Paznokcie hybrydowe krok po kroku - jak zrobić, co jest potrzebne?

Paznokcie hybrydowe to jeden z niezawodnych sposobów na piękny manicure. Jak zrobić popularne hybrydy?
Paznokcie hybrydowe krok po kroku - jak zrobić, co jest potrzebne?
Fot. iStock
26.10.2018

Paznokcie hybrydowe to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów manicure. Miłośniczki pięknych paznokci uwielbiają go, bo jest niesamowicie trwały, a do tego wygląda bardzo naturalnie i estetycznie. Coraz więcej kobiet decyduje się wykonywać manicure hybrydowy samodzielnie, przy pomocy własnego zestawu do hybrydy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tzw. zestawów startowych, które zawierają lakiery hybrydowe oraz wszystkie niezbędne przybory, dzięki którym nawet początkująca fanka tego rodzaju manicure bez problemu wykona hybrydę krok po kroku.

Zobacz również: Malowanie paznokci - akryl, hybryda czy żel? Co wybrać?

Jak zrobić paznokcie hybrydowe i co będzie ci potrzebne, żeby samodzielnie wykonać taki manicure? Oto nasz krótki przewodnik - paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Paznokcie hybrydowe - zestaw do hybrydy

Na początek parę słów o przyporach, dzięki którym wykonasz manicure hybrydowy. W składzie takiego zestawu koniecznie muszą znaleźć się:

  • pilniczek oraz bloczek polerski do paznokci
  • patyczek do odsuwania skórek
  • waciki bezpyłkowe
  • płyn do odtłuszczania paznokci (cleaner)
  • płyn acetonowy do usuwania manicure hybrydowego
  • folia do zdejmowania manicure hybrydowego
  • lampa UV LED
  • baza do hybrydy
  • lakiery hybrydowe
  • top do hybrydy

Jak zrobić hybrydy?

Na początek przy pomocy pilniczka nadaj swoim paznokciom pożądany kształt. Następnie użyj bloczka polerskiego, by delikatnie zmatowić płytkę paznokcia. Potem, używając patyczka, odsuń skórki. Kolejny krok to przemycie paznokci odtłuszczaczem, czyli cleanerem. W tym celu nasącz preparatem wacik bezpyłkowy i przemyj nim powierzchnię paznokci. Teraz twoje paznokcie są gotowe do tego, by nałożyć na nie lakiery hybrydowe.

Fot. iStock

Lakiery hybrydowe - na początek baza

Pierwszym krokiem w nakładaniu lakierów hybrydowych jest pokrycie płytki paznokci bezbarwną bazą. Nakładając bazę należy uważać, aby nie zalać skórek oraz zabezpieczyć tzw. wolny brzeg paznokcia. Dzięki temu pod lakier nie dostanie się powietrze, a hybryda będzie dłużej trzymać się na paznokciach. Po nałożeniu bazy do hybrydy na paznokcie utwardź tę warstwę pod lampą UV LED przez ok. 45 sekund.

Lakier hybrydowy w wybranym kolorze

Kolejnym krokiem jeśli chodzi o samodzielnie wykonane hybrydy jest nałożenie na paznokcie lakieru hybrydowego w wybranym kolorze. Pokryj nim paznokcie, ponownie uważając, żeby nie zalać skórek oraz zabezpieczyć tzw. wolny brzeg paznokcia. Pamiętaj, że warstwa lakieru nie powinna być zbyt gruba. Jeśli tak się stanie, hybryda może zacząć schodzić. Lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy lakieru hybrydowego. Po nałożeniu pierwszej warstwy kolorowej hybrydy na paznokcie utwardź ją pod lampą UV LED przez ok. 60 sekund. Następnie nałóż drugą warstwę wybranego lakieru hybrydowego i znów utwardź go pod lampą.

Paznokcie hybrydowe - na koniec top

Ostatnim krokiem w samodzielnym wykonywaniu manicure hybrydowego jest nałożenie na paznokcie bezbarwnego topu hybrydowego. W tym przypadku są dwie opcje, w zależności od rodzaju używanych lakierów. Pierwsza to takie lakiery hybrydowe, które po utwardzeniu pod lampą UV LED zostawiają na paznokciach tzw. warstwę dyspersyjną, czyli lepką powłokę. W takim przypadku po nałożeniu topu hybrydowego należy przemyć paznokcie odtłuszczaczem, czyli cleanerem. Wówczas manicure hybrydowy jest gotowy. Drugi przypadek występuje wtedy, gdy lakiery hybrydowe nie zostawiają tzw. warstwy dyspersyjnej. Wówczas po nałożeniu na paznokcie bezbarwnego topu i utwardzeniu go pod lampą UV LED przez ok. 30 sekund manicure jest gotowy, a paznokcie się nie lepią.

Fot. iStock

Hybryda krok po kroku - nie zapomnij o odżywce

Po wykonaniu manicure hybrydowego z wykorzystaniem wyżej wymienionego zestawu hybrydowego oraz lakierów hybrydowych, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji paznokci. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w oliwkę do skórek i paznokci. Jeśli będziesz systematycznie wcierać ją w paznokcie i skórki, będą one właściwie nawilżone. Dodatkowo oliwka wzbogaca paznokcie i skórki w składniki mineralne i sprawia, że rosną długie i zdrowe.

Jeżeli będziesz podążać za naszymi wskazówkami, bez problemu sama wykonasz paznokcie hybrydowe we własnym domu. Koniecznie pochwal się swoim manicure hybrydowym!

Zobacz również: Jesienny manicure hybrydowy w 4 prostych krokach!

Polecane wideo

Oto najbrzydziej pomalowane paznokcie na świecie. Mamy zdjęcia
Oto najbrzydziej pomalowane paznokcie na świecie. Mamy zdjęcia - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Paulina (Ocena: 5) 22.05.2019 12:54
Według mnie najlepsze zestawy startowe oferuje marka Hi Hybrid. Lakiery mają świetne krycie, bardzo łatwo się je aplikuje i (co dla mnie chyba najważniejsze :D) trudno nimi zalać skórki. Do tego cena zestawu jest bardzo atrakcyjna. Bardzo polecam!!! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie