Dzięki tej prostej metodzie będziesz mogła o wiele rzadziej malować paznokcie

Lakier utrzyma się na płytce zdecydowanie dłużej.
Dzięki tej prostej metodzie będziesz mogła o wiele rzadziej malować paznokcie
Fot. pexels
17.08.2020

Zadbane paznokcie to bardzo ważny element naszego wizerunku. Nic dziwnego, że na manicure poświęcamy coraz więcej czasu, a także pieniędzy. Oddajemy się w ręce profesjonalistów, a kiedy indziej eksperymentujemy w warunkach domowych. I pewnie robiłybyśmy to częściej, gdyby lakier chciał się utrzymać.

Zobacz również: 8 kolorów paznokci, którymi się postarzasz

Odpryski i zadrapania to nasza zmora, ale ryzyko można ograniczyć - przekonuje stylecaster.com. Tajemnicą sukcesu jest odpowiednie przygotowanie płytki, stosowanie sprawdzonych kosmetyków i umiejętne obchodzenie się z lakierem. Poznaj kilka najczęściej powtarzanych błędów, które znacznie skracają jego żywotność.

Wyeliminuj je i ciesz się perfekcyjnym manikiurem o wiele dłużej, niż do tej pory.

malowanie paznokci

Jak przedłużyć trwałość lakieru na paznokciach?

#1 Bierzesz gorący prysznic

Manikiur najlepiej wykonać już po wieczornej kąpieli. Gorąca woda i para skutecznie zmiękczają lakier i narażają go na uszkodzenia. Musi mieć czas, żeby się utwardzić.

#2 Od razu idziesz spać

Wydaje się, że po 20-30 minutach od aplikacji lakier osiąga pełną twardość. W rzeczywistości trwa to nawet dobę. Przed położeniem się do łóżka warto zahartować go zimną wodą, aby nie zdarł się przez noc.

#3 Zapominasz o bazie

Lakier nałożony bezpośrednio na naturalną płytkę nigdy nie będzie trzymał się tak dobrze, jak na dobrej jakości bazie. Ta stanowi idealny podkład pod barwnik.

#4 Nie stosujesz utrwalacza

Całość naprawdę warto „zakonserwować”. Niewidzialna warstwa utrwalacza świetnie nabłyszcza paznokcie, podbija kolor lakieru i stanowi barierę ochronną.

#5 Nadużywasz lakieru

Czasami wydaje nam się, że im więcej go nałożymy, tym lepiej się utrzyma. Jest dokładnie na odwrót, bo wszelkie zgrubienia i nierówności łatwiej uszkodzić.

Zobacz również: 10 najmniej lubianych kolorów paznokci

paznokcie

#6 Masz nieodpowiednią technikę

Jedno pociągnięcie pędzelkiem to za mało i wcale nie świadczy o profesjonalizmie. Aby poprawnie nałożyć lakier lepiej wykonać kilka krótszych ruchów, by dotrzeć we wszystkie zakamarki.

#7 Nie odtłuszczasz paznokci

Podstawowy błąd, przez który manikiur nie utrzyma się dłużej, niż kilka dni. Tłusta płytka sprawia, że lakier bardzo szybko zacznie się łuszczyć.

#8 Sięgasz po stary lakier

Otwierając tego typu kosmetyk naprawdę warto zanotować sobie datę. Po 12 miesiącach nie nadaje się już do niczego, bo wysycha i traci swoje właściwości. To nie może dobrze wyglądać.

#9 Pomijasz skórki

Nie zalewaj ich lakierem - to nadal wygląda fatalnie. Pamiętaj jednak, aby kontrolować ich kształt i grubość. Jeśli za bardzo wchodzą na płytkę paznokcia, wtedy lakier nie utrzyma się tak dobrze.

#10 Używasz zmywacza z acetonem

Substancja ta słynie ze swoich właściwości wysuszających, a to nie jest dobre dla naszych paznokci. Lakier zaaplikowany na taką „bazę” zbyt długo nie przetrwa.

Zobacz również: Najbardziej uwodzicielski lakier do paznokci. Ten kolor podoba się wszystkim

Polecane wideo

Najbardziej uwodzicielski lakier do paznokci. Ten kolor podoba się wszystkim
Najbardziej uwodzicielski lakier do paznokci. Ten kolor podoba się wszystkim - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie