Cat eye nails. Kocie oko na paznokciach to hipnotyzujący, trójwymiarowy manicure, który przyciąga wzrok

Jest wprost urzekający.
Cat eye nails. Kocie oko na paznokciach to hipnotyzujący, trójwymiarowy manicure, który przyciąga wzrok
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/2462974786360646 & pinterest.co.uk/pin/161848180349748641)
25.05.2021

Gdy myślimy o tzw. kocim oku zazwyczaj mamy na myśli makijaż wykonany z użyciem eyelinera. To graficzna, wyraźnie zarysowana czarna kreska, która optycznie powiększa oko i wydłuża linię rzęs. Takie kocie oko jest ponadczasowym lookiem, który nigdy nie wychodzi z mody. 

Zobacz również: Ten kontrowersyjny manicure ma być hitem lata. Kiedyś uchodził za wyjątkowo niekorzystny

Ale o efekcie kociego oka można mówić także w kontekście manicure. Na paznokciach prezentuje się równie imponująco, jak w przypadku makijażu twarzy. Jak wygląda kocie oko na paznokciach? 

Cat eye nails. Jak zrobić efekt kociego oka na paznokciach? 

Cat eye nails to trójwymiarowy, metaliczny manicure, którego opalizujące drobinki odbijają światło na wszystkie strony, tworząc wręcz hipnotyzujący efekt. Jak sama nazwa wskazuje, ten manicure nawiązuje do źrenicy kociego oka. Sekret tego loou tkwi w tysiącach opiłków metalu, które tworzą charakterystyczną, świetlistą smugę na paznokciu. Są one przyciągane za pomocą specjalnego magnesu używanego podczas wykonywania manicure. 

Czy efekt kociego oka można uzyskać tylko u profesjonalnej kosmetyczki? Niekoniecznie. Na rynku można znaleźć specjalne hybrydowe lakiery do paznokci stworzone z myślą o tym trendzie. Po aplikacji bazy i wybranego lakieru należy przyłożyć do paznokci specjalny magnes na parę sekund. W zależności od jego położenia można wykreować różne wzory. Ale uwaga – nie należy ponownie przykładać magnesu do paznokci w tym samym miejscu, ponieważ drobinki metalu rozproszą się, a cały efekt zostanie zniweczony. Na koniec, jak w przypadku zwykłego manicure hybrydowego, wystarczy utwardzić lakier pod lampą i zabezpieczyć specjalnym topem. 

Jak efekt kociego oka prezentuje się na paznokciach? Naprawdę trudno oderwać od nich wzrok, o czym możecie się przekonać zaglądając do naszej galerii. Jak podoba wam się ten hipnotyzujący trend? 

Polecane wideo

Aurora nails. Paznokcie jak zorza polarna to przepiękny i magiczny trend
Aurora nails. Paznokcie jak zorza polarna to przepiękny i magiczny trend - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie