Ta codzienna czynność wzmacnia Twoje paznokcie. Nawet nie masz o tym pojęcia

Pracujesz, a one rosną szybciej. Jak to możliwe?
Ta codzienna czynność wzmacnia Twoje paznokcie. Nawet nie masz o tym pojęcia
fot. iStock (ASashka) & Unsplash (allison christine)
11.12.2020

Zdrowe i długie paznokcie to marzenie każdej kobiety. W końcu dłonie są naszą wizytówką. Niestety, okres zimowy często utrudnia nam prawidłową pielęgnację płytek. Niska temperatura i suche powietrze nie sprzyjają również dbaniu o naszą skórę. Jak zatroszczyć się o siebie w tym czasie?

Zobacz również: Jedna rzecz, której nigdy nie powinnaś robić z paznokciami. Manikiurzystka ostrzega

Ważna jest w tym wypadku dieta, choć wiadomo, że zimą sezonowe warzywa i owoce są trudniej dostępne. Okazuje się jednak, że na szybszy wzrost paznokci może mieć wpływ... Twoja praca

Co zrobić, żeby paznokcie szybciej rosły?

Kobiety, które mają częsty kontakt z substancjami wysuszającymi i podrażniającymi paznokcie, znacznie je osłabiają. Na płytki ma wpływ także częste mycie rąk w ciągu dnia. Do tego dochodzą żele antybakteryjne z dodatkiem alkoholu

Paznokcie, podobnie jak włosy, składają się z keratyny. O tym, jaka dieta ma dobroczynny wpływ na nasze kosmyki pisaliśmy TUTAJ. Poza odpowiednią pielęgnacją warto wziąć pod uwagę, co ląduje na naszym talerzu, aby ten proces przebiegał jeszcze sprawniej i przynosił pożądane efekty. Mocne paznokcie lubią cynk, białko, wapń oraz witaminy A i E. Co ciekawe, zimą paznokcie rosną wolniej.

Pisanie na klawiaturze wzmacnia paznokcie

Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl, kondycja paznokci, w tym również tempo ich wzrostu, w dużej mierze zależy od naszego stylu życia oraz wykonywanej pracy.

Jeśli pracujesz w biurze, a w czasie pandemii przeszłaś na tryb pracy zdalnej, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Praca na komputerze również może mieć pozytywny wpływ na nasze paznokcie. Jakim cudem?

Okazuje się, pisanie na klawiaturze komputera może być pomocne, ponieważ poprawia krążenie krwi w palcach, dzięki czemu paznokcie szybciej rosną.

Być może właśnie odkryliśmy dla Ciebie dodatkową zaletę nadgodzin. Nie ma za co!

Zobacz również: Co się stanie, kiedy posmarujesz paznokcie pastą do zębów? Zaskakujący efekt

Polecane wideo

Brokatowe paznokcie – inspiracje na sezon jesień-zima 2020/2021
Brokatowe paznokcie – inspiracje na sezon jesień-zima 2020/2021 - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.12.2020 23:45
Glupoty
odpowiedz

Polecane dla Ciebie