Regeneracja paznokci po tipsach

Miałaś założone tipsy i teraz twoje naturalne paznokcie są słabe? Zadaliśmy specjalistce w tej dziedzinie kilka pytań - między innymi o powody zniszczeń i sposoby na regenerację.
Regeneracja paznokci po tipsach
06.06.2008

Wiele z was na pewno miało choć raz w życiu założone tipsy. Niestety ich noszenie nie działa dobrze na naturalne paznokcie. Są jednak sposoby na odnowę i regenerację płytki.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zakładania tipsów?

Oczywiście. Dziewczyny o kruchych paznokciach i słabej płytce nie powinny się decydować na taki zabieg. Po zdjęciu tipsów będzie im trudno normalnie funkcjonować, gdyż paznokcie staną się jeszcze bardziej łamliwe.

Dlaczego tak ważna jest dezynfekcja?

Pod sztucznym tipsem paznokieć nie oddycha. Dlatego musimy go dobrze oczyścić, aby nie wdało się żadne zakażenie bakteryjne czy grzybica.

Jak należy traktować założone już tipsy?

Polecam wcieranie w paznokcie oliwki. Szczególnie jeśli mamy założone akrylowe. Poza tym, o czym wszystkie kobiety na pewno wiedzą, można używać tylko bezacetonowych zmywaczy. Tipsów nie powinno się długo moczyć w wodzie i poddawać działaniu detergentów. Gdy paznokcie odrastają i zaczyna być widoczna macierz (czyli ten biały półksiężyc na dole), wsmarowujmy w nią krem do rąk i paznokci - będzie mocniejsza. Żeby uniknąć przebarwień, nie zapominajcie o podkładzie pod kolorowy lakier.

A jak dbać o paznokcie po zdjęciu tipsów?

Troszczmy się o nie od zewnątrz i od środka. Regularne zażywanie witamin naprawdę pomaga. W tym przypadku istotne są B, C i E oraz wapń. Możecie zapytać w aptece o specjalną odżywkę po tipsach. Od zewnątrz pomogą preparaty takie jak np. Vipera - Wapniowa regeneracja po tipsach. Cena: około 10 zł.

Uwaga: Jeśli po zdjęciu tipsów zauważyłaś żółte plamy, to znak, że wdała się grzybica. Niezwłocznie skonsultuj się z dermatologiem. Kuracja nie jest droga, a to ważne w zachowaniu zdrowia i urody.

Polecane wideo

Komentarze (86)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2012 19:51
Io9U84 caykvbzggmme
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 14:57
CY4ygL mauaarjndgnw
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 05:47
A pleasingly raintoal answer. Good to hear from you.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 20:53
kXUnpQ jlruaaurjbsd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 20:27
mlrWVx uksbetwhyddh
odpowiedz

Polecane dla Ciebie