6 rzeczy, które ukrywa przed Tobą manikiurzystka. To może się źle skończyć

Po tym odróżnisz profesjonalistkę od amatorki.
6 rzeczy, które ukrywa przed Tobą manikiurzystka. To może się źle skończyć
Fot. Unsplash
18.06.2019

Rynek pielęgnacji i stylizacji paznokci wart jest coraz więcej, o czym najlepiej świadczy rosnąca liczba salonów i marek kosmetycznych. Mało która z nas wyobraża sobie dziś życie bez regularnych wizyt u manikiurzystki. Oficjalnie chcemy tylko o siebie zadbać, a praktycznie może to przypominać bardziej sesję terapeutyczną. Podobnie jak rozmowa z zaufaną fryzjerką.

Zobacz również: Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki

Nie każdemu jednak warto ufać - przekonuje serwis fabiosa.com. Okazuje się, że nie wszystkie panie pracujące w tym fachu są z nami do końca szczere. Według portalu, niektóre mijają się z prawdą, a inne wręcz bezczelnie kłamią, by tylko na nas zrobić. Prawdomówność ma być w tym fachu towarem mocno deficytowym.

Co mają na sumieniu? Jeśli nie chcesz stać się ich kolejną ofiarą, pamiętaj o tych 6 bardzo istotnych szczegółach. To po nich odróżnisz ekspertkę od oszustki.

#1 Skórki nie powinny być usuwane

Dlaczego więc niemal każda manikiurzystka to praktykuje? Według portalu to nic innego, ale kolejna niepotrzebna usługa, na której próbuje się zarobić. Skórki są niezbędne, by zabezpieczać paznokcie przed bakteriami i infekcjami. Suche elementy można wyciąć, ale na pewno nie wszystko.

#2 Narzędzia muszą być sterylnie czyste

To oczywiste dla każdej profesjonalistki, ale niestety różnie z tym bywa. Przebywając w salonie należy zwrócić uwagę na to, czy manikiurzystka myje ręce pomiędzy klientami, nosi rękawiczki i wymienia narzędzia. Zamoczenie ich np. w roztworze alkoholu to nie jest prawidłowa dezynfekcja.

Zobacz również: Ohydne paznokcie wymagały kilku godzin pracy. Manikiurzystka pokazała efekty

#3 Problemy nie mogą być ukrywane

Jeśli masz osłabione, suche i łamiące się paznokcie, a tym bardziej widoczne zmiany chorobowe, prawdziwa ekspertka powinna najpierw zastosować kosmetyki wzmacniające lub odesłać cię do lekarza. To jednak rzadko spotykany scenariusz, bo łatwiej jest ukryć problem pod tipsami.

#4 Lakier powinien być usuwany ostrożnie

Jeśli w czasie usuwania starego manikiuru odczuwasz ból lub dyskomfort, a paznokcie wyglądają zwyczajnie źle - najwyraźniej coś poszło nie tak. Profesjonalna usługa nie może polegać na siłowym zdzieraniu tego, co pozostało po ostatniej wizycie. Tak to niestety często wygląda, a przyczyną jest oszczędność czasu i pieniędzy.

#5 Wrastające paznokcie wymagają wiedzy

To nie jest defekt natury kosmetycznej, ale zdrowotnej. Manikiurzystki często podejmują się tego zadania, jeszcze bardziej pogarszając sytuację. Prawdziwa profesjonalistka odeśle cię np. do podologa, bo wie że nieprawidłowe postępowanie może doprowadzić do poważniejszych komplikacji.

#6 Odciski muszą być usuwane profesjonalnie

Ingerencja w tkankę podskórną wymaga ogromnej wiedzy potwierdzonej certyfikatem. Zwykła manikiurzystka po krótkim szkoleniu nie powinna niczego wycinać. To może się skończyć infekcją, nawracaniem problemu, a nawet poważną chorobą. Tego typu zmianami powinien zajmować się dyplomowany lekarz.

Wiedziałaś o tym?

Zobacz również: Wstrząsające wyznania manikiurzystek. Tego nie mówią swoim klientkom

Polecane wideo

Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki
Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
ShinyGirl (Ocena: 5) 28.06.2019 19:51
Super porady <3 Dodałabym jeszcze: profesjonalne produkty - u mnie idealnie sprawdza się Semilac :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie