Baza do paznokci hybrydowych – jaką wybrać?

Odpowiedni preparat zapewnia trwałość manicure'u hybrydowego i nieskazitelny wygląd paznokci.
31.05.2021

Pierwszy produkt nakładany na paznokcie podczas wykonywania stylizacji to baza do paznokci hybrydowych. To także od niej uzależniona jest trwałość manicure’u hybrydowego. Warto wybrać dobrej jakości bazę, która skutecznie ochroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dlaczego baza do paznokci hybrydowych jest niezbędna?

Mogłoby się wydawać, że pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym jest skomplikowane. Baza, lakier, top, przecieranie cleanerem, utwardzanie – to wiele kroków, ale każdy z nich jest potrzebny i ma sens. Po przygotowaniu płytki paznokcia należy pomalować je bazą do hybryd, którą trzeba utwardzić pod lampą UV lub LED. Dlaczego baza jest istotna i lepiej jej nie pomijać? Baza ma za zadanie wyrównać płytkę paznokcia. Dzięki niej ma ona jednolitą, gładką powierzchnię, do której znacznie lepiej przylgnie lakier hybrydowy. Poza tym zniwelowanie nierówności sprawi, że manicure będzie prezentował się ładniej. Dodatkowo odpowiednia baza może służyć do nadbudowania i przedłużenia płytki paznokcia.

Wybierając bazę, można zdecydować się na produkt wzmacniający i regenerujący. W takiej bazie zawarte są składniki pielęgnacyjne, poprawiające kondycję paznokci. Stworzy ona warstwę ochronną, dzięki której płytka pozostanie w nienaruszonym stanie. Paznokcie są zabezpieczone przed warunkami zewnętrznymi, mogącymi spowodować łamanie się i kruszenie paznokci.

Baza z pigmentem

Zazwyczaj bazy do hybryd są transparentne, jednak można zdecydować się na ten kosmetyk z dodatkiem pigmentu. Baza o kolorze zbliżonym do naturalnego wyrównuje koloryt płytki i ukrywa przebarwienia. Dzięki niej jest możliwe wykonanie szybkiego, naturalnie wyglądającego manicure’u. Baza z pigmentem może być stosowana samodzielnie, zamiast lakieru. Takie rozwiązanie pozwala na szybsze wykonanie stylizacji. Dodatkowo, jeśli baza ma właściwości budujące, może być wykorzystana do niewielkiego przedłużenia paznokcia.

Rodzaje bazy do hybryd

Lepsza jest baza o gęstej czy rzadkiej konsystencji? Wszystko zależy od jej przeznaczenia. Dzięki gęstemu produktowi można nieco przedłużyć płytkę paznokcia. Ponadto taka baza dobrze ją ochroni i zabezpieczy przed uszkodzeniami. Tym bardziej jeśli jest to baza wzmacniająca, np. z minerałami. Natomiast lekka baza jest wydajniejsza i łatwiejsza w rozprowadzeniu po płytce. Przy wyborze można kierować się stanem własnych paznokci. Dla tych cienkich i łamliwych polecane są bazy o większej gęstości.

Przydatnym produktem może się okazać baza samopoziomująca. Stosuje się ją do przedłużania i wyrównywania paznokci. Charakteryzuje się tym, że nie spływa z płytki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ można poczekać z utwardzeniem bazy, aż wszystkie pięć paznokci zostanie nią pokrytych. Baza tego rodzaju usprawnia pracę nad manicure’em.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie