Jakie paznokcie BRZYDZĄ facetów?

Chodzi o ich kolor, kształt, długość i...
Jakie paznokcie BRZYDZĄ facetów?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/524528687843648676/ & https://pl.pinterest.com/pin/536632111835762892/)
23.04.2018

Mogą być długie, krótkie, kolorowe, bezbarwne, naturalne, sztuczne, zadbane albo obgryzione. Paznokcie to jeden z tych szczegółów wyglądu, na które nie zwracamy większej uwagi. Od czasu do czasu robimy z nimi porządek, ale o wiele bardziej skupiamy się na makijaży czy fryzurze. Te widoczne są na pierwszy rzut oka , a manikiurowi trzeba się uważnie przyjrzeć. Żaden facet tego nie robi, więc nie ma sensu się za bardzo starać.

Zobacz również: Niesamowita metamorfoza: Tak zmieniły się ich paznokcie, gdy przestały je obgryzać!

To ogromny błąd - twierdzą panowie. W rozmowie z nami zdradzają, że zadbane paznokcie to bardzo ważny element kobiecego wizerunku. Być może rzadko je komplementują, ale zawsze mają na ich temat własne zdanie. W skrajnych przypadkach są w stanie zerwać znajomość tylko dlatego, że dłonie wybranki pozostawiały wiele do życzenia. Problemem okazuje się też przesada w drugą stronę, czyli kolorowe tipsy mające niewiele wspólnego z naturalnością.

Jak nie powinny wyglądać? Oto 12 szczegółów, które przeszkadzają im najbardziej. Zdziwisz się, jakimi ekspertami są w tej dziedzinie…

brzydkie paznokcie

fot. Unsplash

Za długie

- Damskie paznokcie powinny przynajmniej odrobinę odstawać, ale bez przesady. Kilkucentymetrowe tipsy nie tylko wyglądają kiczowato, ale też stwarzają groźne wrażenie. Nie chciałbym, żebyś je we mnie wbiła - twierdzi Filip.

Za krótkie

- Ze skrajności w skrajność. Kobiety albo mają za długie szpony, albo obcinają je na równo i ich dłonie niczym nie różnią się od moich. Płytka wystająca przynajmniej o kilka milimetrów ponad opuszek to podstawa - sugeruje Patryk.

Spiczaste

- Naturalnie są zaokrąglone, więc nawet jeśli ratujesz się sztucznymi zamiennikami - niech udają te prawdziwe. Paznokcie wycięte czy spiłowane w szpic wzbudzają śmiech. I autentyczny strach - przekonuje Emil.

Kwadratowe

- Paznokcie przypominające małe łopaty to coś absolutnie najgorszego. Chyba, że rozszerzają się na końcach i wyglądają jak kacze stopy - dramat do kwadratu. Półokrągłe to jedyny akceptowalny kształt - zdradza Marcin.

Zobacz również: Ten kolor paznokci najbardziej kręci facetów!

brzydkie paznokcie

fot. Unsplash

Zbyt jaskrawe

- Manicure nie powinien być zbyt krzykliwy. A już na pewno nie na co dzień. Neonowy lakier kojarzy mi się z tlenioną blondynką, która dobrego gustu nie ma, a klasy tym bardziej - ocenia Wojciech.

Zbyt ciemne

- Bardzo nie lubię zupełnie czarnych paznokci u kobiet. To takie podkreślanie swojej wyjątkowości na siłę. Dziewczyna powinna być jasna i radosna. Koneserów damskiego mroku jest naprawdę niewielu - zdradza Kamil.

Przesadnie zdobione

- Paznokcie mogą być też za bardzo zadbane. A mamy z tym do czynienia, jeśli aż uginają się od błyskotek, naklejek, szablonów i innych dodatków. Zalecam jednak umiar - mówi nam Radek.

Obgryzione

- Ja rozumiem, że to nawyk, którego trudno się pozbyć, ale po prostu nie. Nie jestem w stanie patrzeć z zachwytem na kobietę, która obgryza paznokcie. Jakkolwiek piękna by nie była - żali się Tomek.

Zobacz również: Najciekawsze sposoby na urozmaicenie Twojego manikiuru! Możesz zrobić to sama!

brzydkie paznokcie

fot. Unsplash

Nierówne

- Nie muszą być długie i pomalowane. Wystarczy, że kobieta posiada pilniczek i potrafi zrobić z niego użytek. Wyszlifowana powierzchnia i starte końcówki po obcinaniu to tajemnica sukcesu - zdradza Filip.

Różnej długości

- Czasami odnoszę wrażenie, że damskie paznokcie żyją własnym życiem. Jeden taki, drugi siaki. Przydałoby się nad nimi zapanować. A nie ma nic gorszego, niż przerośnięty paznokieć u małego palca. Czemu to ma służyć? - zastanawia się Patryk.

Łuszczące się

- Nie chodzi mi o żadną chorobę, ale zwyczajne niedbalstwo. Pękający lakier i prześwitujące dziury to wizerunkowy dramat. Jak nie masz czasu się tym zająć - zmyj. Gładka płytka na pewno wygląda lepiej - zachęca Emil.

Niestarannie pomalowane

- Drobnych mankamentów żaden facet nie wychwyci, więc spokojnie możesz malować je w domu. Byle równo i bez wychodzenia na skórki. To niestety jesteśmy w stanie dostrzec - dodaje Marcin.

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 3.79 / 5
gość (Ocena: 5) 11.01.2019 01:42
Kij wam w d..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.04.2018 14:58
Ciekawe...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.04.2018 22:39
ja mam swoje naturalne długie paznokcie i piłuje je na szpic i robie na nich hybryde i mój facet jest zachwycony.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.04.2018 19:23
No to do moich paznokci chyba żaden facet się przyczepi. Są długie, równe i pomalowane na stonowany kolor. Ale nawet, gdyby kiedyś mnie coś wzięło na zrobienie sobie "neonowych łopatek" to żadnemu facetowi nic do tego.
odpowiedz
Monia (Ocena: 5) 23.04.2018 18:11
Maja sie nam podobać a nie facetom , co to za bzdury i kogo to obchodzi co im sie podoba a co nie , żałosne
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie