7 powodów, dla których powinnaś zdecydować się na lakier hybrydowy

Lakiery hybrydowe to wygodny i sprawdzony sposób na piękny manicure. Jakie jeszcze zalety posiadają tzw. hybrydy?
7 powodów, dla których powinnaś zdecydować się na lakier hybrydowy
fot. mat. prasowe
23.07.2018

 Nie od dziś wiadomo, że wizytówką człowieka są jego dłonie oraz rzecz jasna paznokcie. Odżywiona, zdrowa i czysta płytka to prawdziwy i – co ważniejsze – w pełni naturalny symbol elegancji. Nic zatem dziwnego, że tak duża liczba osób przykłada sporą wagę do wyglądu własnych paznokci. Wspomniane stwierdzenie dotyczy głównie kobiet. To właśnie panie zwracają ogromną uwagę na wygląd paznokci i staranność wykonanego manicure. Zwłaszcza, jeśli jest to manicure hybrydowy. Powód? Otóż wspomniana technika sprawia, że płytka paznokcia prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie nawet po upływie 2 tygodni od aplikacji lakieru. Jakie inne zalety posiadają lakiery hybrydowe?

Bez odprysków i ścierania

Jak wspominaliśmy, lakiery hybrydowe – w odróżnieniu od tych klasycznych – charakteryzują się nieprzeciętną trwałością. W praktyce poprawnie nałożony kosmetyk potrafi utrzymać się nawet przez 3 tygodnie! Warto jednak zauważyć, że z uwagi na zdrowie paznokci zaleca się zdjęcie hybrydy po upływie ok. 14 dni. Dlaczego? Ponieważ w innym przypadku ryzykujemy przesuszeniem płytki.

Długotrwała świeżość produktu

Lakiery hybrydowe nie ulegają zaschnięciu. Opisywane produkty zawdzięczają to nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie formule, która nie ma zbyt wiele wspólnego ze składem klasycznych lakierów do paznokci. Dzięki temu stanowią one zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Nie musimy bowiem obawiać się, że po upływie dłuższego czasu konsystencja kosmetyku będzie bardziej przypominała gumę, niż lakier do paznokci.

Bezstresowa aplikacja

Jeśli należysz do osób, które mają problem z aplikacją klasycznego lakieru do paznokci, to hybryda jest rozwiązaniem stworzonym właśnie dla ciebie. W przypadku tego rodzaju kosmetyku nie musisz bowiem obawiać się, że zamalowanie skórek czy też nałożenie zbyt dużej ilości warstw zniweczy dotychczasowe wysiłki. Wręcz przeciwnie! W praktyce bowiem ilość poprawek jest wręcz nieograniczona (oczywiście bez konieczności rozpoczynania pracy od początku). Naturalnie wszystko to do momentu utwardzenia lakieru pod lampą UV.

Koniec z czekaniem

Aplikacja zwykłego lakieru do paznokci zawsze związana jest z oczekiwaniem (nierzadko naprawdę długim!) na całkowite wyschnięcie produktu. Oczywiście bardzo często zdarza się, że w trakcie wspomnianego czekania dotkniemy nieumyślnie jakiegoś przedmiotu i… cała praca na marne. Rozwiązaniem jest lakier hybrydowy, który – po upływie ok. 120 sekund pod lampą UV – jest już w pełni utwardzony.

Piękne, długie paznokcie

Manicure hybrydowy to idealne rozwiązania dla wszystkich kobiet zmagających się z nawykiem obgryzania paznokci. Kosmetyk – jeśli tylko zostanie odpowiednio zaaplikowany – posiada dość twardą strukturę, która automatycznie uniemożliwia wspomniane obgryzanie. W związku z powyższym nierzadko zdarza się, że panie walczące z opisywanym nawykiem nie tylko wygrywają batalię z nałogiem, ale dodatkowo (po zdjęciu hybrydy) mogą cieszyć się wyraźnie wzmocnionymi i odżywionymi paznokciami.  

Wybór kolorów

Palety kolorystyczne tradycyjnych lakierów do paznokci są zdecydowanie bardziej ograniczone, niż palety lakierów hybrydowych. W przypadku tych drugich do dyspozycji klientek oddanych zostają gamy tak złożone, że wybór wyłącznie jednego koloru potrafi zająć naprawdę sporą ilość czasu. 

Naturalny efekt 

Lakiery hybrydowe – w odróżnieniu od tipsów czy też tzw. żeli – wyglądają niezwykle naturalnie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że skończony manicure będzie prezentował się w sposób przerysowany czy też – mówiąc wprost – sztuczny. 

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 4.84 / 5
kasia (Ocena: 5) 27.07.2018 17:13
Lakiery hybrydowe to najlepsze rozwiązanie dla osób, które dbają o swoje paznokcie. Zwłaszcza przy tak dużym wyborze lakierów. Mój ulubieniec wakacji to Like a Virgin Indigo :)
odpowiedz
Aldona (Ocena: 5) 24.07.2018 21:55
No słuchajcie, chyba żadna z nas nie ma wątpliwości, że manicure hybrydowy to jest ogromna wygoda. Ja robię sobie paznokcie sama - używam lakierów firmy Isabellenails, w końcu znalazłam swój ideał. Dobrze kryją, są trwałe i mają piękne kolory :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 24.07.2018 15:07
Ja kocham hybrydy przede wszystkim za trwałość, mogę zrobić sobie przed wyjazdem na dwu tygodniowe wakacje i zapomnieć o braniu zmywacza czy lakierów bo wiem ze będzie się trzymał lakier przez cały czas. No i tez mam wrażenie ze kolory hybrydowe są o wiele intensywniejsze I piękniejsze, np tradycyjnych neonów które by pięknie wyglądały nigdy nie spotkałam. Plus wybór kolorów jest rzeczywiście większy bo firmy prześcigają się w wypuszczaniu nowych kolekcji, moim faworytem są kolorki natalii siwiec dla indigo na przykład, cudowne są.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 24.07.2018 00:00
mi hybryda bardziej niszczy naturalne paznokcie niż żel czy akryl który przez wiele lat robiłam
odpowiedz
agnieszka (Ocena: 5) 23.07.2018 16:44
na pewno po ściągnięciu hybryd paznokcie nie są wzmocnione. wręcz przeciwnie. ktoś kto pisał artykuł chyba nigdy nie miał hybryd albo pojęcia o czym pisze. nic ma na świecie rzeczy, która miałaby tylko pozytywne strony. reaserch i was leży papilocie
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie