Dzięki tej metodzie nie będziesz musiała malować paznokci częściej niż raz na miesiąc

Przez ten czas manicure pozostanie nienaruszony.
Dzięki tej metodzie nie będziesz musiała malować paznokci częściej niż raz na miesiąc
Fot. Unsplash (Laura Chauette)
28.12.2020

Posiadanie zadbanych paznokci to spore wyzwanie, które przypomina błędne koło. Nie można pozwolić sobie nawet na chwilę przerwy. Manicure wymaga systematyczności, bo po chwili zamiast upiększać - szpeci. Złamania, odrosty czy ubytki należy czym prędzej naprawić. A to kosztuje sporo czasu i pieniędzy.

Zobacz również: Prosty trik z gumą do żucia, który pokochają wszystkie fanki manikiuru

Czy istnieje sposób, aby przedłużyć jego żywotność? Portal brytyjskiego dziennika „The Sun” zasięgnął opinii ekspertów, czego efektem jest kilka bardzo praktycznych rad. Przestrzegając tych zasad będziesz mogła odłożyć wizytę w salonie na później, bo żelowe paznokcie pozostaną nienaruszone przez cały miesiąc.

Jak im pomóc?

manicure

Triki z paznokciami

#1 Usuń skórki

Zrób to, jeśli malujesz paznokcie własnoręcznie albo przypilnuj, gdy zajmuje się tym profesjonalna manikiurzystka. Wycięcie niezbędnej ilości tkanki okalającej paznokcie przed aplikacją żelu to sposób na przedłużenie trwałości.

#2 Unikaj gorącej wody

Szczególnie zdradliwe okazuje się mycie naczyń, bo zajmuje sporo czasu. Zawsze używaj gumowych rękawic i ogranicz kontakt ze zbyt wysoką temperaturą. Ta osłabia paznokcie, co może spowodować szybkie łuszczenie lakieru.

#3 Bądź ostrożna

Ile razy zdarzyło ci się otworzyć list przy pomocy paznokci? Albo przeciąć taśmę klejącą, która zabezpieczała paczkę? Na dłuższą metę jest to bardzo zdradliwe. Każda taka sytuacja konsekwentnie niszczy manikiur.

Zobacz również: Co się stanie, kiedy posmarujesz paznokcie pastą do zębów? Zaskakujący efekt

manicure

#4 Olejek do skórek

Nie używamy go w ogóle albo przypominamy sobie o nim od święta. To ogromny błąd. Według ekspertów powinien być aplikowany codziennie. Manicure będzie trwalszy, a paznokcie zdrowsze i mocniejsze.

#5 Uzupełniaj ubytki

Na pojawienie się odrostu nie mamy większego wpływu, bo tak działa nasze ciało. Możesz oczywiście umówić się na kolejną wizytę, ale warto spróbować wykorzystać tzw. top coat, czyli lakier przedłużający trwałość.

#6 Spróbuj inaczej

Profesjonalne wypełnienie lub zrobienie manikiuru od nowa to już wyższa szkoła jazdy. Na szczęście istnieją półśrodki. Jednym z nich jest aplikacja lakieru lub brokatu w kontrastującym kolorze na odrost.

Znasz jeszcze jakieś sposoby?

Zobacz również: Dzięki tej prostej metodzie będziesz mogła o wiele rzadziej malować paznokcie

Polecane wideo

Był uważany za najbrzydszy. Teraz to najmodniejszy kolor lakieru do paznokci
Był uważany za najbrzydszy. Teraz to najmodniejszy kolor lakieru do paznokci - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
DonetteMcNair (Ocena: 1) 28.12.2020 21:58
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię..... 𝗐𝗈𝗋𝗄𝗋𝖾𝗏𝗂𝖾𝗐𝗌𝟣𝟢.𝖼𝗈𝗆
odpowiedz

Polecane dla Ciebie