Manicure kombinowany. Polubisz go z jednego powodu

Pozwala nałożyć lakier aż „pod skórki”, co opóźnia pojawienie się odrostu.
Manicure kombinowany. Polubisz go z jednego powodu
Fot. Unsplash.com (Chandra Oh)
24.09.2022

Manicure kombinowany skupia się na odpowiednim przygotowaniu płytki przed położeniem lakieru. Pozwala nałożyć lakier aż „pod skórki”, co opóźnia pojawienie się odrostu. Jak go wykonać? Podpowiadamy.

Zobacz także: Stylistka wyliczyła, co najbardziej brzydzi ją w klientkach. „Przychodzą z ziemią i mielonymi pod paznokciami”

Manicure kombinowany - co to jest?

Manicure kombinowany to nic innego jak technika właściwego przygotowania płytki paznokcia przed nałożeniem różnego rodzaju lakieru. Szczególnie jednak przydatna jest w przypadku lakieru hybrydowego, bowiem pozwala opóźnić pojawienie się odrostów. Manicure kombinowany polega na łączeniu kilku, różnych metod przygotowywania skórek i płytki pod nałożenie lakieru w taki sposób, aby jak najbardziej przedłużyć estetyczny efekt wizualny.

Manicure kombinowany - jak go wykonać w domu?

Odpowiednia pielęgnacja skórek wokół paznokcia jest ważna, ponieważ wpływa na wygląd dłoni. Dokładne wyfrezowanie skórek to najważniejszy element przygotowania płytki do malowania lakierem. 

Samodzielne wykonanie tego typu manicure nie jest tak proste, jak się wydaje. Będziesz do tego potrzebować profesjonalnej frezarki oraz umiejętności obsługiwania jej. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewna swoich umiejętności, lepiej udaj się do profesjonalnej stylistki paznokci. Jeśli będziesz używać frezarki nieumiejętnie, możesz sobie zrobić krzywdę. Właśnie dlatego zaleca się, aby tego typu zabieg wykonać u osoby, która przeszła odpowiednie szkolenia. 

Manicure kombinowany - krok po kroku

Jeśli posiadasz odpowiednie narzędzia i wiesz, jak ich poprawnie użyć, możesz spróbować wykonać manicure kombinowany samodzielnie. Pierwszą czynnością, którą musisz wykonać, aby mieć perfekcyjne paznokcie, jest zmiękczenie skórek przeznaczonym do tego celu preparatem. W następnej kolejności odsuń je patyczkiem. Następnym, a zarazem najtrudniejszym etapem, będzie usunięcie skórek za pomocą frezarki. Aby podważyć martwy naskórek, najlepiej sprawdzi się frez w kształcie stożka, później użyj tego w kształcie kulki. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym urządzeniem, wybierz najdelikatniejsze frezy piaskowe. Kiedy odpowiednio zadbasz o swoje skórki, przejdź do nadania odpowiedniego kształtu płytce paznokcia. Aby zrobić to poprawnie, ruchy pilnikiem wykonuj w jedną stronę. Zapobiegnie to rozdwajaniu się brzegu płytki.

Kiedy twoje skórki i płytka są już odpowiednio przygotowane, możesz przejść do nakładania dowolnego lakieru. Tu jednak będzie się liczyć precyzja. Pamiętaj, aby nakładając lakier odpowiednio dojechać pędzelkiem pod skórkę. Aby zrobić to dobrze, możesz wykorzystać cienki pędzelek. Najpierw jednak użyj zwykłego pędzelka, aby pokryć płytkę, a w następnej kolejności dociągnij lakier aż do samych skórek za pomocą pędzelka cienkiego. Pozwoli ci to osiągnąć najlepszy efekt i dłużej cieszyć się ładnymi paznokciami.

Zobacz także: Italian manicure. Włoska szkoła malowania paznokci, która optycznie je wydłuży

Polecane wideo

Jesienią stawiamy na zachwycające usta. Oto najmodniejsze kolory pomadek
Jesienią stawiamy na zachwycające usta. Oto najmodniejsze kolory pomadek - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.09.2022 00:17
Nakladanie lakieru pod skorke? Czy wy jestescie nienormalni, dawac takie porady? Dziewczyny beda miec grzybice paznokci, albo zapalenie, po takich poradach!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie