„Bałam się, że stracę paznokcie”. Kobieta poddała się popularnemu zabiegowi, a teraz przestrzega przed jego groźnymi konsekwencjami

Manicure żelowy nie jest niestety tak bezpieczny, jak się nam wydaje.
„Bałam się, że stracę paznokcie”. Kobieta poddała się popularnemu zabiegowi, a teraz przestrzega przed jego groźnymi konsekwencjami
Fot. Unsplash (L. Gugleta)
14.05.2023

Żelowy manicure należy do grupy najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych na całym świecie.  Od dawien dawna cieszy się ogromną popularnością i uważa się go najczęściej za bardzo bezpieczny. Niestety, warto mieć na uwadze, że i w jego przypadku zdarzają się niekiedy poważne komplikacje. Przekonała się o tym ostatnio Lisa Dewey. Mieszkająca w hrabstwie Northamptonshire Brytyjka podzieliła się swoją historią na TikToku. 

Zobacz także: Masz suche, łamliwe włosy? Oto pielęgnacyjne błędy, których NIGDY nie powinnaś popełniać

Ledwo mogłam poruszać palcami”. Coraz więcej kobiet ma alergię na żelowy i akrylowy manicure

36-letnia Lisa Dewey od zawsze uwielbiała dbać o dłonie. Uważała je za swoją wizytówkę. Przykładała ogromną wagę do ich wyglądu i regularnie wykonywała w salonie w Pattishall żelowy manicure. Za każdym razem była bardzo zadowolona z efektu i nigdy nie zauważyła żadnych nieprzyjemnych objawów. Niestety po ostatniej wizycie w salonie poczuła potworny ból. Nie tego się spodziewała. Zauważyła, że skóra wokół jej paznokci zrobiła się krwistoczerwona. Lakier nagle zaczął odchodzić z płytki całymi płatami. Myślała, że może to jedynie chwilowa reakcja, jednakże z każdą godziną ból się nasilał. Postanowiła wybrać się do lekarza, który stwierdził, że najprawdopodobniej doszło do zakażenia bakteryjnego. Dolegliwości ustąpiły dopiero po zastosowaniu antybiotyku i maści ze sterydami.

Kilka tygodni później Lisa postanowiła, że nie będzie już korzystała z manicure żelowego, ale zamiast niego wypróbuje akrylowego. Niedługo po zabiegu znów poczuła ten sam potworny ból. Kobieta nie była w stanie wykonywać najprostszych czynności, nawet utrzymać w dłoni długopisu. Jej piękne kiedyś paznokcie zaczęły wyglądać tragicznie - odkleiły się od łożyska. Dziś Lisa przestrzega wszystkie kobiety przed konsekwencjami tego typu zabiegów. 

Podobne przykre rzeczy spotykają coraz więcej kobiet. Dermatolodzy alarmują, aby podchodzić do żelowych i akrylowych zabiegów z wielką ostrożnością, jako że wciąż obserwuje się wzrost reakcji alergicznych, które pojawiają się po ich wykonaniu. Dermatolog z Bath, dr Deirdre Buckley, podkreśla jak wielkie jest niebezpieczeństwo, które się z nimi wiąże. Ostrzega, że podobna reakcja alergiczna może przenieść się ze strefy dłoni na inne części ciała, na przykład na twarz, czy szyję.

Źródła: Independent, The Sun

Zobacz także: Kolejna ofiara tureckiej kliniki. Kobieta ledwo uszła z życiem, teraz nie może patrzeć na własne ciało

Polecane wideo

Internautki zachwycają się przystojnym uczestnikiem „True Love”. „Doskonały, piękny”
Internautki zachwycają się przystojnym uczestnikiem „True Love”. „Doskonały, piękny” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie