Kintsugi nails. „Posklejane” paznokcie to oryginalna propozycja na wiosnę prosto z dalekiego Orientu

Zmieni Twoje dłonie w prawdziwe dzieła sztuki.
Kintsugi nails. „Posklejane” paznokcie to oryginalna propozycja na wiosnę prosto z dalekiego Orientu
Fot. Instagram.com (@kimsnails19348)
30.03.2022

Kintsugi to japońska sztuka naprawy potłuczonych wyrobów ceramicznych, polegająca na łączeniu elementów wyrobu laką (rodzajem żywicy) z dodatkiem sproszkowanych metali szlachetnych, takich jak złoto, srebro lub platyna. Jak podaje Wikipedia, ta technika jest wyjątkowo pracochłonna, dlatego naprawie poddawane są zazwyczaj przedmioty szczególnie ważne lub lubiane. Ponadto tak naprawionemu przedmiotowi tradycyjnie przypisuje się większą wartość artystyczną, niż posiadał przed zniszczeniem. 

Zobacz również: Manikiurzystka wymieniła najbardziej koszmarne trendy w stylizacji paznokci. „Wyglądają tandetnie”

Wystarczy szybki research, aby przekonać się, dlaczego przedmioty naprawione techniką kintsugi uchodzą za prawdziwe dzieła sztuki. Nie dziwi też, że ten japoński kunszt stał się inspiracją również w świecie beauty. Obecnie to jeden z najmodniejszych trendów jeśli chodzi o stylizację paznokci. 

Kintsugi nails. „Posklejane” paznokcie to hit na wiosnę 2022 

Kintsugi nails z dnia na dzień zyskują na popularności. I trudno się dziwić, bo takie zdobienie paznokci jest nie tylko zachwycające wizualnie, ale także łatwe do samodzielnego wykonania. 

Kluczem do zrobienia takiego manicure jest przede wszystkim... brak doskonałości. W końcu punktem wyjścia do sztuki kintsugi jest naprawa uszkodzonych przedmiotów. W związku z tym taki efekt doskonale sprawdzi się również na paznokciach z odrostami albo z odpryskującym lakierem. Zdobienie w stylu kintsugi przywróci naszemu manicure drugie życie. 

Jak wyglądają paznokcie inspirowane tą orientalną techniką? W poniższej galerii znajdziecie garść najpiękniejszych zdjęć. Która stylizacja podoba wam się najbardziej? 

Polecane wideo

Jak będziemy malować paznokcie w 2022 roku? Wizażyści zdradzili najgorętsze trendy
Jak będziemy malować paznokcie w 2022 roku? Wizażyści zdradzili najgorętsze trendy - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 30.03.2022 09:19
Gorczków nie umyjecie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.03.2022 07:39
To juz bylo w latach 90 czyli zajawka na orient
odpowiedz

Polecane dla Ciebie