Geode nails. Bajeczne paznokcie, które wyglądają jak drogocenne minerały

Na ten szykowny manicure wcale nie trzeba wydawać fortuny.
Geode nails. Bajeczne paznokcie, które wyglądają jak drogocenne minerały
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/140806229489951 & pinterest.co.uk/pin/5559199531907369)
26.02.2022

Przemysł beauty często inspiruje się tym, co dookoła - w tym naturą. I trudno się dziwić, bo nasz świat jest naprawdę zachwycający i pełen kolorów. Flora, królestwo zwierząt, a nawet Wszechświat od zawsze fascynowały różnych twórców. 

Zobacz również: „Brudne paznokcie” to wcale nie to, co myślicie. Poznajcie jeden z najmodniejszych manicure sezonu

Nie inaczej jest w przypadku nowego trendu w manicure. Tym razem inspiracja przyszła ze skarbów ukrytych głęboko pod ziemią, a konkretnie – z geod. Co to takiego? 

Geode nails. Paznokcie inspirowane minerałami 

Geoda to przestrzeń masy skalnej wypełniona minerałem. Najczęściej tworzą je agat, ametyst, kwarc czy jadeit, czyli minerały w odcieniach brązu i niebieskiego, fioletu, różu czy zieleni. 

Jak sama nazwa wskazuje, to właśnie geody zainspirowały najnowszy trend w stylizacji paznokci. Geode nails odwzorowują ubarwienie minerałów oraz kształt, jaki przybierają na formacjach skalnych. Elementem kluczowym jest tutaj blask imitujący żyłki złota. 

Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Taki manicure jest bardzo łatwy do wykonania w domu. Jak to zrobić? Krok pierwszy to pomalowanie paznokci bazą. Następnie malujemy paznokcie lakierem w wybranym kolorze. Zanim wyschnie należy użyć dwóch zbliżonych do siebie odcieni i namalować przenikające się ze sobą linie. Kolejny etap polega na ozdobieniu paznokci złotymi elementami albo brokatem. Na koniec należy utrwalić manicure top coatem. 

Jak wyglądają takie geode nails? Najpiękniejsze stylizacje zobaczycie w naszej galerii. Która podoba wam się najbardziej? 

Polecane wideo

Jak będziemy malować paznokcie w 2022 roku? Wizażyści zdradzili najgorętsze trendy
Jak będziemy malować paznokcie w 2022 roku? Wizażyści zdradzili najgorętsze trendy - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 04.04.2022 15:42
Uwielbiam takie motywy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie