Frezarka do paznokci – czy warto ją mieć?

Jeszcze nie tak dawno frezarki do paznokci były urządzeniami spotykanymi tylko w salonach manicure i pedicure.
Frezarka do paznokci – czy warto ją mieć?
08.03.2022

Dziś jednak coraz częściej decydujemy się na zakup takiego urządzenia do domu, bo co tu dużo mówić… to wielka wygoda. Frezarka zdecydowanie ułatwia wykonanie manicure i sprawia też, że można lepiej zadbać o własne stopy. Sprawdź, kiedy warto pokusić się o zakup tego urządzenia.

Dziś już trudno wyobrazić sobie profesjonalny manicure wykonywany bez frezarki do paznokci. Ten niepozorny sprzęt w rękach profesjonalnej stylistki paznokci potrafi czynić cudza. W kilka chwil można skrócić paznokcie i nadać im piękny kształt. Matowienie i wygładzanie płytki paznokcia przebiega sprawnie, a i nad skórkami wokół paznokci można zapanować błyskawicznie. Mało tego, dzięki frezarce usuwanie starego lakieru hybrydowego czy żelu nie stanowi już żadnego problemu. Ponieważ jednak coraz częściej same wykonujemy zarówno manicure hybrydowy, jak i żelowy, dlaczego więc nie ułatwić sobie tego zadania, kupując frezarkę do paznokci. Wystarczy odrobina wiadomości na temat tego urządzenia i można z niego korzystać w domowym zaciszu.

Frezarka do paznokci – co o niej warto wiedzieć?

Sama frezarka do paznokci jest urządzeniem bardzo prostym i znając zasadę jej działania oraz posiadając odrobinę wprawy, każdy może wykonać perfekcyjny manicure i pedicure. Urządzenie po prostu obraca frezy, nakładki lub kapturki przeznaczone do wyrównywania lub polerowania płytki paznokcia, do skracania i modelowania kształtu paznokci lub do opracowywania skórek wokół płytki paznokcia. Mało tego, frezarka i odpowiednie, wymienne kapturki ścierające świetnie sprawdzają się przy usuwaniu zrogowaceń na skórze stóp, modzeli czy nawet odcisków. Obroty frezarki można regulować, dostosowując je do potrzeb i swoich umiejętności. Najczęściej używa się frezów diamentowych, piaskowych, ceramicznych oraz gumowych. Świetnie sprawdzają się też filcowe polerki.

Frezarka składa się z bazy, w której znajduje się jej silniczek, oraz z głowicy, do której mocowane są frezy i kapturki. Kupując frezarkę, trzeba zwrócić uwagę na moc urządzenia. Jeśli będziemy jej używać w warunkach domowych, to wystarczy frezarka o mocy 20 W. Profesjonaliści powinni jednak sięgać po urządzenia o mocy co najmniej 40 W.

Podstawowe zasady obsługi frezarki

Choć frezarki do paznokci są urządzeniami bezpiecznymi, to trzeba pamiętać, że niewłaściwe obchodzenie się z nimi może być przyczyną bolesnych uszkodzeń paznokcia lub ran skóry. Nie wolno dociskać zbyt mocno frezów zarówno do paznokci, jak i do skórek oraz nie wolno przytrzymywać ich zbyt długo w jednym miejscu. Może to doprowadzić do bolesnego uszkodzenia płytki paznokcia lub skóry.

Chwytając frezarkę w dłoń, trzeba też umiejętnie dostosowywać prędkość pracy urządzenia. Warto rozpoczynać od niewielkiej prędkości. Gdy nabierze się nieco wprawy, co z pewnością nastąpi dość szybko, można sobie pozwolić na pracę z większymi obrotami. Frezy, nakładki i kapturki można wymieniać tylko wówczas, gdy urządzenie jest wyłączone. Po każdym użyciu frezarki wielorazowe nakładki i frezy trzeba zdezynfekować, a te jednorazowe po prostu wyrzuca się.

Nigdy nie należy stosować frezarki, gdy na paznokciach pojawią się zmiany grzybicze, stany zapalne lub jakiekolwiek odczyny alergiczne.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie