych zatykanych korkiem, to jednak wydaje się bardziej praktyczna w użyciu. Wszystkie wymienione wyżej wady korkowych zamknięć przemawiają na korzyść atomizerów.

Takie zakończenia przede wszystkim ułatwiają nanoszenie perfum na skórę. Poza tym zamknięcie z atomizerem jest znacznie bardziej szczelne. Zapewnia to trwałość zapachu oraz sprawia, że na dłużej zachowa on swoje właściwości. Perfumy z atomizerem są poza tym bardziej wydajne. Na pewno starczy ich na dłużej.

Wybór flakonu zakończonego atomizerem okazują się dużo lepszym rozwiązanie niż  przechowywanie zapachu w buteleczce zatykanej korkiem. Jeżeli jednak nie możesz rozstać się z flakonami zamykanymi na korek, pomyśl o kupowaniu perfum w buteleczkach o niewielkiej pojemności. Będziesz mogła szybko je zużyć, zanim zapach utraci swoje oryginalne nuty.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Jak kobiety perfumowały się w starożytności?

Jakich zapachów używała Kleopatra? W jakie wonności oblekała się Hatszepsut? Jak perfumowały się mieszkanki Izraela?

Jak się perfumować, by podkręcić swój seksapil? Poznaj czułe miejsca!

Zapach umieszczony w odpowiednim miejscu na ciele może zdziałać cuda. Sprawi, że poczujesz się piękniejsza!

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.07.2011 14:13
dAmNib jtklfbmxpzic
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 16:05
pLoicL ykmckmztllwu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.07.2011 03:08
Articles like these put the csonumer in the driver seat-very important.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2011 19:46
kupilam niedawno alien'a i co mnie zdziwilo te perfumy wogole nie maja nakretki, martwie sie ze mi wywietrzeja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2011 16:49
ja tam zawsze wybieram perfumy z atomizerem, są bardzo praktyczne w użyciu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie