Poprosiła manikiurzystkę o dokładnie takie paznokcie. Efekt okazał się fatalny

„Wygląda to tragicznie, a prawa ręka nie przypomina nawet lewej” - komentuje zrozpaczona klientka.
Poprosiła manikiurzystkę o dokładnie takie paznokcie. Efekt okazał się fatalny
źródło: Instagram (instagram.com/glambyjacie)
10.06.2019

Większość specjalistów nie lubi sytuacji, gdy klient przychodzi z bardzo konkretnymi oczekiwaniami. Kiedy pokazujesz fryzjerowi zdjęcie wymarzonej fryzury i naciskasz, by wyglądała dokładnie tak samo - podważasz jego kompetencje i zmysł artystyczny. Fotografia może oczywiście posłużyć jako inspiracja, ale nigdy nie powinna być sztywnym wyznacznikiem.

Zobacz również: Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki

Profesjonalista dobrze wie, co zrobić, żebyś wyglądała zjawiskowo. To, co świetnie prezentuje się na zdjęciu, może nie być możliwe do uzyskania w twoim przypadku. Lub zwyczajnie ci nie pasuje. Tak samo jest z paznokciami. Masz prawo zasugerować manikiurzystce, jaki chcesz uzyskać efekt, ale i tak wszystko zależy od jej umiejętności i fantazji.

Tym razem coś ewidentnie poszło nie tak.

źródło: Instagram (instagram.com/glambyjacie)

Pewna internautka zgłosiła się do stylistki paznokci, oczekując efektu jak na zdjęciu powyżej.

To była najgorsza wizyta w moim życiu. Czuję się źle, bo manikiurzystka była taka miła. Nie powiedziałam jej, że zepsuła robotę. Zapłaciłam pełną kwotę, a nawet dałam jej napiwek, bo wierzę w dobrą karmę. Stwierdziłam, że wszystko mi się podoba, a tak naprawdę jestem zrozpaczona. Wygląda to tragicznie, a prawa ręka nie przypomina nawet lewej

- wyznaje klientka. A oto, co konkretnie ma na myśli...

Zobacz również: Wstrząsające wyznania manikiurzystek. Tego nie mówią swoim klientkom

źródło: Instagram (instagram.com/glambyjacie)

„Musisz się do niej zgłosić i wyjaśnić sytuację. Najłatwiej będzie to zrobić przez telefon. To kłopotliwe, ale zapłaciłaś i masz prawo narzekać”.

„Powinnaś odzyskać swoje pieniądze, bo nie zapłaciłaś za piękne oczy. To dobrze, że była miła, ale ewidentnie zrobiła to źle”.

„Musisz nauczyć się asertywności. W przeciwnym razie każdy sympatyczny człowiek zacznie wykorzystywać twoją naiwność”.

„Byłam przekonana, że to dziecko próbowało odtworzyć profesjonalny manikiur. Ta kobieta ewidentnie na niczym się nie zna” - czytamy w komentarzach.

Myślicie, że powinna złożyć reklamację po fakcie?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jacie Hatchard (@glambyjacie)

Zobacz również: Ohydne paznokcie wymagały kilku godzin pracy. Manikiurzystka pokazała efekty

Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki
Te zdjęcia dodały ze łzami w oczach. Pokazały, co zrobiły im manikiurzystki - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.06.2019 21:58
Przepraszam bardzo paznokcie na zdjęciu są dużo dłuższe niż te co zrobiła manicurzystka więc w momencie przedłużania już powinna jej zwrócić uwagę że są za krótkie ...poza tym kolor też jest inny a klientka widziała dokładnie jaki jej naklada manicurzystka...wydaje mi się że już na etapie początkowych nie zostały wyjaśnione oczekiwania a i stylistka nie powinna być dopuszczona do zawodu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2019 19:11
No raz za paznokcie sa za krotkie a dwa ze ksztalt zle zrobiony , ale czas i miejsce na uwagi jest od razu a nie po fakcie smaruje w internecie..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2019 16:53
Moim zdaniem na uwagi jest czas na miejscu, po opłaceniu i wyjściu z salonu reklamacje mogą dotyczyć tylko trwałości, a nie efektu wizualnego, który przecież ma się od razu przed oczami. No i co to za pomysł, że nie można wymagać efektu że zdjęcia? Jeśli fryzjer uważa, że nie będzie umiał odwzorować zdjęcia, to nie powinien się podejmować. Jak uważa, że klientce nie będą pasowały takie włosy, to może doradzić i zasugerować zmiany, ale ostatecznie to my mamy nosić daną fryzurę, więc decyzja należy do nas. Jak ktoś chce się zdać na artystę, to spoko, efekty mogą być super, ale ja mam zawsze konkretną wizję i nie chcę odstępstw. Mam swoje lata, wiem w czym się sobie podobam, eksperymenty zostawiam tym, którzy ciągle szukają swojego stylu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.06.2019 09:23
oryginalny manicure też okropny. Kto w ogóle decyduje się na taką długość i kolorystykę???
odpowiedz

Polecane dla Ciebie