Perfumy o zapachu sera pleśniowego, mięsa czy homara... Poznaj najdziwniejsze zapachy świata!

Oto aromaty, których woń daleko odbiega od przyjętych standardów.
Perfumy o zapachu sera pleśniowego, mięsa czy homara... Poznaj najdziwniejsze zapachy świata!
03.03.2011

Wiele z nas z pewnością pamięta film pt. "Pachnidło". Obraz ten świetnie pokazuje do czego doprowadzić może nadmierne zafascynowanie światem zmysłowych zapachów. Tytułowy bohater, pragnąc bowiem stworzyć najpiękniejsze pachnidło na świecie, nie waha się zostać nawet mordercą. Jego wielka pasja dobierania zapachów, z czasem przeradza się w swoistą obsesję. Zapach dojrzewający kobiet tak urzeka młodego perfumiarza, że posuwa się on w końcu do zbrodni. Mężczyzna zrobi wszystko, aby tylko zdobyć upragnioną woń i przerobić ją na płynną formę.

Chociaż przytoczona wyżej historia to tylko wyraz reżyserskiej fantazji, to jednak odnaleźć można wiele prawdy w tej opowieści. Współcześni twórcy perfum, starając się zaskoczyć nas nowymi, niespotykanymi dotąd aromatami również potrafią wiele poświęcić, aby tylko uzyskać swój upragniony cel. Podczas poszukiwania oryginalnej woni czasem zdarza im się pójść o krok za daleko. To, co miało w pierwotnym zamierzeniu tak niespotykanie i niecodziennie pachnieć, staje się po prostu aromatem nie do zniesienia, zapachem jedynie dla fetyszystów…

Oto najdziwniejsze zapachy świata, perfumy, których woń daleko odbiega od przyjętych standardów:

Aromat sera pleśniowego

perfumy Eau de Stilton to mieszanka rozmarynu, szałwii, waleriany i... sera pleśniowego. Na tę niezwykłą kompozycję zapachową wpadli na pomysł angielscy producenci wyrobów mlecznych. Ich marzeniem było odtworzenie zapachu niebieskiego sera pleśniowego w kobiecych perfumach. Pomysłodawcy tego niecodziennego aromatu nazywają go "symfonią zapachów natury".

Kobieta pachnąca mięsem

Burger King Flame to woda kolońska o zapachu posiadającym domieszkę mięsa. To kolejny sposób na promocję tej słynnej restauracji. Pomysł ten nie wydaje się jednak trafiony. Kto bowiem chciałby pachnieć jak kotlet z Burger Kinga? Jednak, jak mawiają specjaliści od reklamy, każdy sposób jest dobry, byle tylko szokował i zwracał uwagę, na określony produkt.

Zapach domu pogrzebowego

Demeter Funeral Home, czyli zapach domu pogrzebowego, to mieszanka rozmaitych aromatów kwiatowych. Wśród nich są lilie, goździki, mieczyki, no i oczywiście chryzantemy. W zapachu tym nie zabrakło również domieszek rozmaitych liści, zapachu mahoniu czy też sosny i jodły, z której zrobione są pogrzebowe wieńce. Krótko mówiąc , perfumy te zawierają w sobie wszystkie aromaty, jakie kojarzą nam się z pogrzebem... Tylko kto chciałby mieć na co dzień takie skojarzenia?

lady gaga

Jak pachnie homar?

Firma Demeter to producent nie tylko pogrzebowych zapachów. Jak się okazuje stworzyli oni jeszcze inne bardzo oryginalne perfumy. Lobster Perfume to ich kolejna niecodzienna propozycja. Zapach homara stanowi tutaj połączenie woni morza, słodkiego mięsa i masła. Jeżeli kogoś ciekawi ta kompozycja powinien powąchać żywe homary sprzedawane w supermarketach lub też inne ryby... a od razu wszystko będzie jasne!

Wyraźna nuta marihuany

Cannabis Flower to perfumy, które pachną marihuaną. Oryginalny zapach z domieszką konopi indyjskich, parzonej kawy i chmielu staje się coraz bardziej popularny na całym świecie. Co ciekawe, konsumentom zapach ten już nie wystarcza. Domagają się stworzenia innych podobnych aromatów. Wielu marzy się na przykład zapach marokańskiego haszyszu czy też palonego kadzidła.

Pachnieć pieniędzmi

Jeden z wiceprezesów firmy Microsoft wpadł niedawno na bardzo zadziwiający pomysł. Patrick McCarthy przedstawił bowiem propozycję stworzenia perfum o zapachu pieniędzy. Podobno Money Perfum posiadają w sobie prawdziwy aromat stalowych i miedzianych monet. Powiedzenie "pachnieć pieniędzmi" nabiera więc teraz całkiem dosłownego charakteru.

Perfumy martwych celebrytów

My DNA Fragrance to przedziwna linia perfum. Producenci tych zapachów deklarują bowiem, że ich aromaty wykonane zostały z wykorzystaniem DNA sławnych legend światowego kina czy też muzyki. Perfumy te powstały z myślą o fanach takich wielkich gwiazd, jak Marylin Monroe czy Elvis Presley. Ktoś kto uwielbia danego celebrytę, może teraz posiąść niejako jego część. Jednak czy nie wydaje się to trochę przerażające?

W obliczu tylu dziwacznych zapachów wydawałoby się, że nie można już wymyślić bardziej obrzydliwych aromatów. Ludzka wyobraźnia nie zna jednak granic. I tak na przykład Lady Gaga poprosiła ostatnio twórców perfum, aby stworzyli dla niej zapach... krwi i męskiego nasienia.

Ciekawe jaką popularnością będzie cieszył się ten niecodzienny aromat?

Karina Hefner

Zobacz także:

Perfumy a kolor włosów, grupa krwi, styl ubierania - ZNAJDŹ ZAPACH IDEALNY

Idealny zapach powinien doskonale współgrać z naszym rodzajem skóry, kolorem włosów, stylem życia, charakterem, a nawet z naszą grupą krwi!

Najsłynniejsze "nosy" świata! Poznaj wielkich KREATORÓW ZAPACHÓW

Sprawdź, kto stworzył zapach Twoich ulubionych perfum!

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2012 14:48
niezłe .A jest zapach sex-u ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2011 12:42
F166Dq ymtqktttqppx
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2011 12:10
33ZIye kvjklpgjjuoh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 12:42
rwnisJ llsyjpexivho
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 10:37
neelvT pshswkvyjify
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo