Różnice pomiędzy paznokciami żelowymi a hybrydowymi, które musisz znać

Przeczytaj uważnie te informacje zanim wybierzesz się do salonu manicure!
Różnice pomiędzy paznokciami żelowymi a hybrydowymi, które musisz znać
fot. materiały prasowe
20.02.2020

Manicure hybrydowy oraz żelowy to nie tylko estetyczne, ale również wygodne rozwiązanie, jeżeli chcemy na dłużej utrzymać efekt zadbanych paznokci. Nic dziwnego, że te dwie metody stylizacji paznokci cieszą się niegasnącą popularnością wśród miłośniczek zabiegów kosmetycznych i pięknych dłoni. Dzięki tym technikom płytka paznokcia jest wzmocniona, a kolor trwały i odporny na odpryski, rysy czy utratę połysku. Jakie są podobieństwa i różnice pomiędzy popularnymi hybrydami a żelami?

Co łączy paznokcie żelowe i hybrydowe?

Zarówno manicure hybrydowy, jak i żelowy, to trwała metoda stylizacji paznokci, która daje możliwość pomalowania płytki paznokcia na dowolny kolor, a także wykonania na niej ciekawych zdobień.

Obie techniki mają za zadanie utwardzić płytkę paznokcia i sprawić, że manicure będzie utrzymywał się na dłoniach minimum kilka tygodni. Do stylizacji paznokci w przypadku obu metod niezbędne są specjalne kosmetyki, akcesoria i narzędzia, czyli pilniki, cleaner, płatki bezpyłowe, lakiery oraz lampa UV lub LED.

Tym, co łączy oba sposoby stylizacji, jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Poprawnie wykonany manicure hybrydowy oraz żelowy powinien rozpocząć się od zadbania o skórki (poprzez ich odsunięcie lub usunięcie), zmatowienia płytki paznokcia i oczyszczenia (odtłuszczenia) jej specjalnym płynem – cleanerem.

Różnice dotyczą natomiast długości realizacji zabiegu kosmetycznego, trwałości stylizacji oraz techniki wykonania.

Manicure hybrydowy

Popularne hybrydy charakteryzuje przede wszystkim prosta aplikacja. W skład podstawowego zestawu do wykonania manicure’u hybrydowego wchodzi baza, lakier hybrydowy i top. Każdą warstwę nakładanego na płytkę kosmetyku utwardza się w lampie UV lub LED. Manicure hybrydowy ma kilka charakterystycznych cech:

  • Usunięcie paznokci hybrydowych jest możliwe poprzez spiłowanie lub zastosowanie acetonu.
  • W porównaniu do paznokci żelowych, założenie hybrydy kosztuje mniej (około 60-150 zł).
  • Czas zabiegu: 60-90 minut.
  • Tak przygotowana stylizacja paznokci jest trwała 2-3 tygodnie.

Manicure żelowy

W przeciwieństwie do manicure hybrydowego, paznokcie żelowe przedłuża się na szablonie lub tipsie. Do wykonania tego zabiegu przedłużania paznokci stosuje się żel, który może odbudować nawet krótkie i łamliwe paznokcie. Oto, co charakteryzuje manicure żelowy:

  • Usunięcie paznokci żelowych jest możliwe wyłącznie przez ich spiłowanie.
  • Cena żelowej stylizacji jest wyższa od hybrydowej (około 90-200 zł).
  • Czas zabiegu: od 90 minut do nawet 3 godzin.
  • Efekt utrzymuje się do 3-4 tygodni.

Co wybrać: hybrydy czy żele?

Zarówno paznokcie hybrydowe, jak i żelowe, skutecznie utwardzają płytkę paznokcia oraz sprawiają, że dłonie prezentują się pięknie i schludnie. Wybór jest zatem kwestią indywidualną, uwzględniającą dostępny czas, budżet i oczekiwania. Pamiętaj, że ewentualne osłabienie płytki paznokcia to najczęściej wynik nieodpowiedniego nałożenia lub ściągnięcia hybrydy bądź żelu. Warto więc zainwestować w wizytę u profesjonalnej kosmetyczki, by manicure był bezpieczny, piękny, jakościowy i trwały.

 

Materiał partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie