Czy francuski manicure jest jeszcze modny?

Odpowiedź brzmi: TAK! Jego wykonanie wymaga jednak nie lada precyzji i staranności, dlatego warto znać kilka sztuczek, które ułatwią to trudne zadanie.
Czy francuski manicure jest jeszcze modny?
12.01.2010

Każdy kolejny sezon w modzie oznacza nowe tendencje w makijażu oraz stylizacji fryzur i paznokci. Istnieją jednak takie uczesania i rodzaje manicuru, które są zawsze aktualne, niezależnie od panujących trendów. Do ich kategorii z całą słusznością można zaliczyć francuski manicure – krótko przycięte, równo spiłowane paznokcie w jednolitym odcieniu to prawdziwy hit!

Ich urok doceniono już w XVIII wieku, choć okres prawdziwej popularności francuskiego manicuru przypada dopiero na lata 20. XX wieku. Wtedy żadna paryska modnisia nie pokazywała się publicznie bez perfekcyjnie wypielęgnowanych paznokci. Od tego czasu pazurki pomalowane jasnoróżowym lakierem i podkreślone białą emalią na czubkach, stały się uosobieniem szyku i elegancji – uniwersalnym dodatkiem, pasującym do każdego stroju oraz okazji.

Dzisiaj francuski manicure nie cieszy się już tak ogromnym zainteresowaniem, ustępując miejsca wymyślnym stylizacjom we wszystkich kolorach tęczy. Istnieją jednak sytuacje, w których skromny, naturalny manicure to wyższa konieczność. Warto pamiętać, że jego wykonanie wymaga nie lada precyzji i staranności, dlatego warto znać kilka sztuczek, które ułatwią to trudne zadanie:

1. Pośpiech to prawdziwy wróg manicuru. Rozmazane, nierówno pomalowane paznokcie z grudkami nie są ani estetyczne, ani ładne. Wygospodaruj więc minimum pół godziny na porządny manicure, który przetrwa codzienne mycie rąk oraz sprzątanie. Dodatkowy czas przyda się na zastosowanie utwardzacza, który ładnie nabłyszczy płytkę i genialnie ją usztywni. Dzięki temu, paznokcie staną się bardziej odporne na uszkodzenia oraz złamania.

2. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w malowaniu paznokci, zainwestuj w specjalne paski do francuskiego manicuru, które ułatwią aplikację białej emalii na koniuszkach pazurków.

3. Delikatny, naturalny manicure w bladoróżowym odcieniu wymaga perfekcyjnej oprawy. Zanim przystąpisz do malowania paznokci, zadbaj o skórki i płytki.  Najpierw zaserwuj swoim dłoniom odżywczą kąpiel oraz delikatny peeling. Następnie posmaruj je kremem o lekkiej, nieobciążającej konsystencji i odsuń skórki.

4. Francuski manicure jest bardziej czasochłonny od klasycznego, dlatego decydując się  na niego, stosuj lepsze jakościowo i trwalsze lakiery, które posłużą na dłużej. Tanie emalie odpryskują już po kilku godzinach od nałożenia, szybko bledną i łatwo się ścierają. Aby tego uniknąć, sięgaj po lakiery z dodatkiem żywic oraz elastycznych polimerów. Te substancje przedłużą trwałość twojego manicuru nawet do 10 dni!

5. Nawet najlepszy lakier nie będzie trzymał się blaszki, jeśli nałożysz go na mokre paznokcie. Tuż przed aplikację lakieru dokładnie osusz płytki wacikiem kosmetycznym i odtłuść delikatnym zmywaczem wzbogaconym w witaminy.

6. Nakładaj tylko tyle emalii, ile potrzeba na jednolite pokrycie paznokcia. Zbyt cienka warstwa nie przykryje go jak trzeba, zaś za gruba będzie się brzydko prezentowała. Spróbuj pomalować płytkę trzema ruchami. Pierwszy - kluczowy, powinien być posuwisty, przechodzić przez środek jej powierzchni. Dwoma pociągnięciami pędzelka muśnij lewą i prawą stronę paznokcia. Pozostawiając nieumalowane paseczki po bokach optycznie wysmuklisz kształt pazurków. 

Extrarada: Tipsy z gotowym francuskim manicurem to wspaniała oszczędność czasu, jednak sztuczne paznokcie są już absolutnie passé! Spróbuj zadbać o swoje prawdziwe pazurki, pozwól im się zregenerować i nie przykrywaj warstwą akrylu. Naturalne paznokcie o migdałowym kształcie, który nada im sprawdzona manikiurzystka, będą się o niebo lepiej prezentować, niż nawet najdyskretniejsze tipsy!

Nadia Tyszkiewicz

Zobacz także:

Porada kosmetyczki: Jak ukryć zimowe rumieńce?

Wchodzisz do ciepłego pomieszczenia i na twojej twarzy natychmiast pojawiają się  palące rumieńce? Są na to sposoby!

UWAGA! Toksyczne związki urodowe! 

Niektórych kosmetyków nie można ze sobą łączyć, bo może to mieć zgubne skutki dla zdrowia i urody.

Polecane wideo

Komentarze (60)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2012 14:13
Ja mam nadzieję, że francuski nigdy nie wyjdzie z modyyy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2010 19:12
nie będe pisała jak inni "Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu." to jest bez sensu.. mi się bardzo podoba taki manicure tylko, że nie jestem doświadczona i muszę popróbować..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2010 20:54
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu. - o co z tym chodzi ;>.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.01.2010 17:27
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.01.2010 09:30
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie