Jak przestać obgryzać paznokcie i... wreszcie je zapuścić? 6 prostych sposobów, które działają!

Skończ z tym raz na zawsze!
Jak przestać obgryzać paznokcie i... wreszcie je zapuścić? 6 prostych sposobów, które działają!
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/512284526359909190/)
13.01.2020

Obgryzanie paznokci jest niezwykle trudnym nawykiem do przezwyciężenia i najczęściej występuje na tle nerwowym. Niekiedy samoistnie przechodzi w wieku młodzieńczym, ale potrafi również uprzykrzać życie osobom dorosłym. Krótkie i obskubane paznokcie wyglądają fatalnie. Jeżeli, więc chcesz się pozbyć tego uciążliwego nawyku i w końcu zapuścić paznokcie, trzymaj się tych kilku zasad!

Zobacz też: Torebka herbaty na złamany paznokieć? To naprawdę działa!

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/816136763708690770/)

Jak przestać obgryzać paznokcie: kilka trików

Obcinaj je na krótko

Im mniej do obgryzania, tym mniejsza chęć na zanurzenie w nich swoich zębów. Obcinaj paznokcie krótko i regularnie chodź do kosmetyczki, aby utrzymać je w dobrym stanie. Kiedy paznokcie będą czyste i schludne będziesz miała mniejszą chęć na skubanie.

Zastąp je czymś innym

Czujesz ciągłą potrzebę gryzienia? Zamiast wyżywać się na swoich paznokciach, weź gumę do żucia albo zaparz filiżankę herbaty. Odwróć uwagę od swoich rąk i zajmij usta czymś innym. Po pewnym czasie zapomnisz o skubaniu paznokcie i zostawisz je w spokoju.

Rób manicure

Najlepiej hybrydę, dzięki której paznokcie są utwardzone i utrzymuje się przez kilka tygodni. Kiedy zapłacisz profesjonalistce za manicure będziesz bardziej świadoma i mniej skłonna do skubania paznokci. Manicure to świetny sposób, aby pozbyć się problemu obgryzania. 

Pomyśl o tym, dlaczego gryziesz

Większość ludzi potrafi wskazać powód, dla którego obgryzają paznokcie. Stres, emocje, a może po prostu nuda? Zrozumienie powodu jest niezwykle istotne i może pomóc uporać Ci się z tym nałogiem raz na zawsze.

Niedobry smak

Kolejną metodą na zaprzestanie obgryzania paznokci jest ich niedobry smak. Pomaluj je odżywką albo serum, które będzie gorzkie i odrzucające. Niedobry smak w buzi szybko sprawi, że zapomnisz o problemie...

Metoda gumki do włosów

Jedną ze świetnych sztuczek jest nałożenie gumki do włosów na nadgarstek. Za każdym razem, gdy będziesz chciała skubać paznokcie pstryknij w nią nadgarstek. Może brzmi to dość drastycznie, ale naprawdę pomaga.

Zobacz też: „Są tak piękne, że nie trzeba ich malować”. Naturalny manicure ma być hitem 2020 roku

Polecane wideo

Wężowe paznokcie będą rządzić tegorocznymi trendami. Jak wykonać Snake Nails?
Wężowe paznokcie będą rządzić tegorocznymi trendami. Jak wykonać Snake Nails? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie