Czy tipsy są nadal modne?

Wolisz długie tipsy, jak u Joli Rutowicz, czy może krótko przycięte pazurki na wzór Oli Kwaśniewskiej? W tym sezonie liczy się naturalność, więc niestety powinnaś pożegnać się ze wzorkami!
Czy tipsy są nadal modne?
19.11.2009

Po kilku latach tipsowych i akrylowych triumfów, wreszcie nastała era manicure'owej naturalności! Tej jesieni i zimy najmodniejsze są krótko przycięte oraz równo spiłowane paznokcie w jednolitym, aczkolwiek wyrazistym odcieniu. Koniec wzorków, diamencików i zdobień!

Absolutnym hitem są obecnie matowe lakiery w ciemnych barwach. Zawsze stylowa czerń, głęboki grafit, czekoladowy brąz, ceglasta czerwień. Największym przebojem jesiennego sezonu są jednak zielenie – od butelkowych, przez oliwkowe, po neonowe, w iście wieczorowym wydaniu. Tego typu kolory zdecydowanie najlepiej prezentują się na krótkich paznokciach. Na długich mogą wydawać się nieco wulgarne i mało stosowne dla damy.

Na imprezę możesz zaszaleć z kształtem płytki. Niektórzy, światowej sławy styliści paznokci, lansują aktualnie trend na piłowanie pazurków w szpic. Stanowią wtedy ostre i bardzo drapieżne wykończenie makijażu oraz dopełnienie stroju. Koniecznie muszą być jednak w intensywnym, odblaskowym kolorze, takim jak fuksja lub oranż.

Pomimo że boom na ozdabiane wymyślnymi wzorami i malowane na wiele kolorów jednocześnie tipsy już minął, wiele kobiet decyduje się na ich założenie, z różnych powodów - jedne pragną po prostu przedłużyć płytkę, inne ją wygładzić, a jeszcze inne traktują zabieg jako oszczędność czasu, który codziennie traciłyby na malowanie.

Tipsy mogą być także skuteczną ochroną paznokci przed urazami mechanicznymi. Niestety, temat stylizacji pazurków często jest traktowany pobieżnie i poruszany przez osoby mające zbyt małą wiedzę w tej dziedzinie, dlatego wciąż pojawiają się kolejne pytania i niejasności. Jeśli zdecydujesz się właśnie na ten rodzaj manicure'u, pamiętaj, aby postawić na jego minimalistyczną wersję – krótką i gładką.

O tym, czy pod tipsami może rozwinąć się grzybica, czy można je samodzielnie zdjąć w domowym zaciszu oraz ile to kosztuje, piszemy w osobnym artykule – 10 pytań i odpowiedzi na temat sztucznych paznokci.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Studniówkowy manicure

Jak wykonać naturalny manicure na studniówkową noc?

Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Jeśli spieszysz się do wyjścia, a twoje paznokcie wołają o pomstę do nieba, masz jedno wyjście - musisz użyć osuszacza lakieru!

Polecane wideo

Komentarze (242)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 06:32
Dude, right on there brthoer.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 06:29
Tomek mf3wi:Chciałbym przeczytać ronizwięcie tego tematu dotyczące rozwiązywania konfliktu między jednym Potem a drugim Potem . Co jeżeli Potem jest wymuszone przez poprzednio wykonane zadanie i nagle zajmujemy się nie tym co trzeba?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 06:23
This is eaxctly what I was looking for. Thanks for writing!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 03:57
mf3wi:Kamilo jesteś wielka, podałaś wpsaniałe wskazf3wki jak poprawnie zaprezentować siebie w internecie. Oby jak najwięcej osf3b wzięło to do serca i zastosowało. Poruszałam ten temat na GL na swojej grupie Dobry wizerunek pisałam przede wszystkim o zamieszczanych zdjęciach. Ty zrobiłaś to po mistrzowsku i dałaś gotowy projekt, ktf3ry będę podawać dalej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2012 02:18
RmvaO2 vfdonencmrmb
odpowiedz

Polecane dla Ciebie