7 sygnałów, że powinnaś przemyśleć długość swoich paznokci

Może czas je skrócić?
7 sygnałów, że powinnaś przemyśleć długość swoich paznokci
fot. Unsplash
03.08.2020

Znalezienie złotego środka to klucz do sukcesu w każdej dziedzinie życia. Nie warto spoczywać na laurach, ale przesada także nie jest wskazana. Być może zabrzmi to dziwnie, ale umiar dotyczy również tak prozaicznej kwestii jak długość paznokci.

Zobacz również: 10 kształtów paznokci, których faceci się boją

Kilkucentymetrowy manicure wygląda spektakularnie, ale nie jest zbyt praktyczny - sugeruje allwomenstalk.com. Niektórym z nas zwyczajnie nie służy, a wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie jego skrócenie.

Zwłaszcza, jeśli zauważasz u siebie następujące objawy.

długie paznokcie

Wady długich paznokci

#1 Ciągle je łamiesz

Przy krótkich to też się zdarza, ale długie są zdecydowanie bardziej narażone na uszkodzenia. Zastanów się, czy chcesz przez to ciągle przechodzić. Zwłaszcza w najmniej oczekiwanych momentach.

#2 Nie trafiasz w klawisze

Niepozorna kwestia, która może znacznie utrudniać życie. Każdego dnia korzystamy z różnego typu klawiatur, więc na dłuższą metę może to być bardzo frustrujące. Krótsze paznokcie ułatwiają pisanie.

#3 Chodzisz podrapana

Tego nie da się uniknąć, kiedy jesteś właścicielką ekstremalnie długich paznokci. Wystarczy chwila nieuwagi, by podrażnić skórę, a nawet ją skaleczyć. Zwykłe drapanie się urasta do rangi wyzwania.

#4 Masz problem z higieną

Im dłuższa płytka, tym większa powierzchnia pod którą gromadzą się zanieczyszczenia. To problem natury nie tylko estetycznej, ale też zdrowotnej. Brud pod paznokciami składa się w dużej mierze z bakterii.

Zobacz również: Kolory, których faceci nie chcą oglądać na naszych paznokciach

długie paznokcie

#5 Szybko się niszczą

Lakier wygląda dobrze tylko przez jeden dzień? Na dużej powierzchni znacznie trudniej utrzymać go w nienaruszonym stanie. Konieczne są ciągłe poprawki, co kosztuje i wymaga poświęcenia czasu. Frustrujące.

#6 Są w kiepskiej kondycji

Naturalna płytka straciła swój blask, paznokcie są dziwnie matowe, pojawiają się na nich przebarwienia? To sygnał, że brakuje im składników odżywczych. Im krótsze, tym łatwiej o nie zadbać.

#7 Stanowią ograniczenie

Zastanów się, z ilu rzeczy musiałaś przez nie zrezygnować i jak często utrudniają normalne funkcjonowanie. Przy zbyt długich paznokciach tracimy dawną sprawność i nie jesteśmy już tak samowystarczalne.

Zobacz również: 10 kolorów paznokci, do których faceci mają wyjątkową słabość

Polecane wideo

10 kształtów paznokci, których faceci się boją
10 kształtów paznokci, których faceci się boją - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 05.08.2020 00:59
No nie wiem, może wystarczy po prostu je umyć raz na dzień, jeśli się je maluję zrobić np. hybrydę. Uwierzcie mi długie paznokcie nie przeszkadzają absolutnie w niczym.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie