Art deco nails. Te zachwycające paznokcie to hit Instagrama i idealna propozycja na wiosnę

Wyglądają jak perfekcyjne dzieła sztuki.
Art deco nails. Te zachwycające paznokcie to hit Instagrama i idealna propozycja na wiosnę
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/585397651544420986)/Instagram.com (@thelabellife)
12.03.2021

Art deco to styl w architekturze, malarstwie, grafice oraz w architekturze wnętrz, rozpowszechniony w latach 1919–1939. Jego nazwa wywodzi się od francuskich słów “art” (sztuka) i “decoratif” (dekoracyjny). Jedną z jego cech charakterystycznych jest zamiłowanie do geometrii i dążenie do symetrii. 

Zobacz również: 10 odcieni lakierów, które korzystnie wpływają na wygląd dłoni

Dziś styl art deco powraca, ale bynajmniej nie w architekturze ani w wystroju wnętrz. Ten trend jest obecnie widoczny w świecie beauty, a konkretnie - jeśli chodzi o malowanie i zdobienie paznokci. Art deco nails robią prawdziwą furorę na Instagramie, i trudno się dziwić, bo ten manicure wygląda jak dzieło sztuki. 

Art deco nails. Modne paznokcie na wiosnę 2021 

W ostatnim czasie paznokcie art deco nails cieszą się coraz większą popularnością. Wydaje się, że fenomen tego manikiuru polega na tym, że odpowiada zarówno fankom minimalizmu jak i wszystkim tym, którzy preferują nieco bardziej ekstrawaganckie zdobienia. Efekt art deco nails można uzyskać zarówno poprzez subtelne, symetryczne linie, jak i bardziej fantazyjne kształty i łączenie ze sobą różnych kolorów. Poza klasyczną czernią i bielą największą popularnością cieszy się złoto, turkus oraz pastelowy róż. 

W galerii obejrzycie najpiękniejsze paznokcie w stylu art deco. Wizażystki już teraz prognozują, że będzie to najbardziej pożądany manicure tej wiosny. Jak podobają wam się takie zdobienia na paznokciach? 

Polecane wideo

Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie
Miała najdłuższe paznokcie na świecie. Obcięła je i... zarobiła krocie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie