Manicure frezarkowy – jak wykonać go w domowym zaciszu?

W salonie kosmetycznym frezarka jest wręcz niezbędna, ale możesz wykorzystać ją także w domu!
Manicure frezarkowy – jak wykonać go w domowym zaciszu?
fot. materiały prasowe
11.08.2020

Manicure frezarkowy to coraz popularniejszy sposób opracowywania paznokci i dłoni. Polega na wykonaniu szeregu czynności, które mają przygotować paznokcie do malowania hybrydą, lakierem tradycyjnym albo stylizacji żelem lub akrylem. Frezarka do paznokci jest praktyczna i funkcjonalna, przyspiesza też proces wykonywania manicure`u. Podpowiadamy, jak możesz wykorzystać ją także w domu, bez wychodzenia do profesjonalnego salonu manicure!

Dobra frezarka do paznokci to podstawa

Decydując się na wykonanie manicure`u frezarkowego, powinnaś mieć pewność, że pracujesz z wysokiej jakości sprzętem. Używanie frezarki wymaga nieco wprawy, ale nawet najlepiej doświadczona osoba nie opracuje dobrze paznokci, jeśli nie będzie miała dobrego urządzenia. Dobra frezarka do paznokci powinna dawać możliwość regulacji obrotów, ich kierunku, mieć dołączony zestaw frezów i system minimalizacji drgań.

Odpowiednie dobranie frezów

Drugą ważną kwestią podczas używania frezarki, jest dobranie odpowiednich frezów. To małe wiertła, które są przeznaczone do poszczególnych etapów zabiegu. Istotne jest dobranie zarówno odpowiedniego kształtu, jak i gradacji frezów. Gradacja, czyli ziarnistość jest oznaczana kolorami, z których żółty oznacza najmniejszą i zarazem najdelikatniejszą, a czarny – największą. Pomiędzy są jeszcze frezy czerwone, niebieskie i zielone.

Z kształtów frezów wyróżnia się:

  • walce i stożki – do usuwania żelu lub hybrydy,
  • łezki - do usuwania nabłonka z płytki paznokcia,
  • szpice – do odsuwania skórek i frezy kuliste do ich usuwania.

Każdy z tych etapów manicure`u powinien być wykonany innym, specjalnie dostosowanym do niego frezem. To zapewni odpowiednią precyzję i brak małych urazów.

Manicure frezarkowy krok po kroku

Wiesz już, jaki frez wybrać do poszczególnych etapów, ale jaka powinna być ich kolejność wykonywania? To też ma znaczenie, jeśli chcesz manicure frezarkowy wykonać jak najbardziej profesjonalnie. Na początku każdego zabiegu warto odkazić ręce płynem antybakteryjnym. Manicure rozpocznij od usunięcia starej hybrydy lub żelu frezem walcowym. Później usuń nabłonek z paznokci frezem w kształcie łezki.

Następnie odsuń skórki wokół paznokci wiertełkiem w kształcie szpica. Jeśli chcesz je dodatkowo usunąć, wystarczy zamienić je na frez kulisty. Takie opracowania paznokci przed malowaniem pozwala uniknąć urazów, które zdarzają się często podczas używania cążków. Poza tym jest znacznie szybsze i mniej męczące.

Manicure frezarkowy – na co uważać?

W odpowiednim używaniu frezarki najważniejsza jest wprawa. Już po kilku użyciach zobaczysz, że czujesz urządzenie znacznie lepiej, niż na początku. Staraj się przede wszystkim być delikatna i nie dociskać frezów zbyt mocno. Może to spowodować urazy i zbytnie starcie płytki paznokcia. Zwróć też uwagę na szybkość obrotów frezarki. Możesz je regulować pokrętłem albo pedałem nożnym.

Warto wybrać się na specjalne szkolenie, na którym nauczysz się, jak wykonać manicure frezarkowy. Dzięki temu zyskasz pewność, że robisz to poprawnie i przede wszystkim – bezpiecznie.

 

Materiał partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.08.2020 13:01
https://youtu.be/0LWoh9LQINI
odpowiedz

Polecane dla Ciebie