Kolejny trend na pandemiczne paznokcie. Jest zaskakująco minimalistyczny i naturalny

Takiego "koloru" na pewno się nie spodziewałaś.
Kolejny trend na pandemiczne paznokcie. Jest zaskakująco minimalistyczny i naturalny
Fot. Unsplash (Mathilde Langevin)
17.04.2021
Wiktoria Sobocińska

W czasie pandemii jesteśmy zmuszeni dostosować się do zupełnie nowych warunków. Gdy salony kosmetyczne zostały zamknięte, założenie bądź zdjęcie hybrydy staje się problematyczne. To samo dotyczy skomplikowanych zdobień na paznokciach. 

Zobacz również: Co kształt paznokci mówi na Twój temat?

Nie dość, że u niektórych odrosty biją prawdziwe rekordy, to do dyspozycji mamy domowe lakiery w ubogich kolorach. A może by tak w realiach home office dać jednak płytkom odpocząć i postawić na minimalizm? Poznajcie najnowszy trend wśród kwarantannowego manikiuru. 

Najmodniejsze paznokcie na wiosnę 2021

Nie tak dawno na zdjęciach na Instagramie królował tzw. make-up no make-up. Coraz więcej gwiazd zamiast krzykliwych kolorów decyduje się na pastelowe odcienie i naturalny, świeży look.

Wśród trendów makijażowych na pewno wygrywa efekt glow, sprawiający wrażenie maksymalnie rozświetlonej skóry. Podobna tendencja zaczyna pojawiać się również na paznokciach. 

Okazuje się, że w tych szczególnych okolicznościach, coraz więcej osób decyduje się na zrobienie detoksu swoim paznokciom i ewentualne pomalowanie ich wyłącznie bezbarwną odżywką. 

Pandemiczny trend: naturalne paznokcie

W czasie pandemii łatwiej jest postawić na naturalny wygląd paznokci. Nie dysponując odpowiednim sprzętem do wykonania manikiuru hybrydowego czy żelowego, możemy zrobić sobie po prostu krzywdę. 

W przypadku tradycyjnego malowania narażamy je z kolei na szkodliwy aceton, który sprawia, że płytka staje się krucha i zniszczona. Delikatnej płytki paznokcia nie odbudujemy później tak łatwo. 

Jeśli nie potrafimy patrzeć na nasze "gołe" paznokcie, zwłaszcza po długim okresie noszenia hybrydy non stop, zawsze możemy poszukać kolorów z drobinkami brokatu. Na cielistych odcieniach można też eksperymentować z drobnymi wzrokami, jak np. samodzielne kropeczki. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasiakasiaef (@kasiakasiaef)

Zadbane, starannie opiłowane i czyste paznokcie, pociągnięte błyszczącą odżywką nigdy nie wychodzą z mody, ponieważ są świadectwem tego, że dbamy o siebie.

Gdy okres lockdownu wykorzystasz na regenerację płytek, wkrótce odwdzięczą Ci się ze zdwojoną siłą! 

Zobacz również: Tak wyglądają paznokcie po kilku tygodniach bez manikiuru. Kwarantanna im nie służy

Polecane wideo

Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie
Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie