Frezarka do paznokci – na co zwrócić uwagę, wybierając frezarkę?

Sprawdź kilka wskazówek!
Frezarka do paznokci – na co zwrócić uwagę, wybierając frezarkę?
fot. materiały prasowe
26.02.2021

Jeśli jesteś miłośniczką manicure hybrydowego, który wykonujesz samodzielnie w domu, z pewnością przyda ci się dobrej jakości frezarka. Jeśli dopiero planujesz zakup, zwróć uwagę na poniższe aspekty.

Czy frezarka do paznokci jest ci potrzebna?

Paznokcie hybrydowe stały się w ostatnim czasie bardzo popularne, polubiło je wiele kobiet. Jednak lakiery oraz pozostałe akcesoria do robienia manicure’u to nie wszystko. Bardzo przydatne są również frezarki, z których mogą korzystać także amatorki. Ułatwiają i przyspieszają przygotowanie pięknej stylizacji paznokci.

Frezarka do paznokci nie jest już urządzeniem używanym tylko przez stylistki paznokci. Mogą ją mieć także hobbystki wykonujące manicure sobie lub bliskim sobie osobom. Współczesne frezarki są urządzeniami o niewielkich rozmiarach i niedużej wadze, dlatego można je przechowywać w domowej szafce z akcesoriami urodowymi.

Jakie są parametry techniczne frezarek?

Producenci oferują wiele modeli frezarek, jednak jak wybrać taką, która spełni twoje oczekiwania? Na co zwracać uwagę? Skup się na parametrach technicznych.

Najistotniejsza kwestia to moc urządzenia – od tego zależy sprawność i szybkość działania frezarki. Minimalna moc wynosi 40 W, ale warto rozważyć zakup sprzętu o mocy 65 W, który w swojej pracy wykorzystują profesjonalne stylistki.

Kolejny ważny parametr to obroty. Ich wartość określa szybkość poruszania się frezu. Najlepsze są urządzenia, które mają 20–30 tysięcy obrotów na minutę. Opcja regulacji ilości obrotów jest przydatna, dzięki niej frezarka jest bardziej uniwersalna – zainteresuj się tą możliwością.

Zwróć uwagę także na moment obrotowy frezarki – jej wartość świadczy o sile, z jaką działa frezarka. Jak to przekłada się na praktykę? Większy moment obrotowy oznacza większą pewność, że frez nie zatrzyma się na grubszym naskórku, ale usunie go, działając nawet na niskich obrotach.

Dobrze jest przyjrzeć się też uchwytowi, chociaż nie jest to typowy parametr techniczny. Najlepsze uchwyty to te o ergonomicznym kształcie, które wygodnie trzyma się w dłoni. To ważne, jeśli używasz frezarki przez dłuższy czas bez przerwy.

Jakie są rodzaje frezów?

Kupując frezarkę, sprawdź, czy w zestawie znajduje się kilka podstawowych frezów i czy możesz dokupić do wybranego modelu profesjonalne frezy. Warto wydać więcej na dobrej jakości frezy. Są trwalsze, przez co można dłużej ich używać. Nie zawsze opłaca się wybierać najtańszą opcję.

Polecane są frezy obsypane diamentowymi lub diamentowo-szafirowymi opiłkami – to doskonałe akcesoria, które posłużą ci przez długi czas. W swoim zestawie wart też mieć frezy  różnym stopniu gradacji, która oznacza wielkości drobinek ścierających. Różnorodność posiadanych frezów sprawia, że frezarka jest bardzo uniwersalnym urządzeniem.

Opcjonalne funkcje frezarki

Dodatkowe elementy frezarki zwiększają jej cenę, ale wpływają także na wygodę użytkowania. Możesz wybrać urządzenie z pedałem do regulowania obrotów, który ułatwi ci pracę. Przydatna jest także funkcja odprowadzania pyłków. Ogranicza ona dostawanie się cząsteczek akrylu lub silikonu do wdychanego przez ciebie powietrza.

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.02.2021 15:49
Ja jestem jednak zdania, że jak się robi amatorsko manicure w domu to lepiej wybrać jakąś "frezarkę" z chińskiego na baterie, a nie jakąś profesjonalną frezarkę z dużą mocą, bo najzwyczajniej w świecie jak się nie umie dobrze używać tego urządzenia to bardzo łatwo można sobie nim krzywdę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie