Jak dbać o dłonie?

Kobiece dłonie to niesamowite narzędzie, dzięki któremu możemy dosłownie zmieniać świat!
Jak dbać o dłonie?
fot. istock.com
13.10.2022

Dłonie są zwierciadłem naszej siły, troski, empatii. W naszych dłoniach jest siła, która pielęgnuje najbliższych, a także spełnia nasze zawodowe ambicje. Bez dwóch zdań kobiety rządzą tym światem, tylko co zrobić, żeby nasze dłonie, pomimo wystawiania na wiele ciężkich prób cieszyły się doskonałym wyglądem?

4 sposoby na codzienną pielęgnację dłoni

Dłonie są swojego rodzaju mostem do świata. Uścisk dłoni to pierwsza czynność, którą robisz, gdy się z kimś witasz, to dłonie jako pierwsze mają kontakt z umową, która może zmienić twoje życie. Dłonie wyrażają miłość, uspokajają i dają ukojenie. To właśnie one przynoszą kubek ciepłej herbaty ukochanej osobie. Niezależnie co robisz, twoje dłonie są zawsze w centrum uwagi i warto o nie zadbać, tak by były piękne i zadbane! 

Dłonie są narażone na wszelkiego rodzaju zarazki, zanieczyszczenia, światło słoneczne, czy substancje, które delikatnie rzecz ujmując im nie służą. Poniżej dowiesz się jak perfekcyjnie zadbać o dłonie, tak by były idealnie nawilżone i zadbane. Dbanie o dłonie nie musi być uciążliwe - opracuj codzienną rutynę i pomóż swoim dłoniom wyglądać pięknie!

#1 Mycie rąk to podstawa

Pewnie słyszałaś to milion razy i zdziwiłabyś się ile z nas zapomina o tym jak ważna jest to czynność. Prawidłowe mycie dłoni zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii, czy wirusów. Zewnętrzna warstwa skóry składa się głównie z martwych komórek otoczonych naturalnymi olejkami wytwarzanymi przez żywe komórki w warstwie poniżej. Naturalne olejki tworzą swojego rodzaju ochronną tarczę, która zatrzymuje wodę wewnątrz ciała, a zarazki i inne substancje drażniące na zewnątrz. Jeśli ta zewnętrzna warstwa nie zawiera wystarczającej ilości naturalnych olejków, nie zatrzyma odpowiedniej ilości wody, a twoja skóra będzie sucha, szorstka, czerwona, popękana i swędząca. Często zapominamy o tym, że skóra naszych dłoni jest bardzo delikatna i chcąc pozbyć się wszystkiego co złe myjemy je bardzo ciepłą wodą z dodatkiem drażniącego mydła. Błąd! Kluczem do czystych i jednocześnie wypielęgnowanych dłoni jest stosowanie delikatnych produktów do mycia rąk. Ważne, by myć ręce przez minimum 30 sekund, a następnie dokładnie spłukać i osuszyć dłonie. To co ważne, nie pocieraj ręcznikiem dłoni!

#2 Nawilżanie to konieczność

To jaki krem do rąk wybrać zależy od twoich preferencji. Najważniejsze, by zatrzymywał potrzebną wodę w wewnętrznej warstwie skóry, dzięki czemu dłonie będą gładkie i bardziej miękkie. Warto postawić na kremy do rąk z filtrem UV, które zadziałają jak tymczasowa tarcza ochronna. Wybierając krem nawilżający do codziennego użytku koniecznie zapoznaj się ze składnikami :
Substancje utrzymujące wilgoć, takie jak gliceryna, hydroksykwasy czy mocznik, w rzeczywistości wciągają wilgoć z otaczającego powietrza do skóry, natomiast nie działają zbyt dobrze, gdy to zewnętrzne powietrze jest suche. Emolienty dostają się w przestrzenie między komórkami na zewnętrznej warstwie skóry i zastępują spłukane olejki, dzięki czemu nasza skóra jest gładsza. Jeśli masz wrażliwą skórę dłoni, unikaj kremów zawierających środki konserwujące, które mogą prowadzić do podrażnienia i zaczerwienienia. Wszelkiego rodzaju zapachy również mogą powodować podrażnienia czy nawet alergię kontaktową. Unikaj ich!

#3 Ochrona przede wszystkim

I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o stosowanie kremów z filtrem. Do sprzątania, zmywania, czyli wszelkich czynności, które wymagają użycia detergentów zakładaj rękawiczki ochronne. Oczywiście, jeśli do tej pory ich nie stosowałaś, na początku może to być dla ciebie uciążliwe i niewygodne, ale to tylko kwestia czasu, by przyzwyczaić się do rękawiczek. Zaufaj nam, naprawdę warto, twoje dłonie podziękują ci za to! Jeśli natomiast stosowanie lateksowych czy gumowych rękawiczek jest dla ciebie zbyt niewygodne, powoduje pocenie się dłoni i swędzenie, warto najpierw założyć parę bawełnianych rękawiczek jako ochronną wkładkę.

Kiedy już wejdzie ci w nawyk używanie rękawiczek jednorazowych, kolejnym krokiem będzie zakładanie ich do wszelkich prac w ogrodzie. W chłodne, mroźne dni pamiętaj również o zakładaniu rękawiczek, dzięki czemu unikniesz wysychaniu czy pękaniu skóry dłoni.

#4 Perfekcyjny manicure

To, co istotne – nie obgryzaj paznokci. To niezbyt ładny nawyk, który wystawia twoje dłonie na ciężką próbę i co tu dużo mówić, obgryzione paznokcie czy skórki wyglądają fatalnie!

Dla każdej z nas hasło "idealny manicure" oznacza zupełnie coś innego. Dla jednych będzie to klasyka i neutralny kolor paznokci, dla innych z kolei intensywny kolor wyrażający nastrój czy charakter. Niezależnie od tego, w której grupie jesteś, warto postawić na dobrej jakości produkty.

Tak popularnym i idealnym do wykonania w domu manicure jest ten hybrydowy, według nas, jest to najlepszy sposób na piękne i zadbane paznokcie i dłonie. 

Krąży opinia, że manicure hybrydowy jest szalenie wymagający i niezdrowy. Ale nic bardziej mylnego. Stosując się do rad ekspertów marki Semilac jesteśmy w stanie w domowym zaciszu przygotować piękny manicure, który sprawi, że nasze dłonie i paznokcie będą w naprawdę świetnej kondycji. Semilac od samego początku stara się być blisko kobiet i codziennie edukuje jak dbać o paznokcie. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów marki możemy pielęgnować dłonie tak, by wydobyć z nich piękno oraz siłę! Bo kiedy dbamy o dłonie to łatwiej nam uwierzyć w ich sprawczość, a także moc, którą możemy dzięki nim przekazać dalej! Bo tak, jak głosi hasło nowej kampanii Semilac, "Moc jest w naszych rękach"

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.05.2023 11:03
Ghnv bo gghki Nvcbcbbrrnrkrlek
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2023 11:03
Jhhy mrjtrjnttjtnkg ja jtmkgkfjtjggjojrtjjrjfjggkkfmykjfnf
odpowiedz
Gosia (Ocena: 5) 07.10.2022 13:02
Wszystkie z tych 4 sposobów stosuje u siebie. Ręce ciągle myje, używam nawet mydła antybakteryjnego z ecocery w kostce, żeby pozbyć się zarazków. Krem też zawsze mam pod ręką. Zadbane dłonie to podstawa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie